Skocz do zawartości

Przedłużyć Wize


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie jestem na work and travel a wize (oraz na wniosku ds-2019) mam ważną do 20 sierpnia. Z racji istnienia umowy miedzy moją uczelnią a uczelnią w usa w ramach ktorej studenci moga brac udział w wymianie, oraz zgody (w tym nominacji) obydwóch uczelni mogę odbyć jeden semestr w usa. Znam koszty, termin, reszte wymaganych dokumentów i jestem w stanie je zapewnić. Czytałem, że na j1 można studiować w ramach wymiany, tu moje pytania:

1) jak przedłużyć wizę j1 ?

2) wie ktoś może ile sie na owe przedłużenie czeka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie jestem na work and travel a wize (oraz na wniosku ds-2019) mam ważną do 20 sierpnia. Z racji istnienia umowy miedzy moją uczelnią a uczelnią w usa w ramach ktorej studenci moga brac udział w wymianie, oraz zgody (w tym nominacji) obydwóch uczelni mogę odbyć jeden semestr w usa. Znam koszty, termin, reszte wymaganych dokumentów i jestem w stanie je zapewnić. Czytałem, że na j1 można studiować w ramach wymiany, tu moje pytania:

1) jak przedłużyć wizę j1 ?

2) wie ktoś może ile sie na owe przedłużenie czeka ?

Work and travel to co innego niz studia na jednym symestrze w USA. Aby sie o cos takiego starac, musisz miec nowa wize - owszem, moze to byc J-1, ale nowa kategoria wizy J-1 (badz wiza F-1 studencka, chociaz w niektorych przypadkach mozna sie tez uczyc na J-1). O nowa kategorie wizy J-1 musisz sie starac od poczatku - wszystkie dokumenty itd. Moze byc tez tak - co zdarza sie w wiekszosci przypadkow - ze szkola zgodzi sie nie na J-1, ale na F-1.

To jest dosyc skomplikowany proces (wlaczajc w to date rozpoczecia szkoly, kiedy szkola wystawi dokumenty i czy w ogole bedzie na to czas) a czasu masz malo, bo szkoly maja zwykle przygotowane dokumenty dla osob takich jak Ty juz w maju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czy to wszystkie dokumenty które muszę dostarczyć do uscis aby ubiegac sie o wize j1 ?:

A personal/cashiers check or money order for $290.00 payable to the Department of Homeland Security

I-539 form (available at www.uscis.gov under “forms”)

A letter (signed and dated) explaining your reasons for changing status

The I-20, “Certificate of Eligibility”.

Original I-94 card Photocopies of your identity, expiry, and U.S. visa stamp pages from your passport Photocopies of your current visa status documents, such as the visa stamp and/or adjudication approval notices and/or previously issued student visa documents, including I-20s or DS-2019s.

Evidence of financial support for your continued stay

Proof of SEVIS I-901 Fee payment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...