Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę znaleźć dopowiedzi na nurtujące mnie pytanie mianowicie, moja mama będzie brała ślub cywilny z obywatelem USA i teraz pytanie jeśli mam 20 lat (21 kończę w czerwcu) to na jakich zasadach otrzymam i czy w ogóle mogę otrzymać Zieloną Kartę, jak długo mniej więcej trzeba będzie czekać i jakie procedury będę musiał przejśc ?

Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Otrzymasz zieloną kartę, jeśli Twoja mama wyjedzie do USA i sama otrzyma zieloną kartę, po czym będzie Cię sponsorować.

Czas oczekiwania w kategorii, w której byłbyś na dzień dzisiejszy [(F2A) Spouses and Children of Permanent Residents] to jakieś 1,5 roku od momentu złożenia petycji na sponsorowanie.

Natomiast czas oczekiwania w kategorii, do której spadniesz po ukończeniu 21 lat [(F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older)] to jakieś 6,5 lat.

I przez ten cały czas musisz być stanu wolnego.

Aby utrzymać sponsorowanie w przypadku, gdybyś chciał zmienić stan cywilny, to Twoja mama musi najpierw zostać obywatelką USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagane jest żeby moja mama wyjeżdżała do USA ? Jeśli tak to na jaki okres, powiedzmy, że ślub zostanie zawarty jutro i powiedzmy po miesiącu czasu złożę petycję F2A to jeśli w czerwcu będę miał ukończone 21 lat to automatycznie petycja F2A będzie nieważna ? (Przez najbliższe 1.5 roku nie zmieniałbym stanu cywilnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że mama musi wyjechać do USA.

Bez tego nie dostanie zielonej karty.

I żeby ją utrzymać, będzie musiała żyć w Stanach. Zielona karta to nie wiza turystyczna, tylko potwierdzenie rezydentury w USA.

A sponsorowanie rodzinne służy łączeniu rodzin, a jak Was połączyć w Stanach, skoro oboje będziecie w Polsce? ;)

Petycja nie będzie nieważna, tylko spadnie do innej kategorii, bo Ty nie będziesz już dzieckiem w sensie imigracyjnym, ale nieżonatym synem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego oczekiwania trzeba najpierw doliczyc czas oczekiwania Mamy na GC, bo to ze wezmie slub to nie znaczy ze na nastepny dzien wysle papiery, no I kiedy jeszcze dostanie sama GC bo jak po drodze np dostanie RFE to sprawa sie moze pociagnac I wtedy to juz na pewno bedziesz mial 21 lat. a sponsorowac Cie nie moze zanim sama nie bedzie miala dokumentu.

A kiedy ten slub? Bo nawet jak nie ma RFE I papiery sa dobrze wypelnione to GC sie is reki nie dostaje- czas oczekiwania jest rozny ale jest to zazwyczaj kilka miesiecy. Musialaby sie Mama bardzio pospieszyc, zeby sie wyrobic przed czerwcem ale moim zdaniem na F2A sie nie wyrobicie.

No chyba, ze sie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle obliczen mozesz sie nie wyrobic do tych do 21 lat a wiec pozostaje ten po 21 lat a wtedy czekasz tyle ile Joanna napisala

do tego Twoja mama dostanie tymczasowa zielona karte a wiec na okres 2 lat ,po tym okresie czasu musi wystapic o stala zielona karte i udowodnic nadal ze slub byl z milosci :)ze mieszka na terenie USA -wiecej czasu jest na terenie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam.

Sledze forum od kilku dni, ale nie moge znalezc podobnego topiku. Otoz jestem po slubie z obywatelem USA, mam przesiedziana wize o jakies 7 lat, znalazlam chyba wszystkie formy, ktore musze wypelnic. Moj sprawa wyglada nastepujaco, mam dziecko 15 letnie z poprzedniego malzenstwa jest w USA ze mna i nie wiem czy na niego tez wypelniam te same formy, czy lepiej poprosisc kogos kto w tym siedzi, zeby wszystkim sie zajal, panikara jestem strasznie i nie wiem czy sama dam z tym rade. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...