Skocz do zawartości

Kiła - Badanie Lekarskie. Pomocy!


dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, wylosowałem zieloną kartę i czeka mnie badanie lekarskie... mam 27 lat, i jakies dwa lata temu byłem chory na kiłę.

Oczywiście zostałem wyleczony, poprzez serię zastrzyków penicyliny. Jest tylko jeden problem mianowicie pewne odczyny serologiczne nie negatywizują się przez całe życie, tzn. miano jest bardzo niskie co nie świadczy o aktywnym zakażeniu ale lekarz będzie widział (jeżeli owy test jest wykonywany), że w przeszłości byłem chory na kiłe.

"kolejność negatywizacji odczynów serologicznych w badaniach kontrolnych po leczeniu kiły:

  1. odczyny klasyczne
  2. FTA- ABS
  3. TPHA ( dodatni do końca życia), TPI ( utrzymuje się bardzo długo, nawet do końca życia, ale może się znegatywizować)."

TPHA jest testem weryfikacyjnym. Moje pytanie brzmi czy będąc w przeszłości chory na kiłę dyskwalifikuje mnie to z GC? Czy jest wykonywany test TPHA, czy tylko klasyczne?

Ogólnie lekarz będzie wiedział, że nie jestem chory, ale da sie sprawdzić, że byłem... Czy moja nieszczęsna choroba w przeszłości mnie dyskwalifikuje? Pytam, bo nie chce iść na darmo do lekarza, skoro z góry będzie to przesądzone. Gdzie mogę dowiedzieć się czy dawne zakazenie kiłą ma wpływ na dyskwalifikacje?

Z góry bardzo dziekuje za pomoc i cenne rady... jestem strasznie poddenerwowany... Taka szansa a błędy przeszłosci (w zasadzie to nieszczęsny przypadek) nie dają o sobie zapomnieć i mogą zaważyć o mojej przyszłosci...

Mam nadzieje, że przebyte zakażenie nie ma wpływu na wyniki i opinie lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/exams/ti/civil/technical-instructions/civil-surgeons/required-evaluation-components/syphilis.html

Applicants with untreated syphilis are considered to be Class A.

After completing treatment, they are re-classified as Class B.

http://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/Resources/Designated%20Civil%20Surgeons/1_CS_Training_Introductory_Session.ppt

Class B medical conditions are not inadmissible conditions

Oznacza to, ze przebyta kila nie dyskwalifikuje Cie jako imigranta do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...