Bartek90

Internship, Zmiana Wizy Na H1B

4 posty w tym temacie

Witam, mam pytanie odnośnie internship. Będę szukał 12-miesięcznych praktyk w dziedzinie IT i zastanawiam się kiedy najlepiej je zacząć tak aby móc ewentualnie przejść na wizę H1B.

Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku rozpoczęcia takich praktyk np w lipcu, oczywiście na wizie J1, to jeżeli pracodawca po kilku miesiącach będzie skłonny zatrudnić mnie na normalnym stanowisku na wizie H1B, to wizę tę dostanę najwcześniej w październiku następnego roku, czyli 3 miesiące po wygaśnięciu mojej wizy J1 i to będzie problem.

Czy zatem najlepiej jest w tej sytuacji rozpocząć praktyki np w październiku, tak żeby nie było odstępu pomiędzy wizą J1 a H1B?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy zatem najlepiej jest w tej sytuacji rozpocząć praktyki np w październiku, tak żeby nie było odstępu pomiędzy wizą J1 a H1B?

Nie masz innego wyjscia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli jednak zacząłbym w lipcu, to po prostu muszę na 3 miesiące wrócić do Polski czy są jakieś poważniejsze komplikacje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli jednak zacząłbym w lipcu, to po prostu muszę na 3 miesiące wrócić do Polski czy są jakieś poważniejsze komplikacje?

No ladujesz na out of status. Legalnie powinienes wyjechac, pojsc do amabasady i wjechac ponownie. Zmiana statusu nie da Ci wizy i jesli nawet juz bylbys na H1-b w USA w momencie wyjazdu np. na wakacje bedziesz i tak musial isc do ambasady a tam te trzy miesiace wyjda.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz