Skocz do zawartości

2 Miesiące Startów W Zawodach... La, Sacramento, Vegas, Phoenix


Mariusz Czerniewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
otóż właśnie otrzymałem wizę i moja podróż na cykl zaowdów do U.S. stanie się faktem! :) Startuję w sportach sylwetkowych (bodybuilding), a konkretnie men's physqiue. Generalnie większość zawodów mam w Kalifornii, gdzie spędzę 2 miesiące i mam w związku z tym kilka pytań! Bardzo proszę o Waszą pomoc, podzielenie się doświadczeniem i pokierowanie we właściwą stronę.
1.Jak optymalnie rozwiązać sprawę "spania", otóż czeka mnie 8 tygodni w Stanach. "Bazą" będzie LA, ale mam w cyklu podróże do Sacramento / Phoenix (2x) / Vegas? Wynajem mieszkania (potrzebuje bezpiecznego, cichego pokoju i dostepu do kuchni) w Los Angeles bedzie dobrym pomyslem? Jak wynajac pokoj aby "nie dac sie zrobic w konia" i "nie przeplacic" ile powinien kosztowac taki POKOIK? Gdzie szukac i na co zwracac uwage przy podejmowaniu decyzji, moze hotel bedzie lepszy?
2.Jak jest z tranasportem publicznym? Czy bez problemow codziennie dostane sie z LA do Phoenix / Sacramento / Vegas? Czy tylko w gre wchodzi moj samochod / samolot?
3.Czy wynajem samochodu na okres 2 miesiecy to dobry pomysl? Czy moze lepiej kupic rzęcha za 500$ na taki okres i odsprzedac za grosze przed wyjazdem? A moze sa jakies oplacalne opcje wynajmu na tak dlugi okres niekoniecznie z wypozyczalni? Doradzcie co byscie zrobili na moim miejscu?
4.Jak jest z prawem jazdy? Majac w Polsce normalny dokument moge smialo jezdzic w U.S.?
5.Jak zrobić z telefonem? Kupic nowy NUMER U.S.? Chcialbym miec dostep do mobilnego netu min 2-3GB, duzo pracuje online. Czy iphone 5 z T-mobile bedzie dzialal bez problemow?
6.Czy są w LA / Kalifornii jakies srodowiska Polonii godne zaufania, gdzie moglbym szukac pomocy w razie problemow z ktorymi nie moglbym sobie sam poradzic? Polski Kosciol? Kluby sportowe Polonii? Jakieś godne zaufania instytucje zrzeszające nas na "West Coaście"? :)

Bardzo proszę o pomoc, dodam, że nie jestem anonimowy, ale to nie zmienia faktu, że mam "sporo niepewności". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Co do pokoju to nie wiem, tani motel to pewnie bedzie z 50 dolarow dziennie, moze cos znajdziesz na juakis sprytnych stronach typu pokoj u kogos. Mieszkania raczej nie wynajmiesz. Chyba ze jakis short term, ale to i tak i tak bedzie kilka tysiecy.

2. Nie ma za barzo transportu publicznego. Sa samoloty, jest greyhound, ale do tego tez trzeba dojechac. Poza tym codzennie z LA do Vegas i Sacramento? Znaczy jak? To pytanie z rodzaju - czy bez problemu codziennie dojade z Warszawy do Berlina :D

3. Chyba jedyny pomosl. Samochod musi miec jeszcze ubezpieczenie, przeglad, nie wiem jak wygalda kwestia zarejestrowania auta, jak sie jest turysta, poza tym te za 500 doarow padna ci gdzies i co zrobisz? Wiesz, ze mowisz glownie o jezdzeniu po pustyni?:) Wypozyczalnia, sprawdzic wynajem dlugoterminowy i jazda. Ja bralam Mustanga na tydzien i kosztowalo mnie to ze znizkami 200 dolarow tygodniowo, wiec sie daje.

4. Mozesz. Mozesz sobnie zrobic miedzynarodowe w razie czego (nie wymagane, ale moze sie przydac). Pamietaj, ze musisz miec zawsze przy sobie paszport.

5. Kupic numer US - jakies 60 dolarow miesiecznie i bedziesz miec nielimitowany internet.

6. Hmm.. ambasada RP?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...