Skocz do zawartości

Ubezpieczenie W Ca Wasze Doświadczenie


Karuzelka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Pierwszy raz piszę tutaj na forum i myślę, że nie ostatni. Dokładnie za 5tyg. wylatuję z mężem do San Jose. Od przybycia tam w ciągu pierwszego miesiąca musimy się zdecydować na któreś z ubezpieczeń, które oferuje firma męża.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z ubezpieczeniem od HSPS (UHC or Cigna), PPO bądź Kaiser HMO. Za jakiś czas będziemy chcieli powiększyć rodzinę, może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w prowadzeniu ciąży przez któregś z ubezpieczycieli? Za jakiekolwiek wskazówki będę wdzęczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jak wrzucisz szczegoly ubezpiecznia, to ktos Ci doradzi. Firm jest tyle, ze trudno trafic na kogos z takim samym ubezpieczeniem. Ja Kaisera znam bo jest oferowany pracownikom stanowym i federalnym, ale nie wiadomo jaka oferta byla skierowana do firmy meza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kaer, mi właśnie chodzi o to, aby usłyszeć subiektywne opinie co do firm obsługujących ubezpieczenia. Czy Kaiser spełnia Twoje oczekiwania? Wiem, że w Kaiser zanim pójdziesz do lekarza specjalisty musisz przejsć przez wizytę lekarza pierwszego kontaktu, czy ten lekarz daje chętnie takie skierowania do specjalisty czy raczej jak w UK "odbija" pacjęta. Akurat Ty jesteś mężczyną, ale może Twoja żona potrzebowała skierowanie do ginekologa i czy jak jest się w ciąży to każdorazowo trzeba takie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu otrzymywać. Czy zdażyło Ci się, że odmówiono Ci jakiejś usługi, albo musiałeś na coś długo czekać, albo jakiś zabieg autoryzować przez telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pogadac z ludzmi w firmie meza ktorzy korzystaja z ktoregos - oni Ci najdokladniej powiedza dlaczego jedno a nie drugie.

Ja mam UHC (ale konkretny plan zalezy do scisle od planu ktory z ubezpieczycielem podpisal pracodawca), do zadnego lekarza pierwszego kontaktu chodzic nie trzeba (nigdy u nikogo nie bylem, ani ja ani zona nie mamy nawet wybranego takowego) przed skorzystaniem ze specjalisty, z tym ze mamy dosc wysokie deductible co dosc skutecznie eliminuje chodzenie do lekarzy w celu zawracania im dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada kziela - spytac ludzi co uzywaja danego ubezpieczenia.

Ja Kaiser'a nie wybralem z dwoch powodow. Pierwszy, bylo wysokie deductible. Mi nie robi roznicy czy place $20 czy 120 wiec wybralem ubezpieczenie z najnizszym deductible i PPO+out-of-network. Drugi powod, to to ze jest tylko oferowany ludziom mieszkajacym w okreslonym rejonie (polnocna VA). Moja dziewczyna jest w Kaiser jako dependant pracownika federalnego. Moge spytac czy ma HMO i jak wyglada jej chodzenie po lekarzach, ale wspolpracownicy meza to powinnien byc pierwszy punkt kontaktu. Ja wybierajac ubezpieczenie pierwsze co to skierowalem sie do ludzi, ktorzy wybierali wczesniej i chcialem wiedziec co wybrali i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...