Skocz do zawartości

Przeprowadzka Rodzinna Dylematy Na Szybko


Kasica_s

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem,jezlei pracuje sie w branzy IT i ma sie mozliwosc wyjazdu, to grzech nie skorzystac.

To jak byc malarzem renesansu i nie skorzystac z wyjazdu do Włoch :)

Tu sie ten biznes narodzil, tu sie najbardziej rozwija, tutaj mozna poznac to myslenie, ktore zbudowalo internet. To powstalo wlasnie tutaj, w USA, w Kalifornii w Dolinie Krzemowej.

Nie wszystkim sie to spodoba, ale czemu nie?

Dodam jeszcze, ze doswiadczenie w USA dalej robi wrazenie na pracodawcach w Europie. To sie przydaje i procentuje pozniej. Procentuja tez kontakty - zawsze mozna robic outsourcing w Europie pozniej.

A maz rozumiem w googlu? :) Trafiłam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

:))) akurat nie w googlu, ale podobna okolica, ze tak powiem hehe

No wlasnie to przemawia za wyjazdem, tu kariera meza zostala zastopowana, ludzie z sf, z ktorymi wspolpracuje chca go u siebie, on tez jest zachwycony ich otwartym mysleniem, no i nie ma co sie oszukiwac, wlasnie taki jest ce naszych wojazy, moze wpisac sobie w cv warszawe, madryt, szwajcarie no i brakuje juz tylko sf do kompletu...

I pewnie gdyby nie mial nas, tzn rodziny na karku sadze, ze by nawet nie myslal tylko juz sie pakowal hehe ja juz tez raz rzucalam prace, by mogl sie realizowc, teraz znowu rzucic wszystko, a pozniej pewnie znowu... No chyba, ze nam odbije i nam sie spodoba;)

Moim zdaniem,jezlei pracuje sie w branzy IT i ma sie mozliwosc wyjazdu, to grzech nie skorzystac.

To jak byc malarzem renesansu i nie skorzystac z wyjazdu do Włoch :)

Tu sie ten biznes narodzil, tu sie najbardziej rozwija, tutaj mozna poznac to myslenie, ktore zbudowalo internet. To powstalo wlasnie tutaj, w USA, w Kalifornii w Dolinie Krzemowej.

Nie wszystkim sie to spodoba, ale czemu nie?

Dodam jeszcze, ze doswiadczenie w USA dalej robi wrazenie na pracodawcach w Europie. To sie przydaje i procentuje pozniej. Procentuja tez kontakty - zawsze mozna robic outsourcing w Europie pozniej.

A maz rozumiem w googlu? :) Trafiłam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu nie chodzi o emigracje a o 2-3 letni wyjazd. Ja bym powiedziala, ze to jest fantastyczna okazja. Nawet jezeli okaze sie, ze nie jestescie zachwyceni zyciem w Bay Area, to bedziecie mieli mozliwosc zwiedzenia bardzo pieknych, ciekawych miejsc i nauczenia sie plynnie angielskiego. Przygoda zycia, mi sie wydaje.

No wlasnie ja probowalem uscisilc zeby nie bylo rozczarowania - OP ewidentnie chce sie wyniesc w cholere ze Szwajcarii i podejrzewam ze nie do konca ogarnia sprawy wizowo / imigracyjne do US.

Mi sie zdaje ze moze miec oczekiwanie wyjazdu do US na stale - co z kolei jest scisle zwiazane ze wspomnianymi sprawami wizowo / imigracyjnymi...

Kasica_s - please wyjasnij czy planujesz to dlugoterminowo czy na 2-3 lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce na 2-3 lata, oczywiscie gdybysmy nagle poczuli, ze tam jest nasze miejsce zaczniemy starania o pobyt, ale to zupelnie inna bajka, na razie watpie by tak sie stalo. Wyprowadzke ze szwajcarii i tak przewidywalismy na przyszly lub jeszcze nastepny rok, ale nie mamy cisnienia, maz ma zapewniona prace w wawie, w szwajcarii tez ma stala prace, a o prace w stanach sie nie staral, ale skoro juz zaproponowali to moze dobrze sobie wpisac w cv. Sprawami wizowymi sie nie zajmujemy bo zalatwia to firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawami wizowymi sie nie zajmujemy bo zalatwia to firma.

Swiadomosc na jakiej zasadzie wjezdzacie pozwoli Wam oszacowac kiedy i czy w ogole wjedziecie, bo wiza H1B jest raz do roku i obecnie to jest jakies 50% szans. przypuszczam, ze w gre wchodzi jeszcze L-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadomosc na jakiej zasadzie wjezdzacie pozwoli Wam oszacowac kiedy i czy w ogole wjedziecie, bo wiza H1B jest raz do roku i obecnie to jest jakies 50% szans. przypuszczam, ze w gre wchodzi jeszcze L-1.

Wszystkimi sprawami zajmuje sie firma, jest to transfer miedzy filiami, wyjazd za miesiac do dwoch zalezy jak bysmy sie wyrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam spodoba sie, co sie ma spodobac :)

Europe zescie sie nazwiedzali, a mozliwosci awansu wzrosna jezeli zdecydujecie sie wrocic.

Naprawde, pakujcie sie i dalej w droge, co za problem?

Podszkolisz angielski, maz da rade zapewnic wam jakis byt, pozwiedzacei USA :)

I pogoda ladniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam spodoba sie, co sie ma spodobac :)

Europe zescie sie nazwiedzali, a mozliwosci awansu wzrosna jezeli zdecydujecie sie wrocic.

Naprawde, pakujcie sie i dalej w droge, co za problem?

Podszkolisz angielski, maz da rade zapewnic wam jakis byt, pozwiedzacei USA :)

I pogoda ladniejsza :)

Maz jeszcze negocjuje i mysle, ze przyjedziemy, teraz wiekszy problem bedzie, jak sie pozbyc calego dobytku w miesiac no i nowy kupic i gdzie w sf?:) pewnie niedlugo wrzuce takie pytanie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli priorytetem byloby dla Was dobre warunki socjalne/wysokie zarobki/bardzo pro-rodzinne panstwo/przyzwoite urlopy to polecam UK. Jesli jednak przygoda i doswiadczenie i mozliwosc pomieszkania w miejscu do ktorego nie tak latwo jest sie dostac - zdecydowanie SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli priorytetem byloby dla Was dobre warunki socjalne/wysokie zarobki/bardzo pro-rodzinne panstwo/przyzwoite urlopy to polecam UK. Jesli jednak przygoda i doswiadczenie i mozliwosc pomieszkania w miejscu do ktorego nie tak latwo jest sie dostac - zdecydowanie SF.

Uk odpada ze wzgledu chociazby na pogode:) poza tym ja sie pytalam o zycie przy danych zarobkach, my nie szukamy niczego, poprostu zaproponowali, wiec myslimy czy jechac, myslimy nad ta konkretna propozycja czy jest ok czy slabo, chodzi tylko o wpisanie sobie w cv nowych rzeczy i tyle, nie mamy cisnienia jak juz mowilam, no i oczywiscie zwiedzanie, przygoda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...