Skocz do zawartości

Studia W Sf


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

60 tys zl. moze wystarczyc na pierwszy rok, ale juz nie na drugi. Sam koszt utrzymania sie w SF jest wysoki, to jest jedno z najdrozszych miast w USA. Jako student miedzynarodowy mozesz pracowac tylko na kampusie i tylko 20 godzin tygodniowo i to za niskie stawki, wiec z tego ani nie wyzyjesz ani nie splacisz czesnego. Nawet jezeli wyjedziesz na cale lato do pracy w Europie nie dorobisz dosyc na nastepny semestr.

Jak juz tu pisalismy, studia w USA to fajna sprawa jezeli ma sie naprawde ciezkie pieniadze.

Na moim uniwersytecie w dość taniej Va będzie Ci trudno dostać I-20 z 60K PLN na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej GC.

Jakie masz szanse, żeby zdobyć GC przed wyjazdem na studia?

Znasz wymagania loterii zielonych kart?

Masz jakieś szanse, żeby otrzymać GC w inny sposób?

Zrób minimalne rozeznanie w temacie ;)

Szanse mam jak każdy inni, który spełnia wymogi :)

Tak znam. Czytałem bardzo dużo o Wizie Studenckiej oraz GC. Oczywiście po maturze wezmę udział w losowaniu GC i mam nadzieję, że uda mi się wygrać.

W inny sposób raczej nie mam jak zdobyć GC.

Chciałbym się dopytać, czy Zielona Karta jest już na zawsze, czy tylko na określony czas?

Kolejna sprawa, to taka, że po maturze wylatuję za granicę na rok, aby zarobić na wylot do USA.

Jeśli przed wylotem zgłoszę się do losowania i zakładając, że wygrałem, ale nie ma mnie w domu lecz jest tam ktoś z rodziny i odbiera moją wygraną, ale trzeba do ambasady zanieść jakieś dokumenty, to czy przy tym muszę być też ja, czy jak to się odbywa. Czytałem wiele na temat Zielonej Karty, ale nie pamiętam wszystkiego, bo nie ukrywam, że jest tego sporo :)

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim uniwersytecie w dość taniej Va będzie Ci trudno dostać I-20 z 60K PLN na koncie.

Myslalam raczej o 2-letnim community college bo to jest najtansza opcja. A te w Californi sa dobre i dobrze zgrane z uniwersytetami, bardzo ulatwiajac transfer na 4-letnie uczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego zacznij od tematow z loterii dv 2013 i dv 2014 i tego sie trzymaj

bo masz-znasz wiadomosci ale to sa stare lub tez nie aktualne..wtedy zobaczysz jak jest z ta zagranica,loteria ,wygrana

Okey. Pogrzebię w googlach i popatrzę co jest aktualne :)

Jakieś linki zna ktoś?

Byłbym wdzięczny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego forum bo w tych googlach znowu cos madrego znajdziesz, wrocisz tutaj I bedziesz zadawal podobne pytania o tym jak "zrobic" sobie GC. Polecam tematy o wizie studenckiej (pt. "Jak nie masz kasy to Czar prysl") oraz GC- jakimi sposobami sie ja "robi" I jakie warunki trzeba spelnic, zeby ja zrobic ;) Masz duuuuzo do nadrobienia w tych tematach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego forum bo w tych googlach znowu cos madrego znajdziesz, wrocisz tutaj I bedziesz zadawal podobne pytania o tym jak "zrobic" sobie GC. Polecam tematy o wizie studenckiej (pt. "Jak nie masz kasy to Czar prysl") oraz GC- jakimi sposobami sie ja "robi" I jakie warunki trzeba spelnic, zeby ja zrobic ;) Masz duuuuzo do nadrobienia w tych tematach!

Okey. Poczytam wszystko na forum i wtedy napiszę :)

Dzięki bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...