Skocz do zawartości

Wyjazd Na Miesiąc Do Kanady.


Luki__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam na wstępie jeśli się powtarzam na forum, jeśli tak się stało proszę o linka gdyż nie mogłem znaleść mojego przypadku, a więc:

Jestem w USA od miesiąca na wizie turystycznej, planuję powrót do Polski na początku maja. Jednak chciałbym do tego czasu odwiedzić również znajomych w Kanadzie (Edmonton). Jednak nie wiem czy mogę bezproblemowo na miesiąc wylecieć do Kanady, no i czy spowrotem mnie wpuszczą do USA, skąd mam lot do Polski. Nie chciałbym jednocześnie tym wyjazdem zamykać sobie drogi powrotnej do USA, dodam ze mam pobyt w USA na pół roku, jednak na lotnisku odbywałem dwie rozmowy gdyż nie za bardzo chcieli mnie wpuścić. Stąd moje pytanie czy mogę bezproblemowo wyjechać na miesiąc, czy lepiej wyjechać do Kanady i stamtąd do Polski. Proszę o pomoc, gdyż nie wiem juz do kogo się z tym pytaniem mogę zwrócić. Pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam na wstępie jeśli się powtarzam na forum, jeśli tak się stało proszę o linka gdyż nie mogłem znaleść mojego przypadku, a więc:

Jestem w USA od miesiąca na wizie turystycznej, planuję powrót do Polski na początku maja. Jednak chciałbym do tego czasu odwiedzić również znajomych w Kanadzie (Edmonton). Jednak nie wiem czy mogę bezproblemowo na miesiąc wylecieć do Kanady, no i czy spowrotem mnie wpuszczą do USA, skąd mam lot do Polski. Nie chciałbym jednocześnie tym wyjazdem zamykać sobie drogi powrotnej do USA, dodam ze mam pobyt w USA na pół roku, jednak na lotnisku odbywałem dwie rozmowy gdyż nie za bardzo chcieli mnie wpuścić. Stąd moje pytanie czy mogę bezproblemowo wyjechać na miesiąc, czy lepiej wyjechać do Kanady i stamtąd do Polski. Proszę o pomoc, gdyż nie wiem juz do kogo się z tym pytaniem mogę zwrócić. Pozdrawiam Łukasz.

Jechac możesz, czy Cie wpuszcza nazad do USA dowiesz się na granicy. Biorąc "na logike" nie powinno być problemu jednak gwarancji nikt Ci nie da. Jeśli Cie nie wpuszcza do USA to i tak będziesz musial wylecieć do Polski z Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony rzadowej :

If taking short trips (30 days or less) to Canada, Mexico, or the Caribbean Islands during the course of your visit to the U.S., hold onto your I-94 or I-94 (W); it should only be turned in when you leave the U.S. to return home.If taking short trips (30 days or less) to Canada, Mexico, or the Caribbean Islands during the course of your visit to the U.S., hold onto your I-94 or I-94 (W); it should only be turned in when you leave the U.S. to return home.

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/752/kw/I-94

strona Ambasady USA

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

wiele osob tak lata ze wraca na tym samym I-94 ,gorzej bedzie jak bedziez chcial miec nowe I94

a jedziesz moze samochodem czy tez lecisz?

masz paszport biometryczny aby leciec do Kanady bez wizy?

tutaj mozesz sobie taki I-94 wydrukowac i pokaaac na granicy ze wracasz na tym samym

pamietaj ze masz byc do max 30 dni ;)

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1694/~/i-94-automation---how-to-print-a-copy-of-your-i-94-form

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kanady mam zamiar lecieć samolotem i nie planuję siedzieć dłużej niż 30 dni, posiadam paszport biometryczny. Nie bardzo jednak rozumiem stwierdzenia:

"wiele osob tak lata ze wraca na tym samym I-94 ,gorzej bedzie jak bedziez chcial miec nowe I94"

oznacza to, że mogę wrócić bez żadnych problemów i wielu pytan podczas odprawy do USA po 30 dniach (chodzi tu o kilka dni) na tym samym I94?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dzięki za odpowiedzi, moje plany jednak się troche zmieniły, sprawa wygląda tak: mam zgodę na pobyt w USA na wizie turystycznej na 6 miesięcy. Przed zakończeniem tego czasu chcę wylecieć do Kanady, a z Kanady do Polski. Mam juz bilety, teraz tylko moje pytanie: czy poźnej w przyszłości bez zadnych problemów będę mógł wrócić do USA, czy muszę dostarczyć gdzieś jakieś potwierdzenie, ze wyjechałem z USA i nie przekroczyłem terminu pobytu? z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...