Skocz do zawartości

Firma W Usa


sonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy/koleżanki...mam znajomych w USA, byłem 2 razy i chciałbym otworzyć tam działalność gospodarczą. Niestety mam tylko wizę tyrystyczną. Czy jako obywatel RP mogę otworzyć tam firmę? Dostałbym tym samym pozwolenie na przebywanie w USA?

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy/koleżanki...mam znajomych w USA, byłem 2 razy i chciałbym otworzyć tam działalność gospodarczą. Niestety mam tylko wizę tyrystyczną. Czy jako obywatel RP mogę otworzyć tam firmę? Dostałbym tym samym pozwolenie na przebywanie w USA?

Pozdrawiam,

Wojtek

Otworzyc mozesz, pozwolenie na przebywanie - oczywiscie ze nie, chyba ze zainwestujesz odpowiednio duzo i wystapisz o wize dla inwestorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) A jeszcze na okrętkę troche. Gdyby moja koleżanka, Amerykanka otworzyła tą firmę i mnie w niej zatrudniła? Wtedy chyba mógłbym dostać wizę zezwalającą na legalny pobyt i pracę, prawda?

Jezeli firma by wykazala ze nie moze znalezc nikogo na miejscu, byloby to tzw. specialty occupation i wystapila by o wize dla Ciebie ponoszac koszty z tym zwiazane - to tak, moze bys dostal... W praktyce - szanse marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...