Skocz do zawartości

Marzę Aby Uciec Z Holandii Do Usa...


michal.k

Rekomendowane odpowiedzi

Nic na to nie poradzę, że mam optymistyczne nastawienie do życia i nie przekonuje mnie retoryka w stylu "nie da się". Nie ćpam niczego i nie mam menopauzy dla uściślenia, tak tak, nasłuchałam się tu trochę komentarzy. Czy mnie jednak to obchodzi, co myśli jakiś ktoś z forum, no czy to jest naprawdę ważne? Mierzi mnie tylko niezrozumiały pesymistyczny trend, "pomaganie" przez mówienie jak jest beznadziejnie. Każdy oczywiście powinien być świadomy prawa i możliwości, ale informację można przkazać w sposób pozbawiony cynizmu. Najgorsze jest przyzwolenie innych na tego typu klimat, to jak współudział. I wiecie co, to nie jest tylko moje zdanie. W rozmowach prywatnych wiele osób podziela ten pogląd, ale nie chcą, boją się, mówić o tym szczerze na forum. Ja obrywam bo się nie boję.

Obrywasz bo zachowujesz się jak dzieciak z tym wiecznym obrażaniem się, To bardzo interesujące jakie teorie ludzie sobie dorabiają do tego że są nielubiani. Jestem b. ciekawa gdzie był twój optymizm gdy przysrałaś katlii, która odkąd pamiętam była zawsze broniła twojego entuzjazmu. Najwyraźniej optymizm nie idzie w parze z dpbrym wychowaniem.

Forum jest po to by wymieniać opinie. Nie masz monopolu na prawdę. Twoje posty o tym jak fajnie mieszka się w Kalifornii czyta się z przyjemnością, ale założę się że OP chciałby również znależć tutaj kilka realistycznych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bedac w podobnej sytuacji jak OP, czyli w chwili obecnej loteria jest moja jedyna opcja, powiem, ze rady co zrobic i jak ulozyc sobie zycie PO jej otrzymaniu sa nam potrzebne jak foce rower. To tak jakby komus mowic jak wydac 200 milionow wygranych na loterii zanim ten ktos nawet kupil los. Nie optymizm i poklepywanie po plecach a realne sciezki do GC, to cos co nam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Poza tym komentarze byly - OIDP - bardziej realistyczne. Dosc latwo jest pisac optymistyczne komentarze jak sie ma sensowny zawod w ktorym mozna latwo znalezc prace i to w dodatku dobrze platna.

Pisane dzieciakom ktore ledwo koncza liceum ze wszystko sie da i bedzie super i zeby nie sluchac tych wszystkich idiotow-pesymistow jest moim zdaniem lekkomyslne i nieodpowiedzialne. Ilu wygranych na loterii tutaj regularnie pisze ? Success stories zbyt wielu nie ma, jeden kiedys sie przyznal ze na food stampach jechal, ciekawe ilu siedzi cicho bo nie chce publicznie o tym pisac (i nie dziwne)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serafina i wiele sie dowiesz :D to poczatek drogi

a co do pisania,rozmow na forach to jest jakis teraz trend ze sie nie pisze za duzo pozytywow a wiele jest takich z zycia,moze aby dane osoby przyszykowac do tego ze nie zawsze bedzie dobrze a bedzie szaro ;) i teraz co jest lepsze to chyba zalezy od danych osob

zgadzam sie z Kaer jak i miqhs :) co napisali

mi czasami pomaga poklepanie po plecach a czasami to nie wystarcza a pokazanie realnych spraw :) nawet wylanie kubla z woda juz teraz ,na forum

wtedy mam czas zobaczyc co mam zrobic aby mi wyszlo :) bo na miejscu moze byc za pozno na takie cos i wieksze bede miec straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast siedzieć na wizach biznesowych, pracowniczych lub studenckich w nieskończoność lepiej złóżcie wniosek o przyjęcie do wojska i będziecie mieć w 9 tygodni obywatelstwo.

Do I Qualify To Be A MAVNI?

Currently, there are eleven criteria that must be met:

  1. Age: Applicants must be between the ages of 17 and 34 and depart for training prior to their 35th birthday (09L applicants must ship prior to their 42nd birthday).
  2. Citizenship: Be a legal, non-immigrant alien, lawfully admitted and permitted to be in the U.S. as verified by documentation from Homeland Security.
    • Applicants must be either an Asylee or a Refugee. An Asylee is defined as a person who applied for and was granted asylum in the U.S, while a Refugee is defined as someone who has been forced to leave a country because of war or for religious or political reasons.
    • Or applicants must be in a non-immigrant legal status category of one of the following: E-1, E-2, E-3, F-1, F-2, F-3, H-1B, H-1C, H-2A, H-2B, H-3, H-4, I, J-1, J-2, K-1, K-2, K-3, K-4, L-1, L-2, M-1, M-2, M-3, O-1, O-2, O-3, P-1, P-2, P-3, P-4, Q-1, Q-2, Q-3, R-1, R-2, S-5, S-6, S-7, T-1, T-2, T-3, T-4, TC, TD, TN, U, U-1, U-2-, U-3, U-4, V-1, V-2, V-3.
  3. Legal Status: Must have had legal status for at least the last 2 years with no single absence of more than 90 days from U.S. during the two-year period immediately preceding the date of enlistment.
  4. Name: Applicants will enlist using the name listed on their immigration documents IAW AR 601-210 chapter 2.
  5. SSN: Will be required for all applicants.
  6. Education: Must be a current high school senior, high school graduate, or higher.
  7. Trainability: Must score a 50 or higher on the Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB).
  8. Physical: Must be able to meet procurement physical fitness standards. Medical waivers are authorized however, drug and alcohol waivers are not.
  9. Misconduct: No waivers for misconduct will be authorized
  10. Affiliation: Applicants cannot have a current or remaining affiliation with another country’s Armed Forces which includes Reserve or Guard commitments.
  11. Language: The program is limited to applicants who pass the Oral Proficiency Interview (OPI) at the 2/2 level or higher, in both speaking and listening. Accepted languages:
    • Albanian, Amharic, Arabic Algerian, Arabic Modern Standard, Arabic Iraqi, Arabic Egyptian, Arabic Jordanian, Arabic Levantine, Arabic Libyan, Arabic Maghrebi, Arabic Syrian, Arabic Palestinian, Arabic Sudanese, Arabic Moroccan, Arabic Yemeni, Azerbaijani, Arabic Lebanese, Arabic Tunisian, Bengali, Burmese, Cambodian-Khmer, Cebuano, Chinese Cantonese, Chinese Mandarin, Czech, French, Georgian, Haitian-Creole, Hausa, Hindi, Hungarian, Igbo, Indonesian, Korean, Kurdish-Kurmanje, Kurdish-Sorani, Lao, Malay, Malayalam, Moro, Nepalese, Pashto-Afghan, Persian Dari, Persian Farsi, Polish, Portuguese Brazilian, Portuguese European, Punjabi, Russian, Serbo-Croatian, Sindhi, Somali, Swahili, Sinhalese, Tagalog, Tadjik, Tamil, Thai, Turkish, Turkmen, Urdu, Uzbek, Yoruba.
  • asylee, refugee, Temporary Protected Status (TPS)
  • non-immigrant categories: E, F, H, I, J, K, L, M, O, P, Q, R, S, T, TC, TD, TN, U, or V

Link do info http://the-military-guide.com/2013/09/24/everything-you-need-to-know-for-the-2014-mavni-program/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Citizenship: Be a legal, non-immigrant alien, lawfully admitted and permitted to be in the U.S. as verified by documentation from Homeland Security.
    • Applicants must be either an Asylee or a Refugee. An Asylee is defined as a person who applied for and was granted asylum in the U.S, while a Refugee is defined as someone who has been forced to leave a country because of war or for religious or political reasons.
    • Or applicants must be in a non-immigrant legal status category of one of the following: E-1, E-2, E-3, F-1, F-2, F-3, H-1B, H-1C, H-2A, H-2B, H-3, H-4, I, J-1, J-2, K-1, K-2, K-3, K-4, L-1, L-2, M-1, M-2, M-3, O-1, O-2, O-3, P-1, P-2, P-3, P-4, Q-1, Q-2, Q-3, R-1, R-2, S-5, S-6, S-7, T-1, T-2, T-3, T-4, TC, TD, TN, U, U-1, U-2-, U-3, U-4, V-1, V-2, V-3.

Dla tych co sa out of status program odpada, poza tym nie kazdy chce sluzyc w wojsku - szczegolnie zamiana H-1B na jezdzenie Humvee w miejscu gdzie w kazdym momencie mozna wyleciec w powietrze na IEDeku to slaby interes...

W sumie ciekawy link, komentarze wymiataja "my name is fabrice and also from cameroon . I am in USA for two years . I am anot a asily and also speak french and english. I have a dream is to become a soldier to defend this country even if i need to died. I would like to know the next opening of this program please ."

No i chcialbym zobaczyc jak biora tych setki polakow (pomijajac ze caly program to zdaje sie 1500 ludzi rocznie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...