Skocz do zawartości

Nowi W Nowym...znowu.


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

Moje spojrzenie na temat Polonii jest podobne do moich przedmocow. Jesli dla kogos rzeczywiscie jest priorytetem otoczenie sie Polakami, imprezy z ich udzialem, polskie jedzenie, muzyka i piwo, to istnieje taki kraj w Europie, gdzie mozna to miec na co dzien. Powiedzmy, ze kiedys to jeszcze mialo sens, bo emigracja byla w wielu przypadkach wymuszona, ale teraz przeciez niz nikomu nie kaze wyjezdzac. Nie mam najmniejszych ciagot, zeby jakos sie bratac z rodakami bardziej niz z innymi nacjami i dotyczy sie to starej emigracji (z ktora zreszta nie mam stycznosci) i "mlodziezy", balowanie co weekend mnie nie interesuje.

Czas organizacji, o ktorych andy mowil mija. Wynika to rowniez z faktu, ze zmienia sie profil polskiego imigranta. Beda to coraz czesciej ludzie, ktorzy przyjechali do USA na studia, do pracy, jako malzonek. Czesto sa bardziej otwarci, bardziej podatni na asymilacje. Uwazam, ze nie ma nic w tym zlego. I tak dzieci, a juz napewno wnuki, milosnikow schabowego, polskiego piwka i bialego misia, z krajem przodkow beda mieli tyle wspolnego co wiekszosc potomkow imigrantow w USA czyli niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze całkowicie odeszliśmy od tematu.

Strasznie wszyscy narzekacie na te stare generacje. Proponuje zostawić ich w spokoju.

Jestem pod wrażenie po długości postów jakie piszecie na ten temat jak bardzo was to interesuje.

Myśle ze każdy powinien przekonać sie na własnej skórze/zobaczyć niz wychodzić z założenia ze bedzie fatalnie...

My nie kościelni i nie schabowi wiec chodzimy na takie "imprezy" głownie z ciekawości co sie dzieje w Polskim Domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda i dobrze ze chcesz tam chodzic z ciekawosci

Nie wiem czy wiecie ale wiekszosc imigrantow w Kanadzie sciaganych jest po to aby nie upadlo np jedzenie hinduskie,czy tez inne firmy ktore musza miec u siebie ludzi z danych Panstw,gdzie sie urodzili i wiedza ze np Hindus tego potrzebuje a Kanadyjczyk juz nie zupelnie

Przepraszam ze pisze o Hindusach ,to sie tyczy kazdej spolecznosci :),Narodowosci

I teraz czy tak naprawde Ci mlodzi sa tacy inny od starszych?>nie zupelnie

nawet jesli nie mysla starymi katogrami ,za to mozna zapomniec o pomocy,zyczliwosci...ja tej nie spotkalem na wiele :) i nie spotykam nawet jak ladnie sie sprzedam

co innego mlodzi innych Narodowosci,nawet urodzenia po za danym Panstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wszyscy narzekacie na te stare generacje. Proponuje zostawić ich w spokoju.

Myśle ze każdy powinien przekonać sie na własnej skórze/zobaczyć niz wychodzić z założenia ze bedzie fatalnie...

My nie kościelni i nie schabowi wiec chodzimy na takie "imprezy" głownie z ciekawości co sie dzieje w Polskim Domku.

Ja wiem jak jest. Niejednokrotnie mialam stycznosc z polonia. Dziekuje.

Mialam okazje byc na mszy w polskim kosciele. 1,5 h to za dlugo o cale 1,5 h.

Czy tylko mnie żona wyciąga na "Fifty shades Of grey" do kina?:-)

Jak Kaer: moje kondolencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serafina Polonia to Ty tak samo jestes wiec i sobie tak samo dziekujesz ;)

a czym sie rozni ta Polonia co jest przy kosciele od tej ktora nie chodzi od kosciola?prawie niczym bo dostajesz podobne odpowiedzi a sa takie,nic mnie nie obchodzisz i radz sobie sam ;)

wiele mozna by napisac na ten temat

dla mnie osoba wierzaca czy tez nie wierzaca ma tyle samo serca i zyczliwosci :) a wiec zalezy od osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serafina Polonia to Ty tak samo jestes wiec i sobie tak samo dziekujesz ;)

a czym sie rozni ta Polonia co jest przy kosciele od tej ktora nie chodzi od kosciola?prawie niczym bo dostajesz podobne odpowiedzi a sa takie,nic mnie nie obchodzisz i radz sobie sam ;)

wiele mozna by napisac na ten temat

dla mnie osoba wierzaca czy tez nie wierzaca ma tyle samo serca i zyczliwosci :) a wiec zalezy od osoby :)

Msza trwala 1,5 h i dla mnie to bylo za dlugo. Kazanie bylo nie dla mnie, godzilo w moj swiatopoglad. Dlatego moj wybor jest prosty. Na szczescie w tej ameryce maja wiele roznych fajnych wyznan i kosciolow/zgromadzen. Niedawno zaliczylam Rock Church. I tez ponazekam - nie znalazlam tam tego, czego szukam. Wiec szukam.... :)

A wzgledem polonii - jest to male srodowisko. "Ta pani z tym panem, a tamten pan to tego-tamtego" Wszyscy kotluja sie we wlasnym sosie. Jak cos sie chce zrobic, "to fajnie, ale to nie tak trzeba zrobic, tylko inaczej..." Z tego powodu ja dziekuje. Aha, dodam tez ze polonia ktora mieszka od np 20 lat w USA ma blade pojecie o Polsce, wiec posiada poglady polityczne majace sie nijak do dzisiejszej rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zamknąć temat narzekania Kochani?

Impreza kosztowała nas $10 ze względu na moja małżonkę ktora jest bardzo słodka i oczarowała ludzi od razu, załatwiła nam cenę dla członków klubu:-) Inni musieli płacić $15.

Jak nas zobaczyli to nie mogli uwierzyć ze tacy młodzi przyjechali na "zabawę".

Zostaliśmy przygarnięci przed dwie Panie i usadzeni do "młodego" stolika:-)

Muzyka od Dj Filip była niezła mix nowej ze stara wiec potanczylismy sobie nawet, niestety pózniej pojawił sie "koncert życzeń" i dynamika imprezy całkowicie sie zmieniła.

Ogólnie jestesmy zadowoleni ze pojechaliśmy, moja żona lubi Polaków:-)

Powiedziała mi kilkukrotnie ze czuje sie jak na "smutnym weselu":-)

Poznaliśmy młoda pare Polsko/Chińska i wymieniliśmy sie kontaktami, tez nie maja tutaj nikogo.

Oraz chłopaka z Toronto/Nowego Targu:-) mieszanka wybuchowa!

Zabraliśmy do domu dwa czerwone balony, sporo fajnych zdjeć i wspomnienie ciekawego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonii w USA jeszcze nie poznalem, natomiast wspomnienia ze Szkocji mam fantastyczne. Mieszkalem w Edynburgu, bardzo duzo wojennej emigracji, wszycy zyczliwi, duzo wspopracy, bardzo duzo aktywnosci. Ja jestem z tych co lubi calonocne rozmowy i wciaż po polsku latwiej mi przekazac co na sercu lezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda a kto tutaj narzeka,wymieniami sie pogladami aby i tyle :)

jak widac nie mozna kazdego i wszystkich wpychac do 1 wora

bo starsi sa zli a znow Ci mlodzi to tacy wspaniali ;)

Serafina to zycze Ci wszystkiego dobrego na drodze do swojego szczescia i sukcesu

Duda jak widzisz,dobrze ze byles jak najwiecej takich spotkan :) to dopiero poczatek drogi

medeski tak sa takie osoby,spolecznosci :) wazne aby miec te szczescie aby znalesc takie osoby a juz mamy maly sukces a jak jest wiele takich malych to widac wiecej slonca w swoim zyciu a przeciez to o to chodzi w Naszym zyciu na tej ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...