Skocz do zawartości

Dv-2016


marcinGD

Rekomendowane odpowiedzi

Skopiowane z instrukcji z Ambasady:

" Osoby wylosowane w loterii DV-2016 zachowują prawo do ubiegania się o wydanie wizy jedynie w ciągu roku

budżetowego 2016, tj. od 1 października 2015 do 30 września 2016. Zachęcamy wylosowanych uczestników do
jak najwcześniejszego ubiegania się o wizę, gdy tylko numer ich wylosowanej sprawy umożliwi im staranie się o
wizę.
Wszyscy ubiegający się o wizę uczestnicy, którzy spełniają kryteria programu, muszą otrzymać wizy DV
lub uregulować swój status w USA przed końcem roku budżetowego. Nie ma możliwości przeniesienia
prawa do ubiegania się o wizę na następny rok, jeśli wylosowane osoby nie otrzymają wizy w ciągu roku 14
budżetowego 2016, czyli do 30 września 2016. Również małżonkowie i dzieci, których status jest zależny od
zgłoszenia zarejestrowanego w loterii DV-2015 mogą otrzymać wizy w kategorii DV wyłącznie od 1 października
2015 do 30 września 2016. Na cztery do sześciu tygodni przed wyznaczonym dniem spotkania z konsulem
osoby ubiegające się o wizę poza granicami Stanów Zjednoczonych otrzymają wiadomość nt. rozmowy wizowej
poprzez system Sprawdzenia Statusu Uczestnika na stronie E-DV "
Więc moje pytanie brzmi tak, jestem w 2 klasie LO, czyli w kwietniu 2016 dostanę świadectwo ukończenia szkoły średniej, Wizyta w Ambasadzie to jest odgórnie ustalane, czy ja sam mogę wybrać sobie, że chcę powiedzmy w maju 2016 pojechać do tej ambasady, bo średnio to rozumiem, dodam, ze chcę po prostu zwiększyć szansę na to, ponieważ rodzice też biorą udział. ( pytałem w ambsadzie i wiem na pewno, że w dniu zgłaszania wniosku nie muszę mieć świadectwa, tylko muszę je mieć ze sobą na rozmowie, więc stąd to pytanie )
Dzięki za odp :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale pytasz konkretnie o co?

Czy możesz brać udział w loterii, jeśli na dzień wypełniania wniosku nie masz średniego wykształcenia?

I serio w ambasadzie powiedzieli Ci, że nie musisz mieć średniego wykształcenia?

Bo w instrukcji do loterii jest wyraźnie napisane, jakie wymagania trzeba spełnić.

Są dwa:

1. należy być urodzonym w kraju, który kwalifikuje się do loterii (można przyjąć kraj urodzenia małżonka bądź rodzica)

2.

A. należy mieć ukończony 12-letni cykl nauki

lub

B. należy mieć dwa lata pracy w odpowiednim zawodzie

I takie ładne zdanie podsumowuje te wymagania:

Do not submit an entry to the DV program unless you meet both of these requirements.

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pisałem do nich na FP na facebooku, i to ich odp: Napisałem, czy trzeba w dniu wypełniania wniosku mieć to świadectwo w ręce. z ich odp wynika, że nie... ( sam wywnioskowowałem, że dzień ubiegania się o wizę DV to wizyta w Wawie ) Więc pytanie czy mogę sam sobie wybrać termin rozmowy, ( koniec kwietnia, maja 2016 ) czy to jest bezdyskusyjnie od góry?

Marcin,
ważne jest, aby w dniu ubiegania się o wize DV-2016 spelnić jeden z kwalifikujących do udziału warunków, czyli np. mieć wyksztalcenie średnie. Rozmowy wizowe rozpoczną się 1 pazdziernika 2015 r.
Pozdrawiamy

Chodzi o dzień rozmowy w sprawie wizy w Konsulacie. Osoba wylosowana dowie się o terminie rozmowy bezpośrednio od Kentucky Consular Center.

I to mnie bardzo własnie denerwuje, że nigdzie nie jest napisane, ( mam na myśli, te oficjalne strony, typu właśnie Ambasady, czy wymagania muszą być spełnione w dniu wypisywania wniosku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy są przydzielane według numerów. Teoretycznie można je przesuwać.

Ambasada USA ma swoją stronę na fejsie? I udziela tam informacji? Nie wiedziałam...

Dla mnie ważniejszymi wytycznymi są wytyczne podane przez Departament Stanu.

I pomyśl sobie teraz tak... Nie kończysz szkoły we właściwym terminie... Oczywiście nie życzę Ci tego, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć...

Zostajesz wylosowany. Jak poświadczysz swoje wykształcenie, jeśli nie skończysz szkoły?

I jak to nigdzie nie jest napisane, że wymagania trzeba spełnić na dzień wypełniania aplikacji do loterii?

W instrukcji stoi jak wół.

No, chyba że ja źle rozumiem angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/USEmbassyWarsaw To jest ich Fanpage, napisałem w prywatnej wiadmosci i mi odpowiedzieli..

Ale czy można je przesunąć aż np o 0,5 roku? Jeśli miałbym niski nr i wizyta na październik 2015...

Jeśli miałbym wizytę na maj 2016 to poświaczyłbym ukończenie tej szkoły, a jeśli chodzi o dalszą naukę, to do College i tak pójdę, nieważne czy w Polsce, czy w USA

Bo chcę wiedzieć, czy mogę po prostu wziąć w tym udział i nie zaszkodzę tym, bo mama też bierze udział, to tylko takie zwiększenie szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_Polish.pdf

Masz poczytaj. Jest tam jak byk że musisz mieć średnie wykształcenie podczas wysyłania zgłoszenia :).

A po za tym nawet jakbyś wysłał zgłoszenie to zwiększysz tylko swoje szanse na wylosowanie.

Twoja mama podczas zgłoszenia do loterii i tak musi Cie wpisać i załączyć Twoje zdjęcie. Tak więc jak ona zostanie wylosowana to ty z automatu jesteś dopuszczany do rozmowy z konsulem o GC(nawet jak w między czasie ukończysz 21 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie rozumiem, Gdzie dokładnie jest napisane PODCZAS WYSYŁANAI ZGŁOSZENIA, tylko dlaczego w takim razie dostałem błędne informacje od Ambasady? Zgubiłem się w tym wszystkim... Zdjęcia muszą być wszystkich? Jeśli mama podaje ojca, mnie i siostrę to wszyscy potrzebują fotki? Myślałem, że tylko główny aplikant je podaje

Dobra, ok , co do zdjęć to juz pytań nie mam bo widzę, ale nurtuje mnie dlaczego dostałem informacje błędne z amabsady, załączyłbym screena z wiadmością gdybym mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w dniu wysyłania wniosku, ale dalczego w takim razie ambasada powiedziała, że dla nich najważniejszse, żebym przyniósł to na rozmowę z konsula? Nie jest to DOKŁADNIE określone, nie ma tego najważniejszego określenia, " w trakcie wysyłania wniosku " Więc, może to po prostu zostanie do decyzji konsula, jeśli przyniosę komplet dokumentów, to może nie zostanę odrzucony, napisałem do nich jeszcze jedną wiadomość, co powinienem wybrać, High School degree czy no degree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...