Skocz do zawartości

Aplikacja Na Studia


Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz kilku wymagań, które muszę spełnić by aplikować na uniwersytet jest też cos takiego jak: 'Official evaluation of high school transcript' czyli biore moje świadectwa z 1 i 2 liceum (obecnie jestem w 3, wiec świadectwa dojrzałości jeszcze nie mam), ide do tłumacza, który mi je tłumaczy, potem robie kopie i wysyłam do takiej instytucji jak www.wes.org Z tego co sprawdziłam to chcą oni 190$ za głupie przełożenie ocen z polskich na amerykańskie. Wie ktoś może czy da rade jakoś to ominąć? Nie wystarczy szkole samo tłumaczenie na angielski polskich świadectw?

Uniwersytet chce też 'Official high school transcript', myślicie, że wystarczą im kopie oficjalnych świadectw potwierdzone przez szkolny sekretariat? Nie uśmiecha mi się wysyłanie oryginałów świadectw i nie zobaczenia ich już nigdy na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wiekszych universytetow nie wymaga ewaluacji - maja wlasnych ludzi ktorzy to robia. Worcester najwyrazniej nie chce sie z tym bawic, wiec wymaga zeby to bylo zrobione przez jedna z oficjalnych agencji. Podali liste agencji, zagladnij na ich strony, moze te inne sa tansze. Niestety, wszystko zwiazane ze studiami w USA kosztuje. Welcome to America.

Pertinent academic documents from institutions outside of the U.S. supporting an application for
admission must be submitted directly to a credential evaluation agency. Following is a list of acceptable agencies:
World Education Services www.wes.org
Educational Credential Evaluators www.ece.org
International Documentation Center www.eurasiacom.com
Education Evaluators International www.educei.com
Center for Educational Documentation www.cedevaluations.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie ostatnie chyba są najtańsze, 80$ :) to lece jutro do tłumacza

Zastanawia mnie tylko jak im zapłacić, boję się podać numeru karty, bo bank za skorzystanie z karty w Stanach może sobie pobrać niezłą sumkę. Co znaczy 'International Money Order'? numeru bankowego konta nie ma, mam tylko ich adres do dyspozycji...czy można jakoś wysłać pieniądze pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie wysyla kasy takim instytucjom :) od tego jest konto bankowe,do tego ,czeki ..zapamietaj to

a jak ktos chce kase to cos nie gra :)

chyba ze wysylasz kase komus bliskiem to bywaja takie przypadki w obie strony wielkiej kaluzy ;)

co do money order to idz do najblizszego banku i Ci pomoga :) zadzwon tez tam

a co do katy to sie dowedz swoim banku ile takie cos bedzie kosztowac :) czy czasami nie lepiej tak to oplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo. Odpisali mi i może moja siostra ze Stanów zapłacić lub ja z Polski Western Union.

Czy jak wyślę tej firmie świadectwa z ostatnich 3 lat i oni prześlą gotową ewaluację do mojego wybranego uniwersytetu to czy ja nadal muszę wysyłać w aplikacji kopie + tłumaczenia tych samych świadectw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniecznie sie z nimi skontaktuj, bo czasami zamiast swiadectw beda chcieli karty przebiegu nauki z wyszczegolnionym programem godzinowym, np, ze masz 60 godzin chemii w roku itp. Spotkalam sie z tym kilkakrotnie w kilkuletniej karierze w miedzynarodowej edukacji, wiec to moze nie jest czesty przypadek, ale warto sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode wyslalam dokumenty do CED do ewaluacji, denerwuje mnie tylko to, ze w ogole nie odpisuja na maile, a nie wiemy jak ma siostra zaplacic, zeby bylo wiadomo, ze to za moje papiery. Wczoraj pisalam TOEFL'a, 10 lutego mam wyniki, błagam żebym miala wymagane 79 punktow, bo wyjatkowo trudne readingi i listeningi mi sie trafily. Potem juz tylko wyslanie aplikacji do uniwerystetu :)

I wydaje mi sie ze Worcester nie powinno wymagac takich szczegolnych rozpisow godzinowych z roznych przedmiotow, jesli w requirments dla international students maja zaznaczone, ze chca tylko tanscripts z 3 ostatnich lat, czyli swiadectwa i pierwszego semestru kasy maturalnej. Dolacze im na wszelki wypadek wynik egzaminu gimnazjalnego i swiadectwo ukonczenia gimnazjum, bo to w sumie 3 rok wstecz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...