Skocz do zawartości

Wiza F-1, Ale Potrzebuję Przyjechać Wcześniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Za rok od września idę na studia w stanach. Szkoła deadline ma 15 kwietnia, wiec nie wiem kiedy dostane I-20. Tak czy inaczej szkoła zaczyna się na początku września, czyli będę mogła przyjechać 30 dni wcześniej, jakoś na początku sierpnia. Obecnie mam wize turystyczną, ale jeśli pójdę po F-1 to przecież ją stracę. Do stanów potrzebuję wyjechać od razu po maturach, pod koniec maja, gdyż muszę pomagać siostrze z dzieckiem.

Moje pytanie brzmi jak zrobić by móc wyjechać wcześniej? Myślałyśmy z siostrą nad jakimś kursem ESL, wystawią I-20, dostanę studencką.

Jednak jeśli z obu szkół dostanę I-20 to jak to wygląda w czasie? Idę do konsulatu z oboma I-20 i proszę o 2 wizy? Konsul nie powinien się czepiać?

Bardzo proszę o rozjaśnienie, gdyż same już nie wiemy jak to zorganizować.

Pozdrawiam, Julia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadnej turystycznej nie tracisz majac F-1. To jest wiza wjazdowa, wiec jaka pokazesz to taki status otrzymasz. Nie polecam tego numeru z dwoma szkolami, dwoch wiz nie dostaniesz. Mozesz wjechac jak sie uda na turystycznej wyjechac np. do Kanady i wjechac na F-1 30 dni przed.

Oczywiscie pomaganie przy dziecku jest w oczach immigration nielegalne, wiec sie nikomu nie przyznawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że będę miała już w paszporcie wbitą wizę F-1 i na granicy urzędnik będzie widział, że teoretycznie powinnam przyjechać 2 miesiace później. To co mam mu powiedzieć, że chcę teraz na turystycznej spędzić wakacje z siostrą? Wgl zostanę wpuszczona?

Zaskoczyłeś mnie tym, że pomoc przy opiece nad dzieckiem swojej rodzonej siostrze, obywatelce (co raczej nic nie zmienia) jest w ich oczach nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak czasem robia jak poczytasz VJ. Oczywiscie jest zawsze szansa, ze Cie dla zasady nie wpuszcza na turystycznej do czego maja prawo. Mozesz NIE isc po F-1 i zmieniac status w USA co tez jest ryzkowne. Mozesz jechac na F-1 z ESL a potem zmienic szkoly. Ludzie robili najpierw ESL a potem szli na studia.

Jesli wykonujesz czynnosc za ktora obcej osobie trzebaby zaplacic, to to jest praca w rozumieniu immigration. Tak przynajmniej bylo do niedawna. Ludzie i tak robia jak uwazaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpuszczą mnie, bo będę miała już wbitą F-1, czy poprostu im się nie spodoba? Bo jeśli nie zwrócą uwagi na tamtą studencką to problemu nie bedę miała, będzie to mój juz 6 raz w Stanach, wracałam na czas, siostra obywatelka, tata rezydent.

A jeśli chodzi o szkołę to oni nie wymagają żebym miała już wklepaną wize? Bo jeśli nie i ich zadaniem jest tylko wystawienie I-20 to bez problemu mogę w Polsce pojść z I-20 ze szkoly ESL (jednak moga pytac gdzie na studia ide..) a w sierpniu pojechać do Kanady, pojść do konsulatu i dostać wizę na podstawie tego drugiego I-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wjezdzasz na turystycznej z F-1. Wyjezdzasz, wjezdzasz na F-1.

2. Wjezdzasz na turystycznej bez F-1, zmieniasz status na studencki. Nie ubiegaj sie o I-20 zanim wjedziesz. Zmien status, jak lubisz ryzyko. Jesli opuscisz stany w miedzyczasie, bedziesz musiala isc do konsulatu po wize.

3. Bierzesz I-20 na ESL, idziesz po F-1, wjezdzasz, chodzisz do ESL w miedzyczasie dostajesz I-20 na studia. Jak dlugo F-1 jest wazne nie potrzebujesz odwiedzac konsulatu przy podrozy poza USA. Moze Ci Violanczela powie na ile dostala swoja F-1 na ESL. Wizy studenckie sa wydawane obecnie przewaznie na lat.

Jak sie myle, niech mnie ktos poprawi lub podpowie inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej opcji nie wspominalem i nie wydaje mi sie zeby to bylo bezpieczne, bo juz wjezdzajac na turytycznej wiesz, ze bedziesz studiowac. Wjezdzajac na turystycznej z wiza przynajmniej odpada Ci czekanie na wize w Kanadzie, i co bedzie jak Ci odmowia? Jak wjedziesz z wiza z Polski, to przynajmniej masz problem z glowy. Do Kanady jedziesz jedynie po to, zeby aktywowac status na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer i nadal tak jest,lecisz turystycznie i nie mozesz nawet powiedziec na rozmowie po wize,na granicy ze bedziesz sie zajmowac dzieckiem siostry

byly przypadki ze ktos mial problemy z tego powodu,turysta to turysta :) .Julia nawet jakby wszyscy z rodziny mieli obywatelstwo.

a ta wize F-1 to gdzie chcesz dostac ,w Polsce czy w Kanadzie ?

Mozesz tez isc po wize F-1 i nie dostac jej i miec wize turystyczna anulowana,sa takie przypadki tak samo,pisze to abys wiedziala o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...