Skocz do zawartości

Zielona Karta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam ponownie .

Tak jak pisalem , na pierwaszej wizycie w siedzibie ss :) powiadomiono mnie ze trzeba czekac 10 dni od dnia przybycia do USA na cokolwiek

zwiazanego z ubespieczeniem.

Po uplywie 10 dni a tak naprawde 14 dni , ponownie odwiedzilem pana uzednika , co ciekawe te same okienko ten sam gosc po drugiej stronie.

I ty razem po malym zamieszaniu i zagladaniu w monitor komputerowy Pan urzednik wydrukowal pisemko w kturym jest napisane ze na zalatwienie wszystkich fofmalnosci musze czekac do czterech tygodni , to czas przewidziany na zalatwienie formalnosci.

A teraz moje pytanie . Dlaczego podczas wizyty w ambasadzie UAS w Warszawie otrzymalem pismo w kurym poza innymi inforamcjami na temat zielonej karty , jest zamieszczona informacja cytuje doslownie :

Jesli w dniu przyjazdu maja ukonczone 18 lat lub wiecej . Osoby te powinny otrzymac karte ubezpieczenia spolecznego na nowy adres w USA w ciagu 3 tygodni od chwili przybycia .

Wyjasniam ze chodzi o osoby kture wypelnily DS-260 , taki nwlasnie wypelnialem.

Uwazam ze zostalem wprowadony w blad ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze nalezy czytac troche inaczej ;)

Powinny a ze nie musza i ze dostana :) powinny dojsc i czasami to sie udaje a czasami jest jak u Ciebie :)

forum to zna takie historie z lat ubieglych ze jak poczytasz to sie nie zdziwisz wogole ze takie cos jest mozliwe :)

dlatego tez czasami lepiej isc po paru dniach do SSN i sie dowiedziec co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

witam ponownie .

Zona niechała na teren USA 28 stycznia , po dwóch tygodniach dostała numer ubezpieczenia SS , ale do dziś nie otrzymała zielonej karty , wszystko zostało opłacone tak jak należy .

Pytanie , czy coś z tym robić i gdzie się dowiadywać o ta GC , czy czekać jeszcze cierpliwie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...