Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tymi 4 miesiącami w kategorii CR1 to niestety różnie bywa, zależy gdzie trafisz... Petycja na mnie jest w Nebraska Service Center i mija właśnie czwarty miesiąc oczekiwania na NOA2... :(

ja w nebrasce srasce czekałam 8.. :P

jak sie wydostaniesz juz stamtad to bedzie tylko lepiej :) zycze oby noa2 przyszlo niedługo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam Wszystkich:)

Czytam forum od kilku dni, ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie :/

Mam podobną sytuację jak opisujecie wyżej (kolega nickname), tylko jeszcze jestem przed ślubem. Znam się z narzeczoną jak łyse konie od prawie 7 lat, ona ma obywatelstwo amerykańskie. Skończyliśmy studia w Polsce, ale z pracą i perspektywami krucho. Dlatego zdecydowaliśmy wyjechać do Stanów... Dodam że mam wizę, bo posiadam również rodzinę w USA. Moja narzeczona nie ma domicilu w USA, ale z tego co mówi jest gotowa wyjechać i wszystko uporządkować w tej sprawie.

Stąd moje pytania:

Czy lepiej wziąć ślub w Polsce, czy wjechać legalnie do USA na B2 i tam wziąć ślub? Czy takie coś wogóle wchodzi w rachubę?

Zależy nam na czasie :)Ostatnio słyszałem że przez CR1 to czeka się 4 miesiące, czy to prawda czy bujda?

Co począć? :)

4 miesiace to Wam zajmie NVC jesli wszystko bedzie super perfekt zrobione (a i to teraz dochodzi do pol roku, bo wszystko sie wydluzylo) plus dodaj sobie czas na rozpatrzenie I-130 (do pol roku) plus czas na przetransferowanie I-130 do NVC.

Wszystko zmienia sie teraz jak w kalejdoskopie, ale nie na lepsze niestety...

Brak domicyla moze Wam dosc powaznie skomplikowac sprawe.

A mam pytanie dotyczace dodatkowego sponsora. Czy ma znaczenie ze sponsor jest z innego stanu? Ja z nj a sponsor np z nc ? Chodzi o gc z cr-1, zielona karta przez malzenstwo z obywatelem. Dxiekuje z gory za pomoc:-)

nie ma znaczenia

Z tymi 4 miesiącami w kategorii CR1 to niestety różnie bywa, zależy gdzie trafisz... Petycja na mnie jest w Nebraska Service Center i mija właśnie czwarty miesiąc oczekiwania na NOA2... :(

Juz nie ma 4 miesiecy - wszedzie jest mniej wiecej pol roku albo i dluzej. Plus NVC spowolnilo wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze temat jest juz gdzies na tym forum ale wlasnie sie zarejestrowalem i szukam pomocy a mianowicie moja zona jest obywatelem USA zlozylismy wniosek I130 dnia 7 listopada 2014 pierwszy list jaki dostalismy to NoA I 797C widnieje na nim kwota jaka zostala uiszczona za wniosek list dotarl do nas szybko kolejny list byl juz na papierze urzedowym nazywal sie I 797 NoA z informacja ze petycja zatwierdzona i przekazana doNVC i NVC bedzie sie z nami kontaktowac po 30 dniach od otrzymania listu a bylo to w grudniu o tamtej pory cisza pisalismy 2 x maila do nich najpierw ode mnie jako ja pozniej zona napisala i tez cisza... na dole jest adres komorki jaka sie tym zajmuje to CALIFORNIA SC dzwonilem tam ale zony nie bylo wiec nie udzielili mi zadnych info bo sprawa ze tak to ujme ,,nie dotyczy mnie tylko zony'' nie czaje tego bo to wlansie sprawa tyczy sie mnie bo zona ma obywatelstwo ale ok nie to nie rozlaczylem sie.. teraz pytanie moje jest takie wiem ze wiele jest tu madrych glow ktore szybko mi pomoga w tej sprawie powiedza co robic czy ile czekac bo wiele pewnie z was mialo takie przygody a wiec


-- co mamy teraz robic czekac pisac czy nie denerwowac ich :)


-- ile moze taka sprawa trwac ?


-- kiedy mozna sie spodziewac jakiejs odpowiedzi od nich ?


-- co bedzie kolejnym krokiem


procz 2 listow nie dostalismy nic wiecej zadnych telefonow zadnych wiadomosci email




dziekuje i pozdrawiam oraz przepraszam moderatora za pisanie pewnie tam gdzie nie mozna :) czekam na odpowiedzi tu lub na maila grzesiekpaszz@gmail.com


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie poczekac,dzwonienie czy pisanie nic tu nie da. Jesli napisane jest po 30 dniach-to moze byc to 40-50 itd.

Sprawa tyczy sie twojej zony jako,ze ona jest twoim sponsorem i ona sklada formy,wiec jesli juz to urzad tylko z nia rozmawia.

Ja dostalam szybko takie dwa listy jak Ty, po miesiacu wezwanie na odciski,a pozniej 3 miesiace ciszy bylo,po czym dostalam duzy list gdzie byla lista najrozniejszych papierow jakie mam doslac wraz z badaniami lekarskimi. A pozniej znow 3 miesiace czekania.

Cala moja sprawa do otrzymania GC trwala 9 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie poczekac,dzwonienie czy pisanie nic tu nie da. Jesli napisane jest po 30 dniach-to moze byc to 40-50 itd.

Sprawa tyczy sie twojej zony jako,ze ona jest twoim sponsorem i ona sklada formy,wiec jesli juz to urzad tylko z nia rozmawia.

Ja dostalam szybko takie dwa listy jak Ty, po miesiacu wezwanie na odciski,a pozniej 3 miesiace ciszy bylo,po czym dostalam duzy list gdzie byla lista najrozniejszych papierow jakie mam doslac wraz z badaniami lekarskimi. A pozniej znow 3 miesiace czekania.

Cala moja sprawa do otrzymania GC trwala 9 miesiecy.

dziekuje za odpowiedz :) czyli tak jak powiedziala babka z konsulatu jak zona byla skladac wniosek na nowy paszport z nowymi danymi ze czas trwania jest do 9-10 mies, mowisz ze kolejnym krokiem po otrzymaniu tych 2 listow jest wezwanie na odciski tak ?? oni informuja listownie o tym czy jak??? kolejne dokumenty trzeba im wyslac ? a jakie mozesz podac mniej wiecej co i jak ? jakies oplaty trzeba dokonywac pozniej procz tych 420 $ na poczatku i oplat za badania lekarskie dziekuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...