Skocz do zawartości

Praca W Chicago.


MDK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiaca mieszkam w Chicago, niebawem bede mial 20 lat i do USA z Polski przeprowadzilem sie sam. Wyrobilem sobie juz prawo jazdy i ID i przyszedl czas na znalazienie pracy. Chcialbym sie dowiedziec na jakich stronach badz w jakich gazetach mam szukac pracy. Od razu chcialbym powiedziec, ze Dziennik Zwiazkowy juz przepatrzylem dwa razy i niekoniecznie widzialem tam cos ciekawgo. Nie interesuje mnie praca na CDL(ktorej odradzil mi juz ojciec kilkurkotnie pomijajac fakt, ze jestem za mlody), sprzatanie czy kontraktorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez takie strony szukaja pracy

http://www.metrochicagojobs.com/jobs.asp

http://www.chicagotribune.com/business/careers/

a jak u Ciebie z jezykiem,jakie masz doswiadczenie,zawod?

Umiesz pisac CV?

ps pamietasz co kiedys pisales o Polonii ze np w Chicago mozna liczyc na pomoc ;) szukales tam moze pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisac i czytac w jezyku angielskim umiem bardzo dobrze i wydaje mi sie, ze nie mam z tym wiekszego problemu. Oczywiscie nadal jest masa slow, ktorych nie znam ale licze, ze z biegiem czasu je poznam i po jakims dluzszym czasie niz miesiac bedzie lepiej. A uzasadnieniem tej tezy jest to, ze zalatwilem sobie juz wszystkie dokumenty.

A z mowieniem musze sie jeszcze oswoic i nabrac pewnosci siebie bo moje zdania nie sa jeszcze tak piekne jak powinny byc. Albo mam czasami problem ze zrozumieniem murzynow i tym podobnych osob, ktore mowia takim slangiem, ze trudno mi chociaz jedno slowo wychwycic. Jakos jednak mi to nie przeszkadza bo koniec koncow sie dogaduje a jestem dopiero miesiac.

Dlatego wlasnie licze na jakas prace z amerykanami aby dojsc do perfekcji. Co do zawodu to jestem z wykszalcenia kucharzem. Skonczylem technikum w maju. Do tej pory pracowalem w Polsce chwile jako kucharz w piecio gwiazdkowym hotelu, jezeli to ma jakies znaczenie. Rowniez kilka miesiecy w drukarni. A takto tylko dorabialem sobie w wiejskich pracach rolniczych i tym podobnych. Blisko nie ma farm a pozatym sposob hodowli tutaj zapewne jest zupelnie inny niz w Polsce wiec do niczego bym sie tutaj nie nadawal. Takze wyjazd do innych stanow nawet w poszukiwaniu takiej pracy narazie sobie odpuszczam.

CV umiem pisac. Oczywiscie jezeli pomiedzy CV europejskim a amerykanskim nie ma zadnej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma miejsc w pracy(np. jakis warsztat samochodowy) do ktorych mozna isc i sie przyuczyc, od zera zdobywsc wiedze w tym zawodzie? W planach mam wybranie sie do collegu w przyszlosci na "Automotive Technology" bo to moze byc cos dla mnie nowego i ciekawego. Ale pierw chcialbym wiedziec czy to rzeczywiscie jest takie fajne i czy chcialbym to robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...