Skocz do zawartości

Pytanie Odnośnie Lotu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej chciałem jeszcze raz się poradzić :)

Stoje przed zakupem walizki, ze stron internetowych dowiedziałem się że

British Air. (mam lot na odcinku Waw - Londyn) obowiazuje walizka o wymiarach : 90 x 75 x 43

Virgin Atlantic (lot na oddcinku Londyn - NYC) obowiązuje walizka aby w totalu nie przekraczała 157

WestJet (lot na oddcinku NYC -Torronrto - Winnipeg) obowiązuje walizka aby w totalu nie przekraczała 157

chciałbym kupić walizkę firmy American Tourister :

wymiary z wystającymi elementami: 75x54x27cm

wymiary bryły: 71x52x26cm

wychodzi na to, że nie zmieszcze na pierwszym odcinku lotu.

Jak to wygląda w praktyce, ryzykować ? Co w przypadku kiedy zobaczą, że walizka ma "złe" wymiary - dopłata ? Ile ?

Sorki za może głupie pytania, ale wolałbym się nie stresować już w czasie podrózy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Raczej, nie będą robić problemu bo to nie tanie linie lotnicze. Mam walizkę nie mieszczącą się w wymiarach i dla normalnych linii ważna była waga nie wymiary.

Szczegóły co do dopłaty za nadbagaż masz zawarte w informacjach dołączonych do biletu jakie opłaty obowiązują u danego przewoźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jutro wylatam do Polski na Targi. Mam dwie walizki, wielkie prawie tak jak ja (jesli postawic jedna na drugiej. Oprocz tego carry-on na kolkach I laptop bag. Placic bede tylko za druga walizke na check-in (100$). Reszta for free. Chcialem juz dzisiaj zaplacic firmowa CC ale odeslali mnie na desk Air Canada jutro na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli latasz dosyć często to oczywiście polecam Frequent Flyer programme i trzymanie się jednego sojuszu, co pomaga i sprawia, że jeśli osiągniesz status, latanie jest ciut bardziej znośne (darmowy pierwszy checked baggage, wybrane siedzenia, business check-in desks (zbawienie!)). Niestety dla okazjonalnych wycieczkowiczów takie rzeczy jak emergency seats, preffered seats czy nawet rezerwowanie siedzień już w trakcie bookingu są nieosiągalne. Większośc regularnych linii, szczególnie amerykańskich, idzie w kierunku low cost.

Delta, moim zdaniem, jest zdecydowanie najlepszą linią w USA, tak na trasach międzykontynentalnych jak i krajowych (zwłaszcza po odnowieniu floty, patrz post Sly6). American jadą chyba już tylko na marce, nie sądzę aby ostatni merger z US coś pomógł. Z United nigdy nie korzystałem, ale z tego co wiem to szału nie ma.

Dużo oczywiście zależy od samolotu, którym lecisz. 767 mają dobry layout, ułożenie siedzeń 2-3-2 bywa w tym przypadku zbawienne, zwłaszcza jeśli masz IFE, co na przykład w Delcie jest standardem. Podobnie z oboma Airbusami A330, naprawdę fajne samoloty(2-4-2 layout) - eśli nie lecisz we dwójkę i nie zależy ci na oknie, to polecam wewnętrzne aisle seat, szansa, że siedzenie obok ciebie będzie puste jest relatywnie duża.

Boeing 747-400 jest moim zdaniem najpiękniejszym samolotem jaki kiedykolwiek wyprodukowano (A380 to według mnie po prostu wielka "parówa"), ale podróżowanie w nim nim w economy może być męczarnią (standardowe 3-4-3), chyba, że wyhaczysz tylne 2-3-2, lub emergency - niestety - znów tylko dla status FF. Dla sentymentalnych względów wszakże (produkcji już zaprzestano) - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Chciałbym zapytać co oznacza skrót IFE ?

Lece sam, bardziej niż widokach zalezy mi na miejscu gdzie mógłbym troche bardziej niż standardowo wyprostować nogi (pozdrawiam moją dyskopatie :) ). Liczę, że uda mi sie dokonać rezerwacji miejsca na trasie Londyn - NY. Zadam kolejne infantyle pytanie, rozumiem że medyczne stwierdzenie tej przypadłosci niewiele da, jeśli nawet przesłabym im na dokumenty (nie mam stwierdzonej niepełnosprawnosci jakby co)

Inne pytanie dotyczy faktu że ląduje o ok 21,30, domyslam się, że kołowanie, prodecudry bagaż itp trochę trwa i godzinę na to muszę liczyć. Jak wygląda bezpieczeństwo o tej godiznie w NY ? Docelowo chciałbym spędzic tam 3 dni w ramach couchsurfingu (mam potwierdzone propozycje), mysle czy jednak lepiej nie wybrać jakies hotelu blisko JKF bo będę mial przy sobie troche gotówki i po co kusić los ?

Będę wdzięczny za każdą poradę :)

Jeżeli latasz dosyć często to oczywiście polecam Frequent Flyer programme i trzymanie się jednego sojuszu, co pomaga i sprawia, że jeśli osiągniesz status, latanie jest ciut bardziej znośne (darmowy pierwszy checked baggage, wybrane siedzenia, business check-in desks (zbawienie!)). Niestety dla okazjonalnych wycieczkowiczów takie rzeczy jak emergency seats, preffered seats czy nawet rezerwowanie siedzień już w trakcie bookingu są nieosiągalne. Większośc regularnych linii, szczególnie amerykańskich, idzie w kierunku low cost.

Delta, moim zdaniem, jest zdecydowanie najlepszą linią w USA, tak na trasach międzykontynentalnych jak i krajowych (zwłaszcza po odnowieniu floty, patrz post Sly6). American jadą chyba już tylko na marce, nie sądzę aby ostatni merger z US coś pomógł. Z United nigdy nie korzystałem, ale z tego co wiem to szału nie ma.

Dużo oczywiście zależy od samolotu, którym lecisz. 767 mają dobry layout, ułożenie siedzeń 2-3-2 bywa w tym przypadku zbawienne, zwłaszcza jeśli masz IFE, co na przykład w Delcie jest standardem. Podobnie z oboma Airbusami A330, naprawdę fajne samoloty(2-4-2 layout) - eśli nie lecisz we dwójkę i nie zależy ci na oknie, to polecam wewnętrzne aisle seat, szansa, że siedzenie obok ciebie będzie puste jest relatywnie duża.

Boeing 747-400 jest moim zdaniem najpiękniejszym samolotem jaki kiedykolwiek wyprodukowano (A380 to według mnie po prostu wielka "parówa"), ale podróżowanie w nim nim w economy może być męczarnią (standardowe 3-4-3), chyba, że wyhaczysz tylne 2-3-2, lub emergency - niestety - znów tylko dla status FF. Dla sentymentalnych względów wszakże (produkcji już zaprzestano) - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ponieważ jak wiesz moim docelowym miejscem jest Kanada/Winnipeg. Nowy York traktuje jako mini trip. Ląduje na JKF i jeżeli nie znajdę dobrej duszy, która by mnie przygarneła to oczywiście zdecyduje się na hotel, gdzieś blisko wlasnie lotniska aby bezpiecznie spędzić noc ( w sumie mam ich 3, gdyż ląduje 20-tego a wylatuje 23). Wylot mam z samego rana z lotnska LGA, dlatego będę prawopodobnie polować ostatniej nocy na hotel równiez blisko lotniska. Mam pewne propozycje w ramach coutchsurfingu, ale gospodarze mieszczą się w zachodniej czesci NY, a średnio uśmiecha mi się nocne podróże z dużą walizką :) Wiem, że jest taxi, ale lece sam no i każdy grosz się liczy..

a jaki rejon NY wybierasz,wezmiesz taksowke ?

a co do IFE to bedziesz mial duzyy wybor filmow i nie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie moi drodzy :)

Nie chce zakładać kolejnego tematu, napisze zatem tutaj

Nawiązując do mojego przylotu no NY. Ląduje bardzo późno na JKF (21.30) , zdecydowałem się również na nocleg w ramach couchsurfing. Muszę dostać się z lotniska na adres 33-44 93rd St #6s, Jackson Heights. Nie martwiłbym się raczej niczym, gdyby nie fakt, że będzie późna pora (nie wiem o ktorej wyjdę wogole z lotniska).

Uprzejmie proszę o porady związane z przemieszczaniem się w tej dzielnicy. Na ile jest ona bezpieczna bo zapowiadają mi się 3 przesiadki. Ile kosztują taksówki ? Jakieś sugestie ?

Z góry baaaaaardzo dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo abys wzial taxe, ktora zawiezie Cie pod sam adres w jakies 20 minut.

cena:

finder mi pokazuje: That cab ride would cost about $28.80. That is roughly $33 with a 15% tip. It is about 11.5 miles. There is a $0.50 night surcharge (8pm to 6am). There is a $0.50 New York State tax on all taxi rides

takze juz wszsytko wiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...