Skocz do zawartości

Zielona Karta, Pytania


wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie wróciłem ze Stanów. Byłem pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Tak się spodobało, że chce starać się o zieloną kartę. Chcę w USA żyć i pracować.

Dostałem wizę turystyczną na 10 lat. Byłem pierwszy raz i wróciłem w terminie. Chcę starać się o zieloną kartę ale nie wiem co, gdzie i jak. Więc mam parę pytań.

1. Jaka jest szansa na dostanie zielonej karty? Moja siostra rodzona mieszka w Stanach 15 lat. Jest obywatelką USA, ma męża, dziecko, stabilną dobrą pracę. Czy to pomoże w zdobyciu karty?

2. Jakie są potrzebne papiery do złożenia wniosku o zieloną kartę?

3. Jakie są całkowite koszta?

4. Ile się czeka?

Szukałem informacji na internecie, ale jest wiele stron i prawie każda co innego pisze. Wiem, że są strony które naciągają na kasę. A na tym forum zawsze dostawałem odpowiedzi na moje pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Właśnie wróciłem ze Stanów. Byłem pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Tak się spodobało, że chce starać się o zieloną kartę. Chcę w USA żyć i pracować.

Dostałem wizę turystyczną na 10 lat. Byłem pierwszy raz i wróciłem w terminie. Chcę starać się o zieloną kartę ale nie wiem co, gdzie i jak. Więc mam parę pytań.

1. Jaka jest szansa na dostanie zielonej karty? Moja siostra rodzona mieszka w Stanach 15 lat. Jest obywatelką USA, ma męża, dziecko, stabilną dobrą pracę. Czy to pomoże w zdobyciu karty?

2. Jakie są potrzebne papiery do złożenia wniosku o zieloną kartę?

3. Jakie są całkowite koszta?

4. Ile się czeka?

Szukałem informacji na internecie, ale jest wiele stron i prawie każda co innego pisze. Wiem, że są strony które naciągają na kasę. A na tym forum zawsze dostawałem odpowiedzi na moje pytania ;)

Zielona karte mozesz dostac poprzez sponsorowanie przez pracodawce, rodzine lub wylosowac w loterii. Tak w skrocie.

1. Tak, siostra moze zlozyc na Ciebie petycje, czas oczekiwania w kategorii dla rodzenstwa ~13 lat.

2. Jakiego wniosku ?

3. Patrz wyzej

4. Zalezy od kategorii.

Nie mozesz po prostu sobie zlozyc wniosku. Mozesz wziac udzial w loterii - nie potrzeba do niej nic poza komputerem z internetem, pewnie z telefonu tez sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona karte mozesz dostac poprzez sponsorowanie przez pracodawce, rodzine lub wylosowac w loterii. Tak w skrocie.

1. Tak, siostra moze zlozyc na Ciebie petycje, czas oczekiwania w kategorii dla rodzenstwa ~13 lat.

Jeżeli oczywiście siostra ma obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)

poda mi ktoś oficjalną stronę z zieloną kartą? chodzi mi gdzie jest wytlumaczone krok po kroku jak się starać o zieloną kartę

Zadajesz kosmicznie ogolne pytania - http://www.uscis.gov/greencard

Kategoria dla rodzenstwa jest najnizsza jezeli chodzi o zielone karty, stad 13 lat czekania (nie nawet) - sa plany zlikwidowania tej kategorii jezeli kiedykolwiek "reforma" imigracyjna dojdzie do skutku.

Super ze chcesz tam zyc i pracowac - miliardy ludzi na swiecie tez chce. Fakt ze ich tu jeszcze nie ma, powinien dac Ci poglad na to jak latwo jest to osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rozpatrywane wnioski poprzez brat/siostra obywatela US są z 2002 roku..więc troszkę czekania będziesz mieć jak siostra złoży wniosek :]. Co do loterii to wszystko znajdziesz tu na forum.

W skrócie. Czekasz do 1 października, wypełniasz wniosek na loterie, czekasz do maja, sprawdzasz czy Cie wylosowali(liczysz na 2 szczęścia aby Cie wylosowali abyś miał niski numer CN, wypełniasz dalszy wniosek(bardziej złożony) i liczysz że zaproszą Cię na rozmowę, gdy nadjedzie Twój czas robisz badania, jedziesz w danym dniu do Warszawy, przekonujesz konsula że poradzisz sobie w USA i nie będziesz korzystać z pomocy społecznej. I jak się uda w ciągu 6mce lecisz na stałe do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...