Skocz do zawartości

Road Trip Po Usa, Sierpień 2015 - Pytania


Groch

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przejdę od razu do sedna - mam nadzieję, że mi pomożecie - wybieram się z moją kobietą w przyszłym roku do USA w celach turystycznych. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które wybrzeże ale chcemy się dobrze przygotować dlatego już teraz zakładam temat i mam nadzieję, że mi doradzicie. Będę starał się na bieżąco pytać i prosić o rady.
Generalnie plan jest taki - sierpień 2015 (trzy tygodnie lub cały miesiąc), wschód lub zachód, road trip. Być może, jeśli udałoby się - kilka dni na plaży na koniec wycieczki. Budżet przewidziany 20kPLN na nas.
Co do tła - para, umowa o pracę oboje, jedno było w 2006 na J1 (AC), wszystko w terminach, składaliśmy wnioski o zieloną kartę w tym roku ale w sumie chyba trochę przez przypadek, nie do końca to przemyśleliśmy bo żadne z nas się nie pali do wyjazdu i właściwie do tej pory nie ma odzewu z ambasady (będzie to miało jakikolwiek wpływ), oboje pracujemy po angielsku (ja zresztą w amerykańskiej firmie). Zakładam, że problemu z wizą nie powinno być.
Od razu nadmieniam - nie mamy ciśnienia na zobaczenie wszystkiego i nie będziemy zrywać się raczej o 4 żeby do 22 zwiedzać. Wyjazd intensywny ale bez szaleńczej pogoni.
  1. Czy już możemy się starać o wizę czy jest to trochę za szybko? Na moje - im szybciej tym lepiej bo tak naprawdę już moglibīśmy kupić bilety ale być może są tu jakieś inne przesłanki.
  2. Jesteśmy z różnych regionów kraju - czy możemy wnioskować o jeden konsulat?
  3. Robić prawo jazdy międzynarodowe?
  4. Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:
    Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami,

    Jest to jakiś zarys, który pewnie ulegnie zmianie - proszę o podpowiedzi co mniej więcej na tej trasie warto zobaczyć oprócz miast i czy w ogóle jest sens tyle jechać. Na pewno wrócimy do USA jeszcze i zastanawiam się czy np. Nowego Orleanu nie odpuścić i wrócić następnym razem i zrobić środek Stanów.
    Dodatkowo chciałbym zobaczyć dużo takiego wiejskiego życia, codziennego a nie tylko Nowy Jork i całą szopkę dla turystów. Co do zachodu czy środka to kompletnie nie mam koncepcji, muszę przysiąść z mapą i popatrzeć. Chyba, że ktoś może coś zaproponować

    Jeśli koncepcja wschodnia to na pewno na końcu będziemy chcieli odsapnąć na plaży - czy Miami się do tego nadaje czy lepiej gdzieś polecieć? Bahamy są blisko.
  5. Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?
  6. Gdzie najlepiej szukać noclegów? A gdzie nie? Tutaj kompletnie nie mam pojęcia.
  7. Jeśli koncepcja wschodnia to po ile dni na każde miasto, gdzie zjeżdżać z trasy lub gdzie tego nie robić.
  8. Trafię gdzieś na przewodnik, w którym znajdę informacje co się dzieje danego dnia np. w Nowym Jorku? Powiedzmy, będziemy 5 sierpnia tam i sprawdzam sobie - akurat jest koncert U2.
Blogi, strony, które polecacie?
Jeśli ktoś jest w stanie nam/mi/ pomóc i poradzić cokolwiek to proszę.
Dużo treści, łatwiej byłoby w cztery oczy więc jeśli jest ktoś chętny to jestem na co dzień we Wrocławiu (a bywam często w Poznaniu) więc możemy się spotkać i pogadać - stawiam Jaśka, Jacka, dobrą gorzałkę lub złocisty trunek za informację. Może być też w NYC w przyszłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj!

Moim zdaniem zanim zaczniecie planowac dokladniej musicie sobie odpowiedziec na pytanie czy wolicie zwiedzac maista I muzea czy bardziej interesuja was parki narodowe i przyroda.

W pierwszym przypadku lepszym wyborem bedzie wschodnie wybrzeze w drugim przypadku zachodnie.

Szczerze to wschod jest fajny ale nie powala na kolana...natomiast parki narodowe na zachodnim wybrzezu robia ogromne wrazenie na turystach.

Na zachodnie wybrzeze proponuje wycieczke LA->HWY1->San Francisco->Lake Tahoe->Bodie->Yosemite->Death Valley->Las vegas-> grand canyon->page/antelope canyon-> moab/arches NP ->vegas->LA Trasa na 2-3 tygodnie w spokojnym tempie. Oczywscie w kazdym z wymienionych miejsc mozna dodac szczegoly typu LA-universal studios, Hollywood. SF-Alcatraz, academy of science, Muir woods, golden gate itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4."Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:
Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami" - ja bym dorzucił Niagarę, byłem dwa razy i robi (przynajmniej na mnie) duże wrażenie, nie wiem natomiast co jest do zwiedzenia w Atlancie a już takie Atlantic City bym sobie odpuścił no chyba że przejazdem wdepnąć na parę godzin.

5. "Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?" - oczywiście aby wypożyczyć auto musisz mieć kartę kredytową lub debetową (nie wiem czy polska debetówka wystarczy bo ja miałem amerykańską), standardowo zostanie na twojej karcie zabezpieczona pewna kwota pieniędzy na poczet ewentualnych mandatów etc. i zostanie odblokowana kilka dni po oddaniu auta, auto nie ma co sobie żałować i brać coś wygodnego i z porządnym silnikiem :) Co do ubezpieczenia to jest to bardzo ważna kwestia i musisz to jasno ustalić w wypożyczalni czy ubezpieczenie będzie na dwóch kierowców czy tylko na jednego.

6. Robić prawo jazdy międzynarodowe? Moim zdaniem warto zrobić to niewielki koszt a może się przydać. Nie chodzi tu może o policję bo tu bywa różnie ale np. o wypożyczenie samochodu, w wypożyczalni mogą różnie patrzeć na Polskie prawko.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizy to mozecie isc tam gdzie chcecie ;)

a co do prawa jazdy to sa podzielone zdania,lepiej miec ;)

a kiedy isc w sprawie wizy,? mozesz isc i teraz :)

Dzięki za odpowiedź. Tak też zrobimy. Pewnie za chwilę złożymy papiery.

Witaj!

Moim zdaniem zanim zaczniecie planowac dokladniej musicie sobie odpowiedziec na pytanie czy wolicie zwiedzac maista I muzea czy bardziej interesuja was parki narodowe i przyroda.

W pierwszym przypadku lepszym wyborem bedzie wschodnie wybrzeze w drugim przypadku zachodnie.

Szczerze to wschod jest fajny ale nie powala na kolana...natomiast parki narodowe na zachodnim wybrzezu robia ogromne wrazenie na turystach.

Na zachodnie wybrzeze proponuje wycieczke LA->HWY1->San Francisco->Lake Tahoe->Bodie->Yosemite->Death Valley->Las vegas-> grand canyon->page/antelope canyon-> moab/arches NP ->vegas->LA Trasa na 2-3 tygodnie w spokojnym tempie. Oczywscie w kazdym z wymienionych miejsc mozna dodac szczegoly typu LA-universal studios, Hollywood. SF-Alcatraz, academy of science, Muir woods, golden gate itp.

W zasadzie i jedno i drugie nas interesuje. Bardzo lubimy chodzić po górach i w ogóle zwiedzać więc jest to dla nas trudna decyzja. Zapoznam się z tą trasą. Dzięki za sugestie.

Możesz sobie pooglądać tego vloga, może znajdziesz na nim jakieś informacje, które cię zainteresują ;)

[YT]

[/YT]

Dzięki. Interamerykę śledzę na bieżąco.

4."Jeśli wschód to wstępnie myślałem o takiej trasie:

Boston - Nowy Jork - Filadelfia - Atlantic City - Waszyngton - Atlanta - Nowy Orlean - Orlando- Miami" - ja bym dorzucił Niagarę, byłem dwa razy i robi (przynajmniej na mnie) duże wrażenie, nie wiem natomiast co jest do zwiedzenia w Atlancie a już takie Atlantic City bym sobie odpuścił no chyba że przejazdem wdepnąć na parę godzin.

5. "Wypożyczalnia - jakie wasze doświadczenie? Jaka, jakie auto? Czy oboje będziemy mogli prowadzić czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie? Czy jakiejś wypożyczalni unikać?" - oczywiście aby wypożyczyć auto musisz mieć kartę kredytową lub debetową (nie wiem czy polska debetówka wystarczy bo ja miałem amerykańską), standardowo zostanie na twojej karcie zabezpieczona pewna kwota pieniędzy na poczet ewentualnych mandatów etc. i zostanie odblokowana kilka dni po oddaniu auta, auto nie ma co sobie żałować i brać coś wygodnego i z porządnym silnikiem :) Co do ubezpieczenia to jest to bardzo ważna kwestia i musisz to jasno ustalić w wypożyczalni czy ubezpieczenie będzie na dwóch kierowców czy tylko na jednego.

6. Robić prawo jazdy międzynarodowe? Moim zdaniem warto zrobić to niewielki koszt a może się przydać. Nie chodzi tu może o policję bo tu bywa różnie ale np. o wypożyczenie samochodu, w wypożyczalni mogą różnie patrzeć na Polskie prawko.

pzdr

Nad Niagarą byłem. Dla mnie bez szału. Nie mam zamiaru zwiedzać AC ponieważ mieszkałem tam jakiś czas. Bardziej chodzi mi o odwiedzenie starych śmieci, znajomych i miejsc. Taka podróż sentymentalna.

Nie jestem przekonany do Bostonu czy właśnie Atlanty ale słyszałem, że do obu miast warto pojechać.

Polecasz jakaś ubezpieczalnie? Zakładam, że 99% to są sieciowe, które działają w całych Stanach. Oczywiście tak będę sprawę załatwiał - pełne ubezpieczenie na dwoje kierowców.

Wypożyczałem w AC kiedyś auto na polskie prawko i nie było najmniejszego problemu ale może to być związane z tym, że bardzo dużo ludzi tam przyjeżdża z innych krajów i po prostu mają taką politykę a nie inną.

Dzięki za sugestie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem świeżo po tripie (3 tygodnie) na zachodzie USA :) Chętnie podzielę się doświadczeniam i spostrzeżeniami :) ale nie dziś, bo czas spać :) Wrócę tu jutro :) Pozdrawiam

Jak będziesz miał chwilę to napisz cokolwiek. Chętnie przeczytam. Trasa, wrażenia, niespodzianki, przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 razy byłem na zachodnim wybrzeżu: San Diego, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Grand Canyon itp. i uważam że to miejsca warte zobaczenia.

Ostatnim razem w wypożyczalni dostałem Mustanga co jeszcze dodatkowo ubarwiło podróż :)

Co do wypożyczania to za każdym razem wypożyczałem na polskie prawo jazdy i nie było problemu.

Jeżeli zamierzacie dużo jeździć to polecam nocowanie w motelach gdzieś po drodze, sporo tańsza opcja niż hotele w miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...