Skocz do zawartości

Plan Wyjazdu Podstawowe Informacje


cichy21

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie tak

Najsampierw się przedstawie, nazywam się Maciej i chciałbym zabrać moją narzeczoną aby pokazać jej (no i sam też zobaczę w końcu :) NY. Chodzi mi o wizytę czysto turystyczną, napstrykania niewyobrażalnej ilości zdjęć :D i Napchania się typowym amerykańskim hot dogiem ;)

Z tego "co się słyszy" te najbardziej popularne i najbardziej znane atrakcje Ameryki tak naprawdę są mocno przereklamowane albo można je zwiedzić po ciężkich bojach - chodzi mi tu m.in o Statuę Wolności, ale to tylko zaszłyszane od ludzi "którzy gdzieś tam słyszeli..."

Ale nie byłem nie wiem i tutaj chcialbym te informacje zdobyć. co w miarę łatwo i tanio przy krótkim pobycie i co tak naprawdę warto zwiedzić w NY? i zachaczyć jeszcze o Waszyngton.

Myślę tu o wyprawie która zajmie około 4-7 dni (wszystko w zależności jaką kwotą będziemy dysponować i jakie będą to koszta). Chcę planować wyjazd dopiero na wiosnę, lato 2016. i tu nasuwają się moje pytania

1.Ile wcześniej trzeba rezerwować biety aby były w najkorzystniejszej cenie?

2. Jakie linie są najlepsze dla "takich jak ja"

3. kiedy najlepiej odwiedzić NY? chodzi mi tu o porę roku

4. Ile trwa kwestia ogarniania wizy?

5. co warto zwiedzić z tych mniej znanych zakątków nowego jorku?

6. koszta - ceny biletów (ogólnie ile trzeba mieć na dwie dorosłe osoby aby spędzić dwa dni w nowym jorku i dwa dni w waszyngtonie np)

7. wszystko inne o co nie zapytałem a powinienem odnośnie takiej wycieczki

z góry dzieki za pomoc, a jeżeli napisałem w złym temacie prosze o przeniesienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojej wycieczki z narzeczona jeszcze bardzo daleko...pewnie sie wszystko zmieni 50 x...NYC jest 1 z bardziej znanych miejsc jesli chodzi o turystyke. Jest to klasyka swiatowej turystyki. Zreszta na times square sa sami turysci.

Co warto zwiedzic ? Mysle, ze do Twojej wyprawy jest tyle czasu, ze sobie sam ogarniesz znane miejsca.

3. Wg mnie najlepszy okres do odwiedzenia nyc to koncowka lata/poczatek jesieni......a tak na powaznie to odradzam zime/ szybko robi sie ciemno/ jak spadnie snieg i bedzie mroz to kiepsko. W tym roku np zima jest laskawa :)

5. The Bronx - najlepiej pojechac do rejonu Soundview w ciagu dnia aby zobaczyc wszechogarniajcy syf.

6. Ceny biletow na 2 osoby z Wawy do NYC - bardzo pesymistycznie to 5000zl w 2 strony wraz z ubezpieczeniem. ( oczywiscie zaraz ludzie zaczna pisac ze mozna kupic bilet za 900 zl z Lodnynu wraz z powrotem do Manchesteru czy jakos tak....) ----to dolicz jedzenie, spanie, przejazd do waszyngtonu, dodatkowo mozna doliczyc atrakcje np statua,empire state.....to zapewne jakies groszowe sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak

Najsampierw się przedstawie, nazywam się Maciej i chciałbym zabrać moją narzeczoną aby pokazać jej (no i sam też zobaczę w końcu :) NY. Chodzi mi o wizytę czysto turystyczną, napstrykania niewyobrażalnej ilości zdjęć :D i Napchania się typowym amerykańskim hot dogiem ;)

Z tego "co się słyszy" te najbardziej popularne i najbardziej znane atrakcje Ameryki tak naprawdę są mocno przereklamowane albo można je zwiedzić po ciężkich bojach - chodzi mi tu m.in o Statuę Wolności, ale to tylko zaszłyszane od ludzi "którzy gdzieś tam słyszeli..."

Ale nie byłem nie wiem i tutaj chcialbym te informacje zdobyć. co w miarę łatwo i tanio przy krótkim pobycie i co tak naprawdę warto zwiedzić w NY? i zachaczyć jeszcze o Waszyngton.

Myślę tu o wyprawie która zajmie około 4-7 dni (wszystko w zależności jaką kwotą będziemy dysponować i jakie będą to koszta). Chcę planować wyjazd dopiero na wiosnę, lato 2016. i tu nasuwają się moje pytania

1.Ile wcześniej trzeba rezerwować biety aby były w najkorzystniejszej cenie?

2. Jakie linie są najlepsze dla "takich jak ja"

3. kiedy najlepiej odwiedzić NY? chodzi mi tu o porę roku

4. Ile trwa kwestia ogarniania wizy?

5. co warto zwiedzić z tych mniej znanych zakątków nowego jorku?

6. koszta - ceny biletów (ogólnie ile trzeba mieć na dwie dorosłe osoby aby spędzić dwa dni w nowym jorku i dwa dni w waszyngtonie np)

7. wszystko inne o co nie zapytałem a powinienem odnośnie takiej wycieczki

z góry dzieki za pomoc, a jeżeli napisałem w złym temacie prosze o przeniesienie ;)

Latem 2013r byle w NY.Bilet na statue kosztowal wtedy 17$ a puszka coca-coli 4$ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ja jakbym jechała drugi raz to pojechałabym późną wiosną albo wczesną jesienią. Jak byłam w NYC w 2012 to w czerwcu / lipcu było 39 stopni w cieniu i dodając do tego wilgotność powietrza, nie dało się oddychać i człowiekowi wszystkiego się odechciewało.

7. Nie trać czasu na stanie w kolejce na Empire state building - idź na Top of the Rock (rockeffeler center) - widok podobny, a nawet w mojej opinii lepszy, a kolejka duuuużo mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ja jakbym jechała drugi raz to pojechałabym późną wiosną albo wczesną jesienią. Jak byłam w NYC w 2012 to w czerwcu / lipcu było 39 stopni w cieniu i dodając do tego wilgotność powietrza, nie dało się oddychać i człowiekowi wszystkiego się odechciewało.

7. Nie trać czasu na stanie w kolejce na Empire state building - idź na Top of the Rock (rockeffeler center) - widok podobny, a nawet w mojej opinii lepszy, a kolejka duuuużo mniejsza.

do Ich wycieczki jeszcze bardzo dlugi okres...wszystko sie moze zmienic 100x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do punktu 4 to pare dni i masz wize przyznana :)

to nie te czasy ze sie czekalo i miesiac ;)

Pytanie brzmi co mówić, a raczej czego nie mówić aby te wizę dostać. Czy to prawda że dużo zależy od dobrego humoru konsula? Że tak naprawdę stan faktyczny czasami bywa nieistotny czy to bujda?

Ja studia 1 stopnia skończyłem na gównianej uczelni będę mieć wtedy umowę o pracę ważną w czasie planowanego pobytu w USA, moja osoba towarzysząca ma sytuację trochę bardziej klarowną bo będzie wtedy na przełomie 3 i 4 roku studiów (ostatni rok) na prywatnej uczelni w którą inwestuje rocznie 5k wiec chyba patrząc na to z boku ma dość wiele do stracenia jeżeli chodzi o pozostanie w USA i również będzie mieć ważną umowę o pracę.

Czy lepiej iść tam razem czy osobno? albo czy lepiej jako małżenstwo? aczkolwiek tego ostatniego nie planuje na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studia 1 stopnia skończyłem na gównianej uczelni będę mieć wtedy umowę o pracę ważną w czasie planowanego pobytu w USA, moja osoba towarzysząca ma sytuację trochę bardziej klarowną bo będzie wtedy na przełomie 3 i 4 roku studiów (ostatni rok) na prywatnej uczelni w którą inwestuje rocznie 5k wiec chyba patrząc na to z boku ma dość wiele do stracenia jeżeli chodzi o pozostanie w USA i również będzie mieć ważną umowę o pracę.

$1700 rocznie za szkołę? Raz, to drobne dla konsula, dwa szanse, że o to spyta są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...