Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny 2015


ewa29

Rekomendowane odpowiedzi

jestem chętna na wyjazd do usa nawet na stałe interesuje mnie nyc lub okolice... byłam juz w usa i chcialabym wyleciec znowu tylko nie sama ale z kims bo jest razniej i wogule taniej nawet pokoj wynajac na poczatek, zaznaczam ze wize juz mam jak ktos chetny niech pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem chętna na wyjazd do usa nawet na stałe interesuje mnie nyc lub okolice... byłam juz w usa i chcialabym wyleciec znowu tylko nie sama ale z kims bo jest razniej i wogule taniej nawet pokoj wynajac na poczatek, zaznaczam ze wize juz mam jak ktos chetny niech pisze :)

wogule - i wszystko na tema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam,

Widzę, iż jest już taki temat także nie zaczynam nowego:)

Pod koniec września jedziemy (2 osoby) na wakacje do NJ i chciałem zapytać czy wiecie może o jakiś ciekawych wydarzeniach (koncerty, wydarzenia sportowe) które w okresie 24.09 - 01.10 2015 warto byłoby zobaczyć? chciałbym też wystartować w jakimś półmaratonie biegowym czy posiadacie wiedzę gdzie mogę się zapisać lub w ogóle gdzie szukać takich wydarzeń? Zastanawiamy się nad zwiedzeniem np. Niagary, bostonu, Filadelfii lub Waszyngtonu. Czy ma ktoś z forumowiczów ma wiedzę czy lepiej wykupić wycieczkę, czy może jakimś autobusem lub pociągiem dostać się do tych miejsc? Ostatnie pytanie czy są jakieś fajne OUTLETY z ciuchami do których warto zajrzeć?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, iż jest już taki temat także nie zaczynam nowego:)

Pod koniec września jedziemy (2 osoby) na wakacje do NJ i chciałem zapytać czy wiecie może o jakiś ciekawych wydarzeniach (koncerty, wydarzenia sportowe) które w okresie 24.09 - 01.10 2015 warto byłoby zobaczyć? chciałbym też wystartować w jakimś półmaratonie biegowym czy posiadacie wiedzę gdzie mogę się zapisać lub w ogóle gdzie szukać takich wydarzeń? Zastanawiamy się nad zwiedzeniem np. Niagary, bostonu, Filadelfii lub Waszyngtonu. Czy ma ktoś z forumowiczów ma wiedzę czy lepiej wykupić wycieczkę, czy może jakimś autobusem lub pociągiem dostać się do tych miejsc? Ostatnie pytanie czy są jakieś fajne OUTLETY z ciuchami do których warto zajrzeć?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc:)

Wpisz sobie w google np: running+marathon+new york 2015 i znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat. Poniżej jeden z przykładowych linków:

http://www.nyrr.org/races-and-events/2015

Ps:

Zakładam, że pisząc NJ nie chodziło Ci o New Jersey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam turystycznie w NY rok temu i mogę Tobie podpowiedzieć, że tydzień to trochę mało żeby pozwiedzać miasto, wziąc udział w biegu, i jechać jeszcze kawał drogi nad Niagarę czy nawet do Waszyngtonu. Pociąg do Waszyngtonu jedzie z tego co pamiętam ponad 2,5 godziny. Bilety były chyba po ok. 30 dolarów/jedna strona. Ja się zdecydowałam na najbliższą destynację czyli Filadelfia i to autobusem. Autobus jechał ok. 1,5 h i w Filadelfii byłam 9-10 godzin i to biegiem żeby cokolwiek zobaczyć i jeszcze w biegu coś zjeść. Na Waszyngton to zdecydowanie byłoby za mało a tam jest przecież więcej atrakcji.

Są outlety w Nowym Jorku (przeszukaj forum o NY i tam są tematy o zakupach), ja polecam bliżej na samym Manhattanie sklep Century21. Jeden jest w okolicy One World Trade Center a drugi koło Metropolitan Opery. Ten przy WTC jest większy. Jak będziesz mijać sklep Marhall's albo TJ Maxx, DSW z butami, to też wejdź, możesz coś fajnego znaleźć. Znany jest też dom towarowy Macy's, ale tam nie ma tak niskich cen jak w powyższych sklepach za to są zawsze jakieś rabaty, rabaty od rabatów itp., i dodatkowo turyści zawsze mają 10% zniżki na paszport. Wejdź sobie na stronę macys (tylko ustaw na dole strony że zakupy chcesz na adres US) i sprawdź ceny kosmetyków i ciuchów. Teraz przy tak wysokim kursie dolara nie wszystko się opłaca niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...