Skocz do zawartości

Orlando - Podroz Poslubna - Pomoc W Wybraniu Hotelu.


juventinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 15 wrzesnia lecimy do USA na podroz poslubna, konkretnie NJ gdzie mam bliska rodzine. Lecimy na 18 dni. W miedzy czasie chcemy poleciec na tydzien na floryde. Cos w oklicach 22-28/29 Wrzesien. Niestety mamy spory problem z wyborem hotelu. Ustalismy, ze chcemy przebywac w Orlando i zwiedzic okoliczne parki. Sea World, Disneyland, byc moze pojechac do NASA. Cos tam slyszalem o busikach dowozacych do parkow tzw shuttle. Prosilbym o informacje jak to dokladnie dziala, Gdzie szukac hotelu (jaka ulica/dzielnica/miejscowosc?)?

Aktualnie szukam hotelu + przelot z Newarku na expedia.com. Szukamy pokoju z aneksem kuchennym, zeby ewentualnie jakies posilki sobie samemu przygotowac? Czy ma to sens? Czy warto? Jak to wyglada cenowo?
Niestety, jezeli chodzi o lot, wszedzie w najtanszej opcji jest lot okolo 5h z przesiadka (np detroit). Za bezposredni lot doplata 100-150 dolarow od osoby.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
Serdecznie pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando to dość duże miasto i musicie mieć samochód .Na przylądek Canaveral to bez samochodu nie ma szans . Trudno doradzić Wam konkretny hotel ponieważ nie wiadomo ile chcecie wydać. W żadne gotowanie się nie bawcie szkoda czasu .Jedzenie nie jest drogie ,można zjeść w tańszych bufetach.

Ja byłem wiele razy na Florydzie w różnych miejscach i w/g mojej oceny Orlando to nie jest najciekawsze miejsce na Florydzie no chyba ,że macie zamiar jechać dalej w kierunku południa Florydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W west palm beach mieszka moj kuzyn. Dydponuje oczywiscie samochodem. Jezeli warto jakies inne miasto to doradzcie. Moja narzeczona bardzo nastawila sie na te parki. Na expedia com z przelotem w dwie strony ogladalismy oferty do 600 dolarow. Mysle, ze cos sensownego w tej kwocie da sie juz znalezc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Orlando w październiku. Nastawiałem się właśnie na parki: Seaworld, Universal Studios/Island of adventure ( koniecznie !), Disney World, Epcot, Disney Hollywood Studio. Byłem też w NASA na cape Canaveral. Wszystko oczywiście bez samochodu :) Zarezerwujcie sobie hotel na international drive. Do wyboru, do koloru i na każdą kieszeń. Są hotele bardzo luksusowe i hotele tańsze. Do wszystkich parków można dojechać komunikacją miejską i specjalnymi trolleibusami. Do NASA, kupcie sobie bilety z dojazdem. O ustalonej godzinie wsiadacie pod hotelem do autobusu i jedziecie pod samą bramę. Czasu na miejscu jest wystarczająco. Potem autobus odwozi was pod hotel. Przejazd i wejście kosztuje 100$. Ja sobie zamówiłem tą wycieczke w swoim hotelu. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to pytanie o jedzenie. Warto brac pokoj z aneksem kuchennym czy calkowicie mozna sobie odpuscic? Podaj w jakim hotelu byles :) No chyba ze totalnie wykracza poza nasz budzet.

A jak zrobisz zakupy zeby gotowac samemu ? Wszystko zalezy jak bardzo chcesz oszczedzac, ale logistycznie bez samochodu nie bardzo widze skad wezmiesz produkty do gotowania samemu. No i jak podroz poslubna, to chyba nie musi byc tak super tanio ? Proponuje jedzenie w dobrych restauracjach (a na pewno jest ich pelno - do wyboru do koloru) jako czesc podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to pytanie o jedzenie. Warto brac pokoj z aneksem kuchennym czy calkowicie mozna sobie odpuscic? Podaj w jakim hotelu byles :) No chyba ze totalnie wykracza poza nasz budzet.

Duzo hoteli bedzie w okolicach Intl drive. Jest tam kilka mil od tego duze centrum konferencyjne i jesli szukac to glownie tam. Do tego dochodzi Universal w okolicy. Zapomnij o aneksie. Hotele sa dosc tanie w tamtej okolicy. Nawet dobre hotele mozna ustrzelic ponizej $100.

Jesli nie chcesz za duzo wydawac w fajnych restauracjach mozesz uderzyc do sieciowek, ktorych sporo w okolicy. Chociaz dla mnie Orlando to glownie dobra kuchnia, bo te wszyskie parki mnie nie jaraja.

To jest Wasza podroz poslubna. Nie ma co dziadowac z aneksem i autobusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nazwy hotelu, ale płaciłem około 50$ za noc, w pokoju dwu osobowym. Tanio, ale standard dobry. Dość duży pokój z łazienką i malutkim przedpokoikiem pomiędzy pokojem a łazienką, gdzie był zlewozmywak, lodówka i microfala z ekspresem do kawy. International drive to same knajpy, hotele i centra biznesowe. Najtaniej można było zjeść w pizza hut - około 15$ na dwie osoby. Blisko od hotelu był też wallgreen. Można było kupić podstawowe rzeczy i fast foody, do podgrzania w microfali. Inne lokale były już troche drogie - około25-30$ za posiłek dla dwóch osób. No ale to już kwestia na co kogo stać. Parki są świetne i warto odwiedzić wszystkie:-) Dla miłośników Harrego Pottera, w szczególności, Universal Studios (szczególnie po tym co tam teraz oddali) i Island of adventure. W NASA miałem pecha, bo to był okres gdy w USA nie uchwalono budrzetu i najciekawsze pozycje do zwiedzania były zamknięte. No i oczywiście SeaWorld, z pokazami delfinów i orek. Do orlando warto pojechać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie chcialem gotowac jakis posilkow, cos tam ewentualnie poprobowac, wszak wiele naczytalem sie o hamerykanskich pol produktach do mikrofali :). Jezeli ceny sa takie jak podal kolega wyzej to faktycznie nie ma co dziadowac z aneksem kuchennym. Ceny sa calkiem ok bo w Polsce w glupim pizza hut za jedzenie dla dwoch osob raczej mniej nie zaplace. Mysle ze definitywnie wybiliscie mi go z glowy. Lodowka wystarczy zeby schlodzic piwo (jestem fanatykiem dobrego piwa a rewolucja piwna o ktorej sie duzo ostatnio mowi zaczela sie wlasnie w USA - mam nadzieje, ze sie nie zawiode).

No nic, zabieram sie za szukanie po raz kolejny hotelu. Tym razem na I Drive. W razie czego jak cos wybiore skonsultuje z Wami i poddam pod ocene.

Dziekuje za wszystkie opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...