Skocz do zawartości

Chore Immigration


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam sil z Immigration. Rece opadaja. Papiery moj prawnik zlozyl w styczniu tamtego roku (2013). W kwietniu mielismy intrewview - po dlugim czasie po kolejnych odwiedzinach w Immigration co sie dzieje z nasza sprawa, okazalo sie, ze teczka jest nadal w Chicago (po osmiu miesiacach). Rzetelna pani oficer wyslala nam liste zapytan, typu duperele jak zdjecia czy wspolne rachunki... oczywiscie dostarczylismy wymagane rzeczy i... sprawa znowu ucichla. W kwietniu tego roku po raz kolejny wybralismy sie z wizyta do Immigration - w poniedzialek. Prawdopodobnie kobieta z okienka zapytala sie o nasza sprawe u pani oficer, bo tego samego tygodniu dostalismy wezwanie... na drugie interview. Odbylo sie w kwietniu. Od tej pory... tak! cisza. Wciaz nie moge znalezc swojego numeru msc w systemie.

Oczywiscie akta sa dalej u oficer prowadzacej, ktora pieprzenela je w kat. Wy dostajecie karte po miesiacu - ja czekam prawie dwa lata. Prawnik mnie pocieszyl, ze po tym czasie (uplynelo dwa lata malzenstwa) powinni wystawic mi stala zielona karte, a nie zadna tymczasowa. Co wy o tym sadzicie?

No i drugi problem. Wygaslo mi pozwolenie na prace - zapomnialam, ze istnieje cos takiego jak expiration day. No i okazalo sie, ze skoro wygaslo, to nie moge starac sie o drugie, a nawet jesli, to prawdopodobnie nie dostane - wedlug osoby, ktora wypelnia papiery do immigration.

Trzeci problem - moge znowu sie wybrac do immigration, moze sie tam wybrac moj prawnik, ale z doswiadczenia wiem, ze to nie dziala. Wysylalam maile jak radziliscie, ale oczywiscie nie dostalam ani jednej odpowiedzi. Jaka zostaje mi opcja? Kongresmen? Wizyta u supervisora w immigration? Bez urazy, moge czekac jeszcze troche, ale nie do us...nej smierci. Oni nawet na dobra sprawe nie wiedza gdzie sa akta - albo u oficer prowadzacej, albo... szlag je trafil.

Blagam, pocieszcie mnie jakos, bo wysiadam nerwowo i jestem gotowa stad wyjechac i nigdy nie wrocic, chociazbym miala poswiecic meza. Napiszcie chociaz, ze da sie odnowic pozwolenie na prace, bo chce wlasnie zmienic, a oni nieopatrznie sie moga o nie zapytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos na temat odnowienia pozwolenia na prace :)

http://www.immihelp.com/immigration/employment-authorization-document.html


wiecej tez na tym forum

http://forums.immigration.com/threads/ead-expired-10-days-ago-not-renewed-help-me.269076/

If Your EAD has Expired

If you are still eligible for work authorization but your EAD has expired, you should file for a renewal EAD by submitting a Form I-765, Application for Employment Authorization. You cannot file for a renewal EAD more than 120 days before your original EAD expires.

http://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/employment-authorization-document

i pamietaj ze jak dostaniesz GC to mozesz tez dostac nowe EAD :) wtedy EAD wstawiasz w ramki :D

zycze Ci szybkiego rozwiazania problemu :) daj znac jak idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skontaktowałam się z prawnikiem - lepiej, żeby to on się denerwował, a nie ja :). Ale macie rację - chyba trzeba się przejść gdzieś wyżej niż do pani z okienka. Dodam, że trafiłam na kiepski okres pierwszego interview, bo wiem od prawnika, że pare małżeństw z tego miesiąca, także ponad rok czekało na dokumenty, nie wspominając o tym, że niektóre ze spraw wysłano do archiwum bez wyjaśnienia. Dla pocieszenia, nie jestem jedyną skazaną na drugie interview, ale jeśli wszystko idzie tak wolno, to pewnie pójdę jeszcze na trzecie.

Dziękuje serdecznie za pomoc. Dam znać jak idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...