Skocz do zawartości

I-94 - Niezarejestrowany Wyjazd


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza kwestia jest taka ze jesli twoj wyjazd nie zostal odnotowany to ten pan w ambasadzie nie przyzna kolejnej wizy to tak jakbys nadal przebywal w US.

Druga kwestia jest taka ze od dwoch lat robia to automatycznie na lotniskach musialbys sobie przypomniec czy twoj paszport byl skanowany w ubieglym roku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam. Chciałbym prosić was o poradę. W przyszłym roku zamierzam lecieć do USA na wakacje. Z racji zacząłem pomału przygotowywać się i zbierać informację.

Nie posiadam wizy turystycznej ale w niedalekiej przyszłości, zamierzam się o nią starać.

Byłem dwa razy w USA na wizie J1. Pierwszy raz w 2011 roku, drugi w maju 2012.

Problem jest jednak taki, że patrząc na stronę https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html nie mam zarejestrowanego wyjazdu w okresie 2012. Wracam pamięcią w już mocno podziurawione wspomnienia w kwestii tego papierka I94 w ogóle nie wydaje mi się abym go dostał w ogóle. Nie mam go w paszporcie, więc jak był to musiał zostać zabrany na odprawie, bo ja nic z paszportu nie wyrywałem. Nie mam też pieczątki żadnej. Po powrocie do PL(mieszkam teraz w UK i pracuje), poszukam kart pokładowych, natomiast nie jestem przekonany czy je posiadam. Mam natomiast akt notarialny, który pokazuje, że zostałem właścicielem mieszkania, przed upływem ważności wizy lub, krótko po. Dwa razy też brałem udział w loterii wizowej(ostatnio tego nie zrobiłem).

Jakie są wasze porady odnośnie tej kwestii?? Czy będę mieć problemy, jak się przygotować do tej rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie lotnicze powinni przekazac Twoje dane urzedowi ze wyleciales

a co tam pokazuje na tej stronie ze nadal jestes w USA ;)

Loteria,akt notarialny nie pokazuje niczego bo nikt nie bedzie szukac w komputerach tych danych ;)

za to placenie podtakow w UK,masz ubezpieczenie,umowe o prace,masz wykazy ruchow na koncie bankowym,to moze juz pokazac ze pracujesz legalnie w UK,ze jestes po za USA :) plus te karty pokladowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie lotnicze powinni przekazac Twoje dane urzedowi ze wyleciales

a co tam pokazuje na tej stronie ze nadal jestes w USA ;)

Loteria,akt notarialny nie pokazuje niczego bo nikt nie bedzie szukac w komputerach tych danych ;)

za to placenie podtakow w UK,masz ubezpieczenie,umowe o prace,masz wykazy ruchow na koncie bankowym,to moze juz pokazac ze pracujesz legalnie w UK,ze jestes po za USA :) plus te karty pokladowe.

Dziękuje za odpowiedź. Czyli przez głupi błąd mogę już nigdy nie mieć wstępu do USA?? :(

Mam umowy o pracę w PL zaraz po powrocie z USA. Mam wykazy ruchów na koncie bankowym, ale historia sięga początku 2013 roku. Jakie są szanse dostania wizy, mając prace i nieruchomość na własność :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się.

Wyleciałeś? Wyleciałeś.

To, że Cię nie ma w systemie nic nie znaczy.

Na forum kilka osób sprawdzało, że też ich nie ma, że wylecieli, bądź w ogóle całych podróży nie było w systemie (nie chce mi się teraz szukać wątku) i nie mieli z tego tytułu problemów.

Wypełnij wniosek na wizę, podaj kiedy byłeś w USA i idź, staraj się o wizę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...