Skocz do zawartości

Pytanie Odnośnie Lotu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W marcu lecę na trasie Waw - Londyn - NY, troche czasu się leci a ja cięzko znosze zbyt długie i niewygodne siedzenie. Pomyślałem więc, że mógłbym oczywiście zabookować sobie dobrą miejscówkę w samolocie bo zapewne są gorsdze i lepsze w klasie ekonomicznej rzecz jasna.

Wg nr lotu ( VS5303) lecę Boeing 767 (76W) jakie macie doświadczenie z tym samolotem, jak dotąd lecialem na tak długiej trasie tylko raz i już niewiele pamiętam. Jest gdzieś jakieś miejsce gdzie jest więcej miejsca na nogi, ale fajnie gdyby było przy oknie :P

Druga sprawa, że po zalogowaniu się na stronie British Airways , zabookować mogę miejsce na trasie WAW - Londyn (co mija się z celem) przy locie do NY, będzie to możliwie dopiero 24 h przed wylotem, trochę późno, nie wiem czy ludzie często rezerwują sobie miejsca.

Nadmienię tylko, że operatorem odcinka lotu o którym pisze jest Virgin Atlantic - jakie macie opinie na temat tych linii ?

Wszelkie sugestie czy też porady, miło widziane :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak KaeR pisze - obczaj seatguru. Samolot ma niewiele do rzeczy, wiecej ma ile siedzen i z jakim pitchem linia do niego upchnie. Virgin Atlantic nie ma 767 wiec lot operuje ktos inny - najprawdopodobniej Delta.

Na 767 DL latam regulanie i jak moge to biore miejsca B albo F (aisle seat w rzedach dwumiejscowych po lewej albo prawej stronie kadluba), z tym ze ostatnio praktycznie zawsze latalem w premium economy - i zdecydowanie wole 767 niz cokolwiek innego wspolczesnego.

Wszystkie -300ER Delty przeszly retrofit wnetrza, wiec kazde miejsce ma dotykowe PTV z niezlym wyborem filmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obserwacja, że nawet zwykłe miejsca ostatnio linie potrafią oferować za dodatkową opłatą, jeśli tylko miejsce ma jakieś zalety. Chodzi to pod różnymi nazwami. Przy mniej oblozonych lotach sąsiednie siedzenie bywa puste właśnie z uwagi na dodatkową opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg nr lotu ( VS5303) lecę Boeing 767 (76W) jakie macie doświadczenie z tym samolotem, jak dotąd lecialem na tak długiej trasie tylko raz i już niewiele pamiętam. Jest gdzieś jakieś miejsce gdzie jest więcej miejsca na nogi, ale fajnie gdyby było przy oknie :P

ja mam doswiadczenie z b767 z Lot-u na trasie wawa-nyc. Ciasno bylo i przy oknie. Zestawow multimedialnych nie bylo w samolocie. Nie wiem jak jest w innych liniach. Z tego co pamietam to byly juz ostatnie podrygi starych b767 dla LOT-u. Na jesieni chyba juz wchodzily w tym roku [2012] dreamlinery.

Jak dasz rade sie skupic w tym b767 to czytaj ksiazke albo walnij pare shotow i idz spac. Inaczej sie nie da wg mnie.

Wez ze soba jakies zatyczki/korki do uszu....moze byc bardzo glosno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady, faktycznie - najchętniej przespałbym całą podróż albo chociaż znaczną jej cześć :)

Mam też pytanie o bagaże, ten duży nadaje w Warszawie i odbieram w NY jak mniemam, a jak wygląda kwestia bagażu podręcznego który mogę mieć w samolocie? Mogę tam mieć laptopa, czy lepiej, żeby był w dużej torbie? Podobnie jak w liniach typu Wizz i Rynair coś do picia czy jedzenia muszę kupić za bramkami bezpieczeństwa abym mógł wnieść to na pokład samolotu?

pytanie również innej beczki, jeśli ktoś miałby ochotę odpowiedzieć

Moje docelowe miejsce gdzie zmierzam to Kanada (Winnipeg) ale chcąc wykorzystać to że będę w NY chciałbym urozmaić sobie tą "wycieczkę". Posiadam ważną wizę turystyczną i posiadam pewien dylemat. 5 lat temu byłem w USA na objazdowej i dość szybkiej trasie Chicago - Niagara - NY - Waszyngton - Chicago. W Nowym Yorku z pewnością miałbym jeszcze sporo do obejrzenia, ale wolałbym tam być nie dłużej niż 2 dni, a potem wyruszyć... no właśnie gdzie ? Myślałem o Miami, gdzie bym się wygrzał przed wlotem do zimnej Kanady, ale słyszałem, że oprócz pogody nie jest to aż tak ciekawe miejsce. Inne miejsce to Kuba, ale nie ma połączeń z NY.. Meksyk troche drogi, podobnie Dominikana i Jamajka, ze zachodnim wybrzeżem również. Oczywiście nie wybrzydzam, bo z chęcią chciałbym być w każdym z tych miejsc, ale ogranicza mnie czas i pieniądze :( A może warto udać się do jakiegoś miasta bliżej NY i bez dostępu do morza ? Macie jakiej sugestie i pomysły ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa musisz miec w podrecznym - z punktu widzenia przepisow jak i zdrowego rozsadku. Jedzenie i picie daja i w Delcie moim zdaniem daje rade (relatywnie). Jak przez lata bralem chicken, to teraz biore pasta a do wyboru doszedl jeszcze chicken salad na zimno. W lotach westbound przed ladowaniem ostatnio daja lody i panini na goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Delty to racja to Ona obsluguje lot ,masz tutaj strone o tym

http://planefinder.net/data/flight/VS5303

co do 767 Delty to takie cos masz ze strony przewoznika

http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/airports-and-aircraft/Aircraft.html

masz do wyboru dwa 767 :D i nie zle sa teraz one wyposazone,nie to co kiedys LOT-owskie ;)

a tutaj masz filmik


posilki,rozrywka na pokladzie ;)

http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/in-flight-services.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ludziska ! :)

Mam jednak kolejne, nie mogę sobie pozwolić na pomyłki a sprawach takich lotów jest żółtodziobem :)

Jesli chodzi o bagaż rejestrowany na trasie jak podałem wyżej, wszystko jasne. Dziś jednak dokupiłem bilet do końca mojej podróży a więc NY - Winnipeg (WestJet), jest tam tylko bagaż podręczny, tak więc rejestrowany muszę dokupić. Za nic jednak nie mogę zalogować się na ich stronie do opcji "statusu bagażu", co ciekawe mogę zalogować się do strony gdzie można sprawdzić status lotu, ale ta strona jest "goła" żadnych opcji itp, chyba służy tylko do odprawy. Co radzicie, pisać lub dzownić do nich czy poczekać, w końcu bilet kupiłem dopiero teraz :)

Pytanie z innej beczki. Muszę kupić walizkę, pytanie może błache, ale polecacie coś, albo typ ? Sztywna czy nie, widziałem w internecie pełno rodzajów, markowe i nie, ceny śmieszne lub kosmiczne wysokie. Chciałbym coś porządnego, ale nie latam często..

Inna kwestia dotyczy wymiaru, jest jakiś uniwersalny gdzie bez zastanowienia będę mógl korzystac z lotów ? Wiem ze na stronie przewoźników mogę sprawdzić wymiary, ale myślę już nad innymi lotami, reasumując - jakie wymiary brać przy zakupie ?

Dziękuje z góry bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie bagazu to prawdopodobnie oplacic trzeba bedzie podczas check-in. Tak jest chyba w delcie, ktora pobiera $25 za bagaz rejestrowany.

Jelsi chodzi o walizke to polecam cos lekkiego tzn. zeby mozna bylo wykorzystac wage na ladunek na nie marnowac ja na walizke. Nie polecam zadnych g***n za pare zlotych z Auchan. Potrzebowalem raz walizke na jeden przelot i doleciala cala popekana. Obecnie uzywam miekkiej Travelpro Maxlite 2 25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...