Skocz do zawartości

Dozwolona Praca Na Wizie Turystycznej


now77ak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pojechać do USA na wizie turystycznej, turystycznie - jednak mam też pytanie: czy jest możliwość pracy w przerwie od zwiedzania?

Np. w moim przypadku - Jestem programistą. mieszkam w Polsce, mam mieszkanie w Polsce, mam swoją firmę (jednoosobową) w Polsce, mam kontrakt z firmą z UE. Nigdy nie byłem w USA i nie mam tam rodziny. Teoretycznie, wydaje mi się, że nie powinno być problemu z otrzymaniem wizy turystycznej.

Jednak, chciałbym pojechać tam na 2-3 miesiące. A w trakcie zwiedzania oczywiście bym pracował zdalnie. Wiem, że jest to praktycznie nie do sprawdzenia co akurat robię na laptopie, ale czy jest to legalne w USA?

Drugie pytanie, żeby nie zaczynać kolejnego wątku.

Jak długo mogę przebywać na terenie USA w ciągu roku - w sumie. Wiem, że jednorazowo 3miesiące. Ale potem mogę pojechać do Kanady na jakiś czas, wrócić do USA itd itd itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W sumie masz przebywac w US mniej niz nie przebywa (rule of thumb). Wyjazd do Kanady nie zresetuje Ci czasu na I-94 wiec nie daje kompletnie nic. Generalnie przy zbyt dlugich i zbyt czestych pobytach dostaniesz denied entry i scancelowana wize. Ile to jest za dlugo i za czesto nikt Ci dokladnie nie zdefiniuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6mc, no tak mi się wydawało. Dzięki za odp na drugie pytanie.

A pierwsze pytanie?

Generalnie zadna praca nie jest dozwolona - jezeli chcesz byc po bezpiecznej stronie to masz przebywac tylko i wylacznie turystycznie. Jakbys wspomnial CBP ze bedziesz pracowal zdalnie, to Cie z miejsca odesla do domu nie wnikajac czy pracujesz w PL czy gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zatem z pytania wycofuje slowo "turystyczna".

Tzn. czy mozna zatem w legalny sposob (w sytuacji, w ktorej opisalem w pierwszym poscie), pojechac do USA zdzwiedzac i pracowac jednoczesnie na swoj rachunek? Pisac swoja gre, pisac ksiazke, malowac obraz... Ja mam swoja normalna firme - mam kontrakt z inna, ale to nie znaczy ze nie moge pracowac przy swoim indywidualnym projekcie albo pisac pamietnik - ktory potem sprzedam, lub nie. Ogolnie, nie zabieram amerykana pracy, nie jestem zatrudniony w amerykanskiej firmie.

Czy w takiej sytuacji Polak nie moze dostac wizy (jakby sie ona nie nazwyla) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zatem z pytania wycofuje slowo "turystyczna".

Tzn. czy mozna zatem w legalny sposob (w sytuacji, w ktorej opisalem w pierwszym poscie), pojechac do USA zdzwiedzac i pracowac jednoczesnie na swoj rachunek? Pisac swoja gre, pisac ksiazke, malowac obraz... Ja mam swoja normalna firme - mam kontrakt z inna, ale to nie znaczy ze nie moge pracowac przy swoim indywidualnym projekcie albo pisac pamietnik - ktory potem sprzedam, lub nie. Ogolnie, nie zabieram amerykana pracy, nie jestem zatrudniony w amerykanskiej firmie.

Czy w takiej sytuacji Polak nie moze dostac wizy (jakby sie ona nie nazwyla) ?

Zobacz, rozni ludzie lataja do USA, pisza ksiazki, prowadza blogi, akcje reklamowe z duzym prawdopodobienstwem na wizie turystycznej. Oficer CBP to nie ksiadz. Nie musisz sie spowiadac ze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...