Skocz do zawartości

Ubieganie Sie O Wize Pracownicza Na Terenie Stanów


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Czy mozliwe jest ubiegac sie o wize pracownicza na terenie USA. Wybieram sie tam w celu turystycznych ale mam opcje zostac tam I pracowac, na miejscu sie okaze czy pracodawca mnie chce I wtedy musialabym zalawic wize pracownicza. Czy moge to zrobic na miejscu czy musze wrocic do kraju I przyleciec ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze oprocz chcenia pracodawca bedzie musial sporo wybulic na Twoje zatrudnienie i na 100% wynajac prawnika imigracyjnego (czyli min. $10.000). Dlatego musi miec naprawde dobry powod zeby cie zatrudnic czyli musisz byc dobra w jakiejs dziedzinie. Dodatkowo musisz sprawdzic czy limity wiz na dany rok sie nie wyczerpaly. bardzo ciezko taka wize dostac chyba, ze pracodawca i jego prawnik naprawde stana na glowe zeby Cie miec u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko w dziale J-1.

W temacie wiz pracowniczych moje obserwacje:

1. Wielu pracodawcow sie nie zna na tych wizach i GC, i jak slysza, ze maja wystepowac o takowe to im sie odechciewa.

2. Wizy pracowniczne nie pasuja czasowo do procesu rekrutacyjnego, bo sa wydawane raz do roku. Czy naprawde ktos bedzie czekal rok na kogos, kto ma przecietne kwalifikacje?

3. Brak okresu sprawdzajacego dla aplikantow z zagranicy. Kto sie bedzie ladowal w sponsoring dla kandydatow bez wiekszego doswiadczenia?

4. System loteryjny nie ulatwia sprawy. Jakbym mial poswiecic czas i pieniadze na aplikacje a i tak jest 50% szansy, ze sie czlowiek i tak nie zalapie. Mam czekac do kolejnego naboru? Tym sposobem moge miec nieobsadzone stanowisko przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...