Skocz do zawartości

Nielegalna Emigracja,spraw Kilka


janpalony

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat, ale najbardziej chyba do tego się nadaje właśnie ten.

ostatnio znajomi opowiadali mi historię która wydaje się nierealna, jednak upierali się, że tak jest. nie dyskutowałem bardziej ponieważ wolałem się upewnić.

po pierwsze: osoba na wizie turystycznej może wyrobić sobie ID i SSN ? następnie po przekroczeniu pobytu nadal ich używać ?

po drugie: osoba na wizie turystycznej która , pozostaje w usa po przekroczeniu terminu wbitego w wizę, odprowadza podatki, może starać się o emeryturę amerykanską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to chcesz nielegalnie wyemigrowac- bajki o znajomych to nie nam...

1. W tej chwili SSN na turystycznej nie zostaniesz. Kiedyś być może można było. Niemniej jednak sam fakt posiadania SSN nie ma nic wspólnego z możliwością pracy i zdecydowanie do niej nie uprawnia.

2. Nie ma czegoś takiego jak amerykańska emerytura. Jest social security i jeżeli się odprowadzało składki to może i coś się dostanie z drobnym szczegółem że kasa w SSI się kończy i niedługo nikt (m.in. ja) nic nie dostanie mimo płacenia składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyemigrować, bo gdybym chciał już dawno bym to zrobił. Dużo znajomych mi ludzi żyje tam nielegalnie, bez żadnych przywilejów, to nie dla mnie. Po prostu matka mojego znajomego podobno wyrobiła sobie ID będąc na wizie, w co nie chce mi się wierzyć, a jej siostra ma zamiar polecieć do USA, posiedzieć 10 lat i żyć z amerykańskiej emerytury. Chciałem jej naprostować myślenie zanim sie wkopie i kupi bilet, bo jej koleżanka "sprawdziłą na internecie, że można będącnieleglanie otrzymywać pieniądze z emerytury".

A jak się ma sprawa z samym ID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z samym ID ?

Jak widziales na tym forum mozna dostac prawko na tusrystycznej w niektorych stanch, ktore moze sluzyc jako ID. Zaloze sie, ze te prawka maja ograniczenie czasowe zwiazane z dlugoscia pobytu. Nawet jesli kiedys nie wbijali ludziom na pobycie czasowym, to teraz przy odnowie to robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka stanów gdzie mozna zrobić sobie ID bez statusu, Washington state, New Mexico, kiedyś było mozna w IL ale juz chyba sie nie da. Jesli sie mieszka w tych stanach to nadal mozna, jesli sie mieszka w innych to juz nie ma szans. Co stan to inne prawo. SSN bez względu na stan na turystycznej sie nie dostanie.

KeaR w New Mexico nadal mozna i chyba na wizę w ogole nie patrzą.(podobnie w washingtonie) Dostaje sie na standardowy okres czasu jesli ma sie dowody rezydencji w tym stanie. Raj dla nielegalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

id pewnie w niektorych stanach można dostać, pytanie tylko po co, bo ono absolutnie nic nie da. Sam fakt posiania SSN który najpierw trzeba zdobyć, też nic nie daje. Daje fakt płacenia składek do SSI przez odpowiednią ilość czasu. Jednym słowem pomysł nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale większości to daje jakiś komfort umysłu, posiadanie ID ( boja sie, ze im ktoś w paszport zagladnie i wypatrzy wygaśnięta wizę) W CO jesli jesteś rezydentem to musisz wymienić prawko na stanowe w ciagu 30 dni o ile dobrze pamietam. Raz cię policja zatrzyma i da pouczenie, drugi raz pewnie tez a za trzecim bedą robić problemy. Posiadanie ID i SSN statusu nikomu nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN nie jest do końca bezużyteczny, potrzebny chociażby do założenia konta w banku. Wiele innych spraw takich jak kablówka, od nas brali SSN. Może bezpodstawnie ale brali. ID sie przydaje przy płaceniu karta i pewnie by się parę powodów znalazło.

Aha, i do wynajmu też był potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...