Skocz do zawartości

Przesiadka Na Jfk, Odprawa Bagażu, Kontrola Na Granicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że za kilka dni lecę służbowo na ahamy i jest to mój pierwszy lot międzykontynentalny mam pytanie odnośnie bagażu oraz kontroli imigracyjnej. Tzn

1) Mam przesiadkę w Nowym Jorku na Bahamy ( czas oczekiwania około 8 h ). Jak to wygląda w przypadku bagażu. Czy muszę go zabrać po lądowaniu w USA czy zostanie on od razu po odpowiednim czasie przekazany do rejsu bezpośrednio na Bahamy bez mojego udziału. Trochę czytałem i chciałbym to potwierdzić, że jest obowiązek odebrania bagażu do kontroli oraz oddania go po chwili, aby został załadowany na samolot do Nassau ( Bahamy ). Jak wygląda taka procedura?

2) Chciałbym uniknąć problemów na granicy, czy mówić że lecimy na Bahamy w celach biznesowych ( de facto celnik wpuszcza nas na terytorium USA i czy polecimy na Bahamy to już nasza sprawa ). Będę miał ze sobą przyrządy pomiarowe oraz dokumentacje projektową obiektu hotelowego na Bahama. Może to w jakiś sposób uwiarygodni to że na JFK jesteśmy tylko w celach przesiadkowych,

Dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bahamy to nie USA, więc zdaje się, że bagaż leci do celu a Ty żadnych kontroli na JFK nie przechodzisz. Nie wjeżdżasz przecież do USA (lotnisko się nie liczy), nie potrzebujesz wizy do USA żeby się przesiąść. No chyba, że czegoś nie wiem, ale o ile się orientowałem wycieczka z USA na Bahamy liczy się w kontekście wizowym jako opuszczenie USA więc raczej nie należą one do USA :)

de facto celnik wpuszcza nas na terytorium USA i czy polecimy na Bahamy to już nasza sprawa

De facto nie wchodzicie na teren USA a jeśli nawet byście wchodzili, to na pewno nie celnik by was tam wpuszczał albo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c4r0 - co Ty za bzdury wypisujesz ???

Kazda jedna przesiadka to wpuszczenie to teren US, przeciez pierwsze miejsce do ktorego sie trafia to CBP immigrations - caly samolot sie wysypuje bez wzgledu na to kto co dalej robi. Oczywiscie ze potrzebuje wizy zeby sie przesiasc - bez wizy w ogole nie wyleci z Polski....


Witam,

Jako że za kilka dni lecę służbowo na ahamy i jest to mój pierwszy lot międzykontynentalny mam pytanie odnośnie bagażu oraz kontroli imigracyjnej. Tzn

1) Mam przesiadkę w Nowym Jorku na Bahamy ( czas oczekiwania około 8 h ). Jak to wygląda w przypadku bagażu. Czy muszę go zabrać po lądowaniu w USA czy zostanie on od razu po odpowiednim czasie przekazany do rejsu bezpośrednio na Bahamy bez mojego udziału. Trochę czytałem i chciałbym to potwierdzić, że jest obowiązek odebrania bagażu do kontroli oraz oddania go po chwili, aby został załadowany na samolot do Nassau ( Bahamy ). Jak wygląda taka procedura?

2) Chciałbym uniknąć problemów na granicy, czy mówić że lecimy na Bahamy w celach biznesowych ( de facto celnik wpuszcza nas na terytorium USA i czy polecimy na Bahamy to już nasza sprawa ). Będę miał ze sobą przyrządy pomiarowe oraz dokumentacje projektową obiektu hotelowego na Bahama. Może to w jakiś sposób uwiarygodni to że na JFK jesteśmy tylko w celach przesiadkowych,

Dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam

1. Odbierasz bagaz z tasmy, przechodzi celnika oddajac niebieska kartke, wrzucasz bagaz na tasme "Re-check" (czy jakkolwiek ona sie ona na JFK nazywa - w kazdy razie nie na ta oznaczona "Baggage claim". Udajesz sie do wlasciwej bramki na nastepny samolot, lub w jej okolice.

2. A pytanie konkretnie brzmi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź,

Między przesiadką na Bahamy mam 9 godzin przerwy ( 21:00 - 6:00 ). Myślicie że to wystarczający czas na wyskoczenie do Time Square chociaż na chwilę?Tak sobie myślę czy 9 godzin różnicy między lotami to nie dużo czasu aby od razu nadać bagaż na taśmę "re-check" ,czy trzeba będzie ją oddać do przechowalni. Czy jest możliwe aby zaraz po przylocie nadać ją ponownie, aby nie chodzić z dużym bagażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, najwyraźniej czegoś nie ogarniam ale myślałem, że przesiadka nie liczy się jako wjazd do danego kraju :/

Masz racje i jesteś w błędzie jednocześnie:-) Wszystko zależy od kraju gdzie masz przesiadke. W USA musisz mieć stosowną wize i przechodzić imigration. W Rosji, ZEA i wielu, wielu innych krajach - nie. Pozostajesz w strefie tranzytowej i nie wchodzisz do danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Myślicie że to wystarczający czas na wyskoczenie do Time Square chociaż na chwilę?Tak sobie myślę czy 9 godzin różnicy między lotami to nie dużo czasu aby od razu nadać bagaż na taśmę "re-check" ,czy trzeba będzie ją oddać do przechowalni. Czy jest możliwe aby zaraz po przylocie nadać ją ponownie, aby nie chodzić z dużym bagażem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...