Skocz do zawartości

Coraz Więcej Amerykanów Chce Się Pozbyć Obywatelstwa Usa


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Coraz więcej Amerykanów chce się pozbyć obywatelstwa USA lub zielonych kart. 2353 osoby od początku roku zwróciły się z taką prośbą do władz amerykańskich.

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/nie-chca-byc-amerykanami

To nie byli ludzie zwiazani z tym krajem,tylko patrzyli co tu mozna by z niego wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem na przykładzie

Moja siostra w Stanach jest bardzo długo i długo "była Polką" mieszkającą w Stanach

Niestety od kilku lat jest juz Amerykanką (niestety dla mnie, bo dla niej to naturalne pewnie).

Inaczej mówi o USA: "u nas, nasz prezydent" - po prostu identyfikuje się ze społeczeństwem amerykańskim

Niestety są osoby, które po 2 tygodniach juz tak mówią, zapominają czy nie używają polskiego języka, przekręcają polskie słowa,

na Polaków z Polski patrzą z góry, wywyższają się jako Ci lepsi.

To, że ludzie mieszkający w USA długo tracą kontakt z rzeczywistością polską to rozumiem. Ale jeżeli to jest zbyt szybkie to trochę mnie drażni.

A jak juz o tym piszę, to na tym forum jest kilka osób, które straciły kontakt z rzeczywistością polską i drażni o tyle, że nie wiem jak dużo czasu im na to trzeba było. Jeśli dużo to inna sprawa.

Chodzi mi m.in. o sytuację, gdy piszą oni o nieznoszeniu wiz, bo Polacy tysiącami będą wyjeżdżać do USA i będą zawracani z lotniska w USA.

Po pierwsze, gdyby mieli wyjeżdżać to mogą wyjeżdżać o wiele bliżej bo po Europie już można.

Po drugie kto miał wyjechać to już wyjechał.

A po trzecie, część tych osób pewnie sama tak kiedyś wyjechała, ale jakby teraz ktoś chciał próbować to już nie wolno?

Pozdrawiam Polaków mieszkających w USA. Większość, których poznałem zawsze będzie czuło się Polakami.

Dla mnie to miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opinia o zniesieniu wiz nie ma nic wspólnego z długością pobytu w stanach lub traceniem kontaktu z Polska rzeczywistością. Jest to opinia, każdy ja ma na każdy temat i moze sie różnic od Twojej.

Każdy kto chciał to juz wyjechał ? Dlatego na forum kazdego dnia pojawiają sie osoby, które sie pytają jak mozna zamieszkać w USA. Nawet nielegalnie. Mogą jechać do UE ale nadal sie pytają wlasnie o USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówi o USA: "u nas, nasz prezydent" - po prostu identyfikuje się ze społeczeństwem amerykańskim

Niestety są osoby, które po 2 tygodniach juz tak mówią, zapominają czy nie używają polskiego języka, przekręcają polskie słowa,

na Polaków z Polski patrzą z góry, wywyższają się jako Ci lepsi.

Niestety buractwa nie brakuje. Uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa nie czyni automatycznie nikogo ani lepszym ani bardziej wartościowym.... Można nawet przypuszczac ze w wielu przypadkach staje się wręcz odwrotnie, jak na zalaczonym "obrazku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...