Skocz do zawartości

Pilne - Zielona Karta , "plastik" A Wyjazd


siunia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge nigdzie znalezc odpowiedzi na moje pytania , po pierwsze ile trzeba czekac na zielona karte tzw.plastik , od wjazdu do USA ??? (jestesmy juz 5miesiecy ja i synek dostalismy po miesiacu a maz nadal czeka, gdy dzwonimy ciagle mowia w produkcji ) A ze wzgledu na sprawe rodzinna musimy wyjechac do Polski

Po drugie czy bez "plastiku" mozna opuscic USA i ktos dosle ten dokument do Polski ???? Prosze o konkretne odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalismy o tym w tematach o dv 2013 i dv 2014

Mozna leciec bez tego plastiku ,wazne aby wrazie powrotu bez plastiku i nie wpuszczenia na poklad samolotu trzymac sie swoich praw i prosci o rozmowe z kims np kierownik zmiany czy kims kto bedzie sie lepiej znal od pracownika ktory moze sie mylic co do zasad ;)


a co do czasu oczekiwania to sa tacy ze czekaja prawie i 1 rok ;) na karte

Mozesz napisac w tej sprawie do Kongresmena ze swojego okregu.Jako przyszli wyborcy pomoze Wam :)


tutaj masz odpowiedz co do,latania bez plastiku i co moze byc na lotnisku i jak trzeba swoich praw pilnowac :)

http://forum.usa.info.pl/topic/23769-dv-2015-co-po-1-maja-2014-pytania-i-odpowiedzi/page-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6! jestem "świeżakiem" na forum, ale na tyle na ile je "przegrzebałem" to mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobają Twoje odpowiedzi. Jasno, konkretnie na temat i zawsze pomocnie. Fajnie, że są tacy ludzie jak Ty i Karina :) [oczywiście sorry za spam w temacie, ale mnie taka dygresja naszła i tyle]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza imigracyjna wklejona w paszporcie z pieczątką wjazdową do USA jest tak jak plastikowa zielona karta . Ale uwaga : ważna 1 rok .Można wyjechać i wrócić do Polski w okresie 1 roku. Natomiast plastik przychodzi w ciągu miesiąca od pierwszego wjazdu do USA . Niestety znając sytuację w amerykańskich urzędach "burdel" jest jak jest.Dzwonisz do urzędu ,najczęściej odbiera automat albo czarna urzędniczka której nie chce się podnieść czterech liter i odpowiada cokolwiek na odczepnego .

Jeżeli dzwonisz do urzędu musisz twardo zażądać odpowiedzi kiedy zostanie Ci wysłana GC ,daj do zrozumienia że nie prosisz a żądasz ,poproś o dane osoby która udziela Ci odpowiedzi a najlepiej poproś o rozmowę z menadżerem .Z doświadczenia wiem ,że stanowcza ( nie zawsze grzeczna rozmowa) z urzędnikiem przynosi pozytywny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z nimi nie mogę dogadać nigdy...Z jednej strony nie chcę wprowadzać paniki, ale z drugiej pisał o tym jeden z użytkowników w innym temacie (http://forum.usa.info.pl/topic/23954-ssn-i-gc-do-skrzynki/#entry212136), że nie ma co czekać trzeba dzwonić dowiadywać się. Jak się czeka więcej niż 2 tygodnie na SSN i więcej niż 5 tygodni na karty to nie ma co, męczyć urzędasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6! jestem "świeżakiem" na forum, ale na tyle na ile je "przegrzebałem" to mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobają Twoje odpowiedzi. Jasno, konkretnie na temat i zawsze pomocnie. Fajnie, że są tacy ludzie jak Ty i Karina :) [oczywiście sorry za spam w temacie, ale mnie taka dygresja naszła i tyle]

Sly ok. Kzielu wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...