Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Kajka zalezy czy sama sie na tym znasz,czy tez polecisz to osobie ktora sie zna lub tez nie zna sie a mowi ze bedzie ok

najgorzej wpasc na taka osobe co sie zna a tak naprawde robi bledy wtedy bedziesz czekac dluzej rozmowe i dostanie GC

poczytaj troche forum aby zobaczyc jak bywa..

Pamietaj tez ze na rozmowie masz dostac pieczatke,bywa czasami tak ze po rozmowie urzednik mowi ze musi zobaczyc papiery i wtedy oczekujesz na odpowiedz..

a ten czas to moze byc 4-6 miesiecy w dobrym tepie a moze to byc i kolo 1 roku jak nie dluzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ma domicile i będzie dodatkowy sponsor. Czy w takim razie jak żona złoży papiery, będę musiał opuścić USA przed wygaśnięciem wizy turystycznej i oczekiwać na zieloną kartę w Polsce? I jeszcze jedno co nie daje mi spokoju... Czy nie będzie mi zarzucone fałszerstwo wizowe?...wjazd na turystycznej a złożenie w USA petycji I-130 przez żonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma domicile i będzie dodatkowy sponsor. Czy w takim razie jak żona złoży papiery, będę musiał opuścić USA przed wygaśnięciem wizy turystycznej i oczekiwać na zieloną kartę w Polsce? I jeszcze jedno co nie daje mi spokoju... Czy nie będzie mi zarzucone fałszerstwo wizowe?...wjazd na turystycznej a złożenie w USA petycji I-130 przez żonę?

Jeśli chcecie rozlaka przetestować Wasze uczucia to wyjeżdżaj ale nie musisz i to bylby błąd. Przesiedzenie wizy i kilka innych przestepstw imigracyjnych ślub z USC cancelluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Czytam forum od kilku dni, ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie :/

Mam podobną sytuację jak opisujecie wyżej (kolega nickname), tylko jeszcze jestem przed ślubem. Znam się z narzeczoną jak łyse konie od prawie 7 lat, ona ma obywatelstwo amerykańskie. Skończyliśmy studia w Polsce, ale z pracą i perspektywami krucho. Dlatego zdecydowaliśmy wyjechać do Stanów... Dodam że mam wizę, bo posiadam również rodzinę w USA. Moja narzeczona nie ma domicilu w USA, ale z tego co mówi jest gotowa wyjechać i wszystko uporządkować w tej sprawie.

Stąd moje pytania:

Czy lepiej wziąć ślub w Polsce, czy wjechać legalnie do USA na B2 i tam wziąć ślub? Czy takie coś wogóle wchodzi w rachubę?

Zależy nam na czasie :) Ostatnio słyszałem że przez CR1 to czeka się 4 miesiące, czy to prawda czy bujda?

Co począć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nickname mozesz miec przesiedziala wize,czy tez prace nielegalna i faktycznie slub i legalizacja pobytu w USA to anuluje

gorzej jak popadniesz na urzednika co bedzie miec pare pytan co do zwiazku,co do legalizacji pobytu przez takie cos

nie kazda rozmowa wychodzi dobrze i to nalezy miec na uwadze..

jakubek tak nalezy miec domicile i od tego nalezy zaczac,pozniej od zarobkow odpowiednich czy tez znalesc wspolsponsora i jak ta rodzina bedzie chciala bo nie kazda chce to znajdziesz takiego wspolsponora szybko bez zadnych problemow...w innym przypadku nalezy czekac

a gdzie wiesz o tym okresie oczekiwania,z jakiegos foum,ktos cos mowi?dawno nikt na forum nic o tym nie pisal a jesli juz o tych 4 miesiacach to sa to wiadomosci z lat ubieglych ;) a nie paru ostatnich lat.

wjazd na wizie,wziecie slubu jest ok,gorzej pozniej z legalizacja pobytu ,a mozesz zrobic juz z terenu Polski ;) taka legalizacje pobytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6, dziekuje za odpowiedz. Trudny orzech do zgryzienia dla mnie z ta cala procedura, az sie zastanawiam czy nie wycofac sie. W symie mam ss#, prawo jazdy.,sama nie wiem. Albo czekac 2 lata i wtedy zaczac formalnosci..

Jeżeli małżeństwo jest prawdziwe i masz ma nie dowody (wspólne finanse, rachunki, itp) to nie słuchaj głupot tylko aplikuj. Jak się kiedyś przypadkiem nawinie ICE i zaczną procedure deportacyjna to będziesz żałowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...