Skocz do zawartości

Internship, Zmiana Wizy Na H1B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie internship. Będę szukał 12-miesięcznych praktyk w dziedzinie IT i zastanawiam się kiedy najlepiej je zacząć tak aby móc ewentualnie przejść na wizę H1B.

Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku rozpoczęcia takich praktyk np w lipcu, oczywiście na wizie J1, to jeżeli pracodawca po kilku miesiącach będzie skłonny zatrudnić mnie na normalnym stanowisku na wizie H1B, to wizę tę dostanę najwcześniej w październiku następnego roku, czyli 3 miesiące po wygaśnięciu mojej wizy J1 i to będzie problem.

Czy zatem najlepiej jest w tej sytuacji rozpocząć praktyki np w październiku, tak żeby nie było odstępu pomiędzy wizą J1 a H1B?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli jednak zacząłbym w lipcu, to po prostu muszę na 3 miesiące wrócić do Polski czy są jakieś poważniejsze komplikacje?

No ladujesz na out of status. Legalnie powinienes wyjechac, pojsc do amabasady i wjechac ponownie. Zmiana statusu nie da Ci wizy i jesli nawet juz bylbys na H1-b w USA w momencie wyjazdu np. na wakacje bedziesz i tak musial isc do ambasady a tam te trzy miesiace wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...