Groch

Road Trip Po Usa, Sierpień 2015 - Pytania

70 postów w tym temacie

Witajcie,

Przejdę od razu do sedna - mam nadzieję, że mi pomożecie - wybieram się z moją kobietą w przyszłym roku do USA w celach turystycznych. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które wybrzeże ale chcemy się dobrze przygotować dlatego już teraz zakładam temat i mam nadzieję, że mi doradzicie. Będę starał się na bieżąco pytać i prosić o rady.
Generalnie plan jest taki - sierpień 2015 (trzy tygodnie lub cały miesiąc), wschód lub zachód, road trip. Być może, jeśli udałoby się - kilka dni na plaży na koniec wycieczki. Budżet przewidziany 20kPLN na nas.
Co do tła - para, umowa o pracę oboje, jedno było w 2006 na J1 (AC), wszystko w terminach, składaliśmy wnioski o zieloną kartę w tym roku ale w sumie chyba trochę przez przypadek, nie do końca to przemyśleliśmy bo żadne z nas się nie pali do wyjazdu i właściwie do tej pory nie ma odzewu z ambasady (będzie to miało jakikolwiek wpływ), oboje pracujemy po angielsku (ja zresztą w amerykańskiej firmie). Zakładam, że problemu z wizą nie powinno być.
Od razu nadmieniam - nie mamy ciśnienia na zobaczenie wszystkiego i nie będziemy zrywać się raczej o 4 żeby do 22 zwiedzać. Wyjazd intensywny ale bez szaleńczej pogoni.
  1. Czy już możemy się starać o wizę czy jest to trochę za szybko? Na moje - im szybciej tym lepiej bo tak naprawdę już moglibīśmy kupić bilety ale być może są tu jakieś inne przesłanki.
  2. Jesteśmy z różnych regionów kraju - czy możemy wnioskować o jeden konsulat?
  3. Robić prawo jazdy międzynarodowe?
  4. Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:
    Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami,

Jest to jakiś zarys, który pewnie ulegnie zmianie - proszę o podpowiedzi co mniej więcej na tej trasie warto zobaczyć oprócz miast i czy w ogóle jest sens tyle jechać. Na pewno wrócimy do USA jeszcze i zastanawiam się czy np. Nowego Orleanu nie odpuścić i wrócić następnym razem i zrobić środek Stanów.
    Dodatkowo chciałbym zobaczyć dużo takiego wiejskiego życia, codziennego a nie tylko Nowy Jork i całą szopkę dla turystów. Co do zachodu czy środka to kompletnie nie mam koncepcji, muszę przysiąść z mapą i popatrzeć. Chyba, że ktoś może coś zaproponować

Jeśli koncepcja wschodnia to na pewno na końcu będziemy chcieli odsapnąć na plaży - czy Miami się do tego nadaje czy lepiej gdzieś polecieć? Bahamy są blisko.
  5. Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?
  6. Gdzie najlepiej szukać noclegów? A gdzie nie? Tutaj kompletnie nie mam pojęcia.
  7. Jeśli koncepcja wschodnia to po ile dni na każde miasto, gdzie zjeżdżać z trasy lub gdzie tego nie robić.
  8. Trafię gdzieś na przewodnik, w którym znajdę informacje co się dzieje danego dnia np. w Nowym Jorku? Powiedzmy, będziemy 5 sierpnia tam i sprawdzam sobie - akurat jest koncert U2.
Blogi, strony, które polecacie?
Jeśli ktoś jest w stanie nam/mi/ pomóc i poradzić cokolwiek to proszę.
Dużo treści, łatwiej byłoby w cztery oczy więc jeśli jest ktoś chętny to jestem na co dzień we Wrocławiu (a bywam często w Poznaniu) więc możemy się spotkać i pogadać - stawiam Jaśka, Jacka, dobrą gorzałkę lub złocisty trunek za informację. Może być też w NYC w przyszłym roku.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do wizy to mozecie isc tam gdzie chcecie ;)

a co do prawa jazdy to sa podzielone zdania,lepiej miec ;)

a kiedy isc w sprawie wizy,? mozesz isc i teraz :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Moim zdaniem zanim zaczniecie planowac dokladniej musicie sobie odpowiedziec na pytanie czy wolicie zwiedzac maista I muzea czy bardziej interesuja was parki narodowe i przyroda.

W pierwszym przypadku lepszym wyborem bedzie wschodnie wybrzeze w drugim przypadku zachodnie.

Szczerze to wschod jest fajny ale nie powala na kolana...natomiast parki narodowe na zachodnim wybrzezu robia ogromne wrazenie na turystach.

Na zachodnie wybrzeze proponuje wycieczke LA->HWY1->San Francisco->Lake Tahoe->Bodie->Yosemite->Death Valley->Las vegas-> grand canyon->page/antelope canyon-> moab/arches NP ->vegas->LA Trasa na 2-3 tygodnie w spokojnym tempie. Oczywscie w kazdym z wymienionych miejsc mozna dodac szczegoly typu LA-universal studios, Hollywood. SF-Alcatraz, academy of science, Muir woods, golden gate itp.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blogi, strony, które polecacie?

Możesz sobie pooglądać tego vloga, może znajdziesz na nim jakieś informacje, które cię zainteresują ;)

[YT]

[/YT]
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4."Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:
Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami" - ja bym dorzucił Niagarę, byłem dwa razy i robi (przynajmniej na mnie) duże wrażenie, nie wiem natomiast co jest do zwiedzenia w Atlancie a już takie Atlantic City bym sobie odpuścił no chyba że przejazdem wdepnąć na parę godzin.

5. "Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?" - oczywiście aby wypożyczyć auto musisz mieć kartę kredytową lub debetową (nie wiem czy polska debetówka wystarczy bo ja miałem amerykańską), standardowo zostanie na twojej karcie zabezpieczona pewna kwota pieniędzy na poczet ewentualnych mandatów etc. i zostanie odblokowana kilka dni po oddaniu auta, auto nie ma co sobie żałować i brać coś wygodnego i z porządnym silnikiem :) Co do ubezpieczenia to jest to bardzo ważna kwestia i musisz to jasno ustalić w wypożyczalni czy ubezpieczenie będzie na dwóch kierowców czy tylko na jednego.

6. Robić prawo jazdy międzynarodowe? Moim zdaniem warto zrobić to niewielki koszt a może się przydać. Nie chodzi tu może o policję bo tu bywa różnie ale np. o wypożyczenie samochodu, w wypożyczalni mogą różnie patrzeć na Polskie prawko.

pzdr

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do wizy to mozecie isc tam gdzie chcecie ;)

a co do prawa jazdy to sa podzielone zdania,lepiej miec ;)

a kiedy isc w sprawie wizy,? mozesz isc i teraz :)

Dzięki za odpowiedź. Tak też zrobimy. Pewnie za chwilę złożymy papiery.

Witaj!

Moim zdaniem zanim zaczniecie planowac dokladniej musicie sobie odpowiedziec na pytanie czy wolicie zwiedzac maista I muzea czy bardziej interesuja was parki narodowe i przyroda.

W pierwszym przypadku lepszym wyborem bedzie wschodnie wybrzeze w drugim przypadku zachodnie.

Szczerze to wschod jest fajny ale nie powala na kolana...natomiast parki narodowe na zachodnim wybrzezu robia ogromne wrazenie na turystach.

Na zachodnie wybrzeze proponuje wycieczke LA->HWY1->San Francisco->Lake Tahoe->Bodie->Yosemite->Death Valley->Las vegas-> grand canyon->page/antelope canyon-> moab/arches NP ->vegas->LA Trasa na 2-3 tygodnie w spokojnym tempie. Oczywscie w kazdym z wymienionych miejsc mozna dodac szczegoly typu LA-universal studios, Hollywood. SF-Alcatraz, academy of science, Muir woods, golden gate itp.

W zasadzie i jedno i drugie nas interesuje. Bardzo lubimy chodzić po górach i w ogóle zwiedzać więc jest to dla nas trudna decyzja. Zapoznam się z tą trasą. Dzięki za sugestie.

Możesz sobie pooglądać tego vloga, może znajdziesz na nim jakieś informacje, które cię zainteresują ;)

[YT]

[/YT]

Dzięki. Interamerykę śledzę na bieżąco.

4."Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:

Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami" - ja bym dorzucił Niagarę, byłem dwa razy i robi (przynajmniej na mnie) duże wrażenie, nie wiem natomiast co jest do zwiedzenia w Atlancie a już takie Atlantic City bym sobie odpuścił no chyba że przejazdem wdepnąć na parę godzin.

5. "Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?" - oczywiście aby wypożyczyć auto musisz mieć kartę kredytową lub debetową (nie wiem czy polska debetówka wystarczy bo ja miałem amerykańską), standardowo zostanie na twojej karcie zabezpieczona pewna kwota pieniędzy na poczet ewentualnych mandatów etc. i zostanie odblokowana kilka dni po oddaniu auta, auto nie ma co sobie żałować i brać coś wygodnego i z porządnym silnikiem :) Co do ubezpieczenia to jest to bardzo ważna kwestia i musisz to jasno ustalić w wypożyczalni czy ubezpieczenie będzie na dwóch kierowców czy tylko na jednego.

6. Robić prawo jazdy międzynarodowe? Moim zdaniem warto zrobić to niewielki koszt a może się przydać. Nie chodzi tu może o policję bo tu bywa różnie ale np. o wypożyczenie samochodu, w wypożyczalni mogą różnie patrzeć na Polskie prawko.

pzdr

Nad Niagarą byłem. Dla mnie bez szału. Nie mam zamiaru zwiedzać AC ponieważ mieszkałem tam jakiś czas. Bardziej chodzi mi o odwiedzenie starych śmieci, znajomych i miejsc. Taka podróż sentymentalna.

Nie jestem przekonany do Bostonu czy właśnie Atlanty ale słyszałem, że do obu miast warto pojechać.

Polecasz jakaś ubezpieczalnie? Zakładam, że 99% to są sieciowe, które działają w całych Stanach. Oczywiście tak będę sprawę załatwiał - pełne ubezpieczenie na dwoje kierowców.

Wypożyczałem w AC kiedyś auto na polskie prawko i nie było najmniejszego problemu ale może to być związane z tym, że bardzo dużo ludzi tam przyjeżdża z innych krajów i po prostu mają taką politykę a nie inną.

Dzięki za sugestie. Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jestem świeżo po tripie (3 tygodnie) na zachodzie USA :) Chętnie podzielę się doświadczeniam i spostrzeżeniami :) ale nie dziś, bo czas spać :) Wrócę tu jutro :) Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to czekam-czekamy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jestem świeżo po tripie (3 tygodnie) na zachodzie USA :) Chętnie podzielę się doświadczeniam i spostrzeżeniami :) ale nie dziś, bo czas spać :) Wrócę tu jutro :) Pozdrawiam

Jak będziesz miał chwilę to napisz cokolwiek. Chętnie przeczytam. Trasa, wrażenia, niespodzianki, przeszkody.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja 3 razy byłem na zachodnim wybrzeżu: San Diego, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Grand Canyon itp. i uważam że to miejsca warte zobaczenia.

Ostatnim razem w wypożyczalni dostałem Mustanga co jeszcze dodatkowo ubarwiło podróż :)

Co do wypożyczania to za każdym razem wypożyczałem na polskie prawo jazdy i nie było problemu.

Jeżeli zamierzacie dużo jeździć to polecam nocowanie w motelach gdzieś po drodze, sporo tańsza opcja niż hotele w miastach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkowicie popieram.

Po zachodzie USA jeździłem dwa razy. Jedna z wycieczek jest tu:

http://forum.usa.info.pl/topic/19096-wycieczka-po-kalifornii-i-okolicy-wskazowki-i-propozycje/

Na wschodzie właśnie byłem przez trzy tygodnie, w poniedziałek wróciłem :) Niebawem napiszę jakąś relację. Jestem bardziej człowiekiem leśnym i skalnym niż miastowym więc zachód zdecydowanie bardziej mi się podoba niż wschód. Na wschodzie bardzo polecam odwiedzić Puerto Rico!

Odpowiadając na pytania (nie czytałem wszystkich postów dokładnie więc jak się powtarzam to sorry):

1. Wydaje mi się że możecie się starać już teraz ale zawsze jest ryzyko że promesę dostaniecie na za krótki okres (nie zawsze jest na 10 lat) albo że urzędnik zacznie marudzić "a po co tak wcześnie".

4. Zachód - patrz link powyżej.

5. Ja przeważnie wypożyczałem w Enterprise. Na dwie osoby jakiś średni samochód będzie dobry. Najmniejsze typu economy albo compact będą tańsze i mniej palą ale mogą być ciasne z bagażem no i to jest taka popierdółka która do miasta jest spoko ale w dłuższe trasy niekoniecznie :P Ubezpieczenie będzie do dokupienia razem z samochodem, będą różne opcje i oczywiście będą przekonywać że warto wziąć wszystko co się da i pełne pokrycie w każdym możliwym przypadku. Czy chcecie za to płacić czy nie, albo czy wykupić ubezpieczenie gdzieś indziej - musicie się sami zastanowić.

6. Polecam spanie w motelach przy autostradzie typu Motel6 albo Super8. W trasie za około 50-60 USD można dostać pokój, szału nie będzie ale zawsze to łóżko, prysznic, i czasem śniadanie. W dużych miastach już drożej, więc można spać np. w hostelach (jeden pokój, dużo łóżek i śpi się z obcymi). Na wycieczce z której właśnie wróciłem często spaliśmy w samochodzie w cztery osoby ale mieliśmy minivana.

8. Nie znam takiego przewodnika ale myślę że trzeba będzie po prostu sprawdzać w necie na bieżąco. Jak byłem tydzień temu w NYC to akurat okazało się że w Central Parku gra No Doubt i Sting :P Byliśmy na próbach ale na koncercie już nie bo nie pasowało nam do planu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podrózowałem w tym roku troche po stanach (zachodnie wybrzerze).

Czy już możemy się starać o wizę czy jest to trochę za szybko? Na moje - im szybciej tym lepiej bo tak naprawdę już moglibīśmy kupić bilety ale być może są tu jakieś inne przesłanki.

Bilety powinny być tanie na wiosne i późną jesień. Marzec jest w sam raz porą na podróże, tylko zwróćcie uwagę aby nie wyjechać w czasie spring break kiedy masa młodzieży podróżuje po stanach. Spokojnie możecie pójść po wizę 0.5 roku przed wyjazdem, zdarzycie :)

Robić prawo jazdy międzynarodowe?

Zrób/zróbice, kosztuje chyba 35 zł. Ogólnie chyba nie jest wymagane, ale przydało mi się (ułatwiło) w Teksasie.

Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:
Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami,

Trasa jak najbardziej okej, zresztą jest to kwestia tego co sami chcecie zobaczyć. Pomyślcie o Key West na florydzie. Jeżeli jedziecie w środku lata - na Florydzie może byc nie do wytrzymania dla polskiego organizmu.

Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?

My wybraliśmy Budget. Zanim wyporzyczysz auto poszukaj kodu zniżkowego - retailmenot.com, slickdeals.net - można zaoszczedzic do 40%. Bierzcie pełne ubezpieczenie, warto. W razie czegokolwiek dostajecie nowe auto i nie musicie sie niczym martwić. Dodatkowy kierowca przeważnie wiąże się z dodatkową opłatą, jeżeli jest poniżej 25 roku życia to opłata jest większa. Jeżeli jedziecie w 2 osoby wielkość auta nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia, ale jeżeli np. rozważacie spanie w aucie to w takim full-sedanie (Impala) po rózłożeniu tylnej kanapy można sie wygodnie położyć :)

Gdzie najlepiej szukać noclegów? A gdzie nie? Tutaj kompletnie nie mam pojęcia.

Mogę polecić siec Days Inn - ogólnie za pókój cena to około 45-70$ w zależności od miejsca ale jest spoko standart, internet i sniadanie w cenie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rowniez jestem po wrzesniowym tripie (4 tygodnie, trasa ze wschodu na zachod), wiec moge cos dodac

Co do miedzynarodowego prawa jazdy, to warto wyrobic, koszt ok. 30zl. Podczas tripu 2 kontrole przez policje, raz chcial rowniez miedzynarodowe, a za drugim razem tylko polskie wystarczylo. W wypozyczalni nigdy nie bylo potrzebne, nawet paszportu nie chcieli

1. Co do trasy po wschodnim wybrzezu to jak najbardziej ok.

Bylem we wszystkich miejscach ktore wymieniles poza Atlanta. Ja do trasy dodal bym jeszcze wioske Amiszow w Lancaster w Pennsylvani , jesli nigdy nie byles to warto.

Na Florydzie natomiast takie miejsca jak Cape Canaveral, Miami Beach i jak poprzednik pisal Key West.

2. Co do wypozyczalni to polecam przez posrednikow np. economybookings.com lub rentalcars.com

Tylko tak wypozyczam i dzieki temu oszczedzam nawet 30-40% niz bezposrednio ze strony wypozyczalni. W wiekszosci przypadkow wliczone juz jest pelne ubezpiecznie (CDW, SLI, PAI) i czesto oplata one-way jesli wypozyczasz w jedna strone. Auto zazwyczaj biore z National lub Alamo. Nigdy nie bylo zadnych yproblemow, auta dostawalem takie jakie chcialem i zawsze 4 lub 5 do wyboru w klasie jaka zarezerwowalem. W moim przypadku przy 2 osobach zawsze biore full size sedan lub premium.

Zawsze uzywam polskiej karty w USD i tez bez problemu

3. Zawsze wybieralem motele typu Super8, Motel6, Red Roof itp. i przewaznie 10-20 mil od centrum miasta, wiadomo wtedy wychodzi najtaniej $35-70 za noc, przez popularne portale typu expedia, priceline. Z tego drugiego zazwyczaj korzystalem z "express deal" czyli widzisz tylko cene, przyblizona lokalizacje i ile gwiazdek ma hotel, jak zabukujesz to dostajesz reszte danych. Raz nawet udalo mi sie zaoszczedzic dzieki temu 50%

4. Tu to juz sprawa indywidualna, zalezy co chcesz zobaczyc, czy tylko miasto, czy chodzic po roznych muzeach itp.

Np. w Nowym Jorku jednym wystarczy 3-4 dni, dla innych tydzien to malo .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej,

Zachód póki co znam tylko z opowiadań, słyszałam, że jest piękny, ale sama nie widziałam. Podróżowałam natomiast trochę po wschodzie, jeśli masz ochotę to zajrzyj do mnie na bloga: http://za-oceanem.blogspot.com/. Znajdziesz tam dość dokładne opisy z Florydy, Nowego Jorku i jeszcze paru innych miejsc.W grudniu jedziemy do Nowego Orleanu, więc też na pewno coś dodam. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie odwiedzonych przeze mnie miejsc- pisz śmiało, pomogę jak tylko umiem. Jeśli zdecydujesz się na wschód, to zdecydowanie dodałabym jeszcze Key West i Everglades- żal nie zobaczyć, jak się już jest na Florydzie.

Noclegi- polecam couchsurfing i airbnb. Pierwsza opcja- całkowicie darmowa, druga- już płatna, ale często wciąż taniej niż w hotelach.

Wypożyczalnie- polecam Enterprise i Avis, z obu miałam okazję korzystać i byłam zadowolona. Moim zdaniem warto wziąć ubezpieczenie- może okaże się niepotrzebne, ale przynajmniej będziecie spokojnie podróżować.

Co do wydarzeń, to pewnie jak w wyszukiwarkę wpiszesz nazwę miasta + "events", to wyskoczy Ci mnóstwo propozycji :)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady, chwilę mnie nie było ale śledzę wątek na bieżąco i analizuję.

Podjęliśmy decyzję i na pewno lecimy na zachód. Parki nas przekonały. Mamy wstępny plan ustalony i chcemy zobaczyć:

- Los Angeles,

- Las Vegas,

- San Francisco,

- Lake Tahoe,

- Horseshoe Bend,

- Kanion,

- Yosemite,

- Bryce,

- Doline,

- przejechać kawałek po 66,

i kilka innych rzeczy.

Jeśli ktoś ma rady i chce coś polecić/dodać/odradzić to jesteśmy otwarci na propozycje.

Ja 3 razy byłem na zachodnim wybrzeżu: San Diego, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Grand Canyon itp. i uważam że to miejsca warte zobaczenia.

Ostatnim razem w wypożyczalni dostałem Mustanga co jeszcze dodatkowo ubarwiło podróż :)

Co do wypożyczania to za każdym razem wypożyczałem na polskie prawo jazdy i nie było problemu.

Jeżeli zamierzacie dużo jeździć to polecam nocowanie w motelach gdzieś po drodze, sporo tańsza opcja niż hotele w miastach.

Dzięki za odpowiedź. Phoenix i San Diego są dla mnie trochę zagadką. Możesz coś więcej napisać? Mustang też jest naszym planem. Nie wiem jak to finansowo wyjdzie jeszcze ale to byłby ideał. Ewentualnie El Camino z '66;).

Całkowicie popieram.

Po zachodzie USA jeździłem dwa razy. Jedna z wycieczek jest tu:
http://forum.usa.info.pl/topic/19096-wycieczka-po-kalifornii-i-okolicy-wskazowki-i-propozycje/

Na wschodzie właśnie byłem przez trzy tygodnie, w poniedziałek wróciłem :) Niebawem napiszę jakąś relację. Jestem bardziej człowiekiem leśnym i skalnym niż miastowym więc zachód zdecydowanie bardziej mi się podoba niż wschód. Na wschodzie bardzo polecam odwiedzić Puerto Rico!

Odpowiadając na pytania (nie czytałem wszystkich postów dokładnie więc jak się powtarzam to sorry):
1. Wydaje mi się że możecie się starać już teraz ale zawsze jest ryzyko że promesę dostaniecie na za krótki okres (nie zawsze jest na 10 lat) albo że urzędnik zacznie marudzić "a po co tak wcześnie".
4. Zachód - patrz link powyżej.
5. Ja przeważnie wypożyczałem w Enterprise. Na dwie osoby jakiś średni samochód będzie dobry. Najmniejsze typu economy albo compact będą tańsze i mniej palą ale mogą być ciasne z bagażem no i to jest taka popierdółka która do miasta jest spoko ale w dłuższe trasy niekoniecznie :P Ubezpieczenie będzie do dokupienia razem z samochodem, będą różne opcje i oczywiście będą przekonywać że warto wziąć wszystko co się da i pełne pokrycie w każdym możliwym przypadku. Czy chcecie za to płacić czy nie, albo czy wykupić ubezpieczenie gdzieś indziej - musicie się sami zastanowić.
6. Polecam spanie w motelach przy autostradzie typu Motel6 albo Super8. W trasie za około 50-60 USD można dostać pokój, szału nie będzie ale zawsze to łóżko, prysznic, i czasem śniadanie. W dużych miastach już drożej, więc można spać np. w hostelach (jeden pokój, dużo łóżek i śpi się z obcymi). Na wycieczce z której właśnie wróciłem często spaliśmy w samochodzie w cztery osoby ale mieliśmy minivana.
8. Nie znam takiego przewodnika ale myślę że trzeba będzie po prostu sprawdzać w necie na bieżąco. Jak byłem tydzień temu w NYC to akurat okazało się że w Central Parku gra No Doubt i Sting :P Byliśmy na próbach ale na koncercie już nie bo nie pasowało nam do planu.

Zapoznałem się z wyjazdem, bardzo fajna relacja - dzięki za to.

1. Wnioski zaraz złożymy i jeszcze przed końcem roku po promesę się wybieramy. Niestety brak czasu doskwiera.

5. Chcemy Mustanga, ale jeszcze się zastanawiam nad czymś 4x4 bo będziemy bardzo dużo po parkach jeździć. Jakkolwiek to brzmi bo chcemy jak najwięcej chodzić ale dojechać trzeba;).

6. Świętnie, dzięki za radę - sprawdzę.

8. Net ogarniamy.

Podrózowałem w tym roku troche po stanach (zachodnie wybrzerze).

Czy już możemy się starać o wizę czy jest to trochę za szybko? Na moje - im szybciej tym lepiej bo tak naprawdę już moglibīśmy kupić bilety ale być może są tu jakieś inne przesłanki.

Bilety powinny być tanie na wiosne i późną jesień. Marzec jest w sam raz porą na podróże, tylko zwróćcie uwagę aby nie wyjechać w czasie spring break kiedy masa młodzieży podróżuje po stanach. Spokojnie możecie pójść po wizę 0.5 roku przed wyjazdem, zdarzycie :)

Robić prawo jazdy międzynarodowe?

Zrób/zróbice, kosztuje chyba 35 zł. Ogólnie chyba nie jest wymagane, ale przydało mi się (ułatwiło) w Teksasie.

Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:

Trasa jak najbardziej okej, zresztą jest to kwestia tego co sami chcecie zobaczyć. Pomyślcie o Key West na florydzie. Jeżeli jedziecie w środku lata - na Florydzie może byc nie do wytrzymania dla polskiego organizmu.

Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?

My wybraliśmy Budget. Zanim wyporzyczysz auto poszukaj kodu zniżkowego - retailmenot.com, slickdeals.net - można zaoszczedzic do 40%. Bierzcie pełne ubezpieczenie, warto. W razie czegokolwiek dostajecie nowe auto i nie musicie sie niczym martwić. Dodatkowy kierowca przeważnie wiąże się z dodatkową opłatą, jeżeli jest poniżej 25 roku życia to opłata jest większa. Jeżeli jedziecie w 2 osoby wielkość auta nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia, ale jeżeli np. rozważacie spanie w aucie to w takim full-sedanie (Impala) po rózłożeniu tylnej kanapy można sie wygodnie położyć :)

Gdzie najlepiej szukać noclegów? A gdzie nie? Tutaj kompletnie nie mam pojęcia.

Mogę polecić siec Days Inn - ogólnie za pókój cena to około 45-70$ w zależności od miejsca ale jest spoko standart, internet i sniadanie w cenie.

Po wizę do końca roku powinno się udać.

Wyjazd planujemy na sierpień-wrzesień. Trochę się temperatur boję ale chyba damy radę.

Międzynarodowe zrobimy. Większość poleca.

Zdecydowaliśmy się na zachód. Wschód następnym razem;).

Dzięki za adresy stron do zniżek. Na pewno zajrzę. Ubezpieczenie oczywiście full.

Spanie w aucie nie planujemy.

Dzięki za rady.

Rowniez jestem po wrzesniowym tripie (4 tygodnie, trasa ze wschodu na zachod), wiec moge cos dodac

Co do miedzynarodowego prawa jazdy, to warto wyrobic, koszt ok. 30zl. Podczas tripu 2 kontrole przez policje, raz chcial rowniez miedzynarodowe, a za drugim razem tylko polskie wystarczylo. W wypozyczalni nigdy nie bylo potrzebne, nawet paszportu nie chcieli

1. Co do trasy po wschodnim wybrzezu to jak najbardziej ok.

Bylem we wszystkich miejscach ktore wymieniles poza Atlanta. Ja do trasy dodal bym jeszcze wioske Amiszow w Lancaster w Pennsylvani , jesli nigdy nie byles to warto.

Na Florydzie natomiast takie miejsca jak Cape Canaveral, Miami Beach i jak poprzednik pisal Key West.

2. Co do wypozyczalni to polecam przez posrednikow np. economybookings.com lub rentalcars.com

Tylko tak wypozyczam i dzieki temu oszczedzam nawet 30-40% niz bezposrednio ze strony wypozyczalni. W wiekszosci przypadkow wliczone juz jest pelne ubezpiecznie (CDW, SLI, PAI) i czesto oplata one-way jesli wypozyczasz w jedna strone. Auto zazwyczaj biore z National lub Alamo. Nigdy nie bylo zadnych yproblemow, auta dostawalem takie jakie chcialem i zawsze 4 lub 5 do wyboru w klasie jaka zarezerwowalem. W moim przypadku przy 2 osobach zawsze biore full size sedan lub premium.

Zawsze uzywam polskiej karty w USD i tez bez problemu

3. Zawsze wybieralem motele typu Super8, Motel6, Red Roof itp. i przewaznie 10-20 mil od centrum miasta, wiadomo wtedy wychodzi najtaniej $35-70 za noc, przez popularne portale typu expedia, priceline. Z tego drugiego zazwyczaj korzystalem z "express deal" czyli widzisz tylko cene, przyblizona lokalizacje i ile gwiazdek ma hotel, jak zabukujesz to dostajesz reszte danych. Raz nawet udalo mi sie zaoszczedzic dzieki temu 50%

4. Tu to juz sprawa indywidualna, zalezy co chcesz zobaczyc, czy tylko miasto, czy chodzic po roznych muzeach itp.

Np. w Nowym Jorku jednym wystarczy 3-4 dni, dla innych tydzien to malo .

Dzięki za odpowiedź.

1. Zapadła decyzja, zachód.

2. Zajrzę na strony.

3. Świetna rada. Sprawdzę na pewno.

hej,

Zachód póki co znam tylko z opowiadań, słyszałam, że jest piękny, ale sama nie widziałam. Podróżowałam natomiast trochę po wschodzie, jeśli masz ochotę to zajrzyj do mnie na bloga: http://za-oceanem.blogspot.com/. Znajdziesz tam dość dokładne opisy z Florydy, Nowego Jorku i jeszcze paru innych miejsc.W grudniu jedziemy do Nowego Orleanu, więc też na pewno coś dodam. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie odwiedzonych przeze mnie miejsc- pisz śmiało, pomogę jak tylko umiem. Jeśli zdecydujesz się na wschód, to zdecydowanie dodałabym jeszcze Key West i Everglades- żal nie zobaczyć, jak się już jest na Florydzie.

Noclegi- polecam couchsurfing i airbnb. Pierwsza opcja- całkowicie darmowa, druga- już płatna, ale często wciąż taniej niż w hotelach.

Wypożyczalnie- polecam Enterprise i Avis, z obu miałam okazję korzystać i byłam zadowolona. Moim zdaniem warto wziąć ubezpieczenie- może okaże się niepotrzebne, ale przynajmniej będziecie spokojnie podróżować.

Co do wydarzeń, to pewnie jak w wyszukiwarkę wpiszesz nazwę miasta + "events", to wyskoczy Ci mnóstwo propozycji :)

Pozdrawiam!

Blog bardzo fajny. Dobrze się czyta ale zapadła decyzja, że jedziemy na zachód. Bardzo chciałbym wschód też zaliczyć ale niestety brak czasu.

Ubezpieczenie oczywiście full i wychodzi na to, że wypożyczalnie, które poleciłaś są polecane przez większość.

Korzystałaś z couchsurfingu i airbnb? Jak wrażenia jeśli tak?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Korzystałam kilkukrotnie zarówno z couchsurfingu, jak i airbnb :) Obie opcje zdecydowanie polecam. Poziom wygody może jest niższy niż w hotelach (choć nie zawsze), ale jest to zdecydowanie opcja "budget-friendly" :) Trafiałam na bardzo fajnych gospodarzy i szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie słyszałam negatywnych opinii. I znów pozwolę obie odesłać do mojego bloga, tym razem do konkretnego posta o CS i Airbnb: http://za-oceanem.blogspot.com/2013/10/jak-obnizyc-koszty-urlopu-i-poznac.html

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

San Diego warto zobaczyć, piękne miasto. Polecam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Temat został na chwilę odłożony w czasie z różnych powodów ale żeby nikt nie czuł, że zmarnował tu czas to spieszę donieść, że wiza jest i bilety kupione. Lecimy w październiku na trzy tygodnie do San Francisco.

Jestem na etapie szukania samochodu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My na trzy tygodnie miałyśmy Forda Escape. Bardzo dobrze się spisał :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My na trzy tygodnie miałyśmy Forda Escape. Bardzo dobrze się spisał :)

Mustang;). Takie marzenie.

Joanna, czy kupowałaś "America the Beautiful"? Zastanawiam się czy to obowiązuje we wszystkich parkach czy są jakieś odstępstwa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, co to jest, więc pewnie nie kupowałyśmy :P

My z parków, to byłyśmy tylko w Grand Kanionie i w Monument Valley. Zresztą w Monument Valley nic nie płaciłyśmy, bo nie zjeżdżałyśmy na drogę między pomnikami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mustang;). Takie marzenie.

Joanna, czy kupowałaś "America the Beautiful"? Zastanawiam się czy to obowiązuje we wszystkich parkach czy są jakieś odstępstwa?

W pelni polecam America the Beautiful (Annual Pass). Wszedzie gdzie byly oplaty za wstep do parku to karta obowiazywala. Zarowno, gdy przejezdzales przez bramki/wiaty wjazdowe jak rowniez w przypadkach gdy na pieszo przechodzisz przez Visitor Center. Z osobistych obserwacji bylo to >95% parkow, ktore odwiedzamy.

Zaobserwowalismy odstepstwa w parkach, ktore nie pobieraja oplaty za wstep: najczesciej wtedy jest oplata za cos innego, czego juz Annual Pass nie pokrywa. W naszym przypadku dotyczylo to do teraz raptem kilka parkow (Mt. Rushmore - oplata za parking, Mammoth Cave, Wind Cave, and Jewel Cave - gdzie pobierane byly oplaty za tour po jaskini, Sagamore hill - wejscie do domu prezydenta, Statue of Liberty, etc - oplata za prom itp.).

W gruncie rzeczy wizyta w 3÷4 parkach pokryje wam koszt rocznej karty. Moja dobra rade jest, aby nie podpisywac miejsca na druga osobe tak dlugo jak to nie jest konieczne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wylot zbliża się nieubłaganie bo już 28 września lecimy więc dwa pytania:

Mam pytanie odnośnie noclegu w San Francisco na start. Planujemy trzy dni tam spędzić. Ktoś coś poleci? Z tego co patrzę to jest tam całkiem drogo.

Druga sprawa odnośnie parkingów - jakieś rady?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nocowałem w Days Inn - Civic Center. Położenie w centrum miasta i bezpłatny parking, nie miałem żadnych zastrzeżeń. Rezerwowałem z dużym wyprzedzeniem i cena wtedy była w miarę przystępna.

Na innym forum (fly4free) był polecany również Town House Motel przy Lombard St.

Ja SF zwiedzałem z buta, ew. komunikacja miejska. Pod Golden Gate jedynie samochodem jechałem.

Napisz na jaki samochód się zdecydowaliście i czy coś już rezerwowaliście, jaka klasa pojazdu ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wylot zbliża się nieubłaganie bo już 28 września lecimy więc dwa pytania:

Mam pytanie odnośnie noclegu w San Francisco na start. Planujemy trzy dni tam spędzić. Ktoś coś poleci? Z tego co patrzę to jest tam całkiem drogo.

Druga sprawa odnośnie parkingów - jakieś rady?

Ja w SF nocowałam w The Mosser.Rezerwowalam dużo wcześniej i załapałem się na wyprzedaż na Expedia więc tydzień tam nie wyniósł mnie dużo.

Co do parkingów to nie pomogę bo albo chodziłam pieszo albo komunikacją miejską. Korzystałam z ich aplikacji więc bez problemu znajdowałam połączenia z każdego miejsca.

Zabierz coś ciepłego do ubrania, no chyba że wiatry się zmieniły. W lipcu chodziłam w grubej bluzie i dzinsach bo tak wiało i było zimno.

Życzę miłego pobytu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.