Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się doradzić w kwestii rozwodu. Nie udało mi się odnaleźć podobnego dylematu na forum, więc piszę tutaj.

Mój związek małżeński był zawarty w Polsce. Obecnie mój mąż przebywa na wizie H1B, a ja na wizie H4 w Stanach (Floryda).

Z pracy mojego męża został złożony wniosek na zieloną kartę. Prawdopodobnie dostaniemy ją w przeciągu 18 miesięcy (mam nadzieję).

Mamy dwójkę dzieci synek (4 latka) urodził się w Polsce, a córka - (roczek) w Stanach.

Nie ukrywam, że między mną a mężem się nie układa i chciałabym się rozwieść lub chociaż "odseparować" na początek.

Nie ma między nami przemocy fizycznej, alkoholizmu ani narkotyków itp. jedynie jest niezgodność charakterów. Mąż jest dobrym ojcem, więc nie chcę mu robić problemów, jeśli chodzi o spotkania z dziećmi.

Zależy mi bardzo, żeby zostać w Stanach, nie chcę wracać do Polski.

Niestety jestem na utrzymaniu męża ze względu na wizę H4.

Chciałabym się zapytać jak mogę się w mojej sytuacji rozwieść bez stracenia możliwości przebywania legalnego w USA?

Czy muszę czekać na zieloną kartę, żeby się rozwieść?

Czy jeśli rozwiodę się już mając zieloną kartę, to czy stracę ją?

Czy muszę być niezależna finansowo, żeby się rozwieść?

Czy potrzebuję adwokata?(Jestem osobą niezarabiającą, więc trudno by mi było wynająć jakiegoś)

Czy rozwód musi iść przez sąd jeśli się dogadamy i będzie za porozumieniem stron?

Czy są jeszcze jakieś inne opcje w mojej sytuacji, których obecnie nie widzę?

Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomimo Twojej trudnej sytuacji wszystko sprowadza sie do tego czy chcesz pozostac w USA czy nie. H-4 jest zwiazana z H-1B. Po rozwodzie nie tylko stracisz H-4 ale rowniez szanse na GC - jesli Twoj maz takowa otrzyma.

Jesli rozwiedziesz sie po tym jak otrzymasz GC (z racji tego, ze nie jest to GC przez malzenstwo) nie utracisz jej. Z tego co kojarze to potrzeba conajmniej miesiac i dwie wizyty w sadzie, zeby sie rozwiesc (dotyczy Florydy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...