Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem studentem angielskiej uczelni, i chcialbym wziąć udział w wymianie studenckiej w 2 roku moich studiów. Uczelni jest członkiem ISEP, więc mam możliwość wybrania jednej z amerykańskiej uczelni. Jedyne wymagania jakie musze spełnić to przdmioty, które muszą się mniej wiecej pokrywać. Teraz chciałbym prosić pomoc. Studiuje Accounting and Business, czy są tu użytkownicy forum, którzy posiadają jakieś informacje dotyczące amerykanskich uczelni, które ewentualnie znajdują się na tej liście i są w stanie napisać o nich jakąś opinię. Zależy mi na czasie, ponieważ aplikacje musze wysłać do 15 lutego. Pozdrawiam

LISTA UCZELNI http://www.isep.org/students/Directory/members_direct.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szkoly w systemie California State University sa dosyc szanowane, chociaz kampus w San Marcos jakiejs specjalnej renomy nie ma - ot, po prostu lokalna uczelnia. Wielu studentow nie bedzie mieszkalo na kampusie, raczej poza i dojezdzaja na kursy; wielu tez bedzie pracowac przynajmniej na pol etatu, wiec atmosfera nie bedzie az tak "collegiate" jak, naprzyklad, w UC San Diego. Co nie znaczy ze jest ZLA! Lokalizacja moze byc ciekawa - stosunkowo blisko do wybrzeza, fajny kalifornijski klimat. Biorac pod uwage, ze w USA jest poza 3,000 uczelni, wiele na zadupiu albo w bardzo nudnych czesciach kraju, moglo byc znacznie gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, wkleilem zły link, oto poprawka. http://www.isep.org/students/Directory/members_in_usa.asp

Dziękuje za bardzo szybką odpowiedź. Czy mogłabyś zerknąć na pełną listę? :) Pozdawiam

Ja znam trzy w VA w tym jedna dosc dobrze. Wiecej na priv jesli Cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam sporo z tych -- musisz powiedziec co chcesz: miasto? morze? prestiz? mala uczelnia (2,000 osob) czy wiekszy uniwersytet (20,000+ osob)?

Z tej listy uwazam ze bardziej interesujace sa:

California:

Cal State, East Bay [swietna lokalizacja: na przeciwko San Francisco]

Chapman University [dobry prywatny uniw, znany z programow filmowych -- ale chyba samochod bedzie tam potrzebny]

San Diego State U [swietna lokalizacja, znana party school :)]

Pitzer College [prestizowy prywatny maly college w Los Angeles - mozliwe ajbardziej prestizowa uczelnia na tej liscie - mozliwosc studiowania na dwoch boliskich kampusach, takze dobrze znanych]

Florida:

Eckerd College [mala prywatna uczelnia nad morzem: jak studia na Club Med ;)]

Massachusetts:

Hampshire College [malenka, uber progresywna ale znana uczelnia]

Oregon:

Willamette University [dobry uni ale troche na odludziu]

Vermont:

University of Vermont [super miasteczko uniwersyeckie, blisko ogromnego jeziora Lake Champlain, w gorach, ostre zimy - jezeli jezdzisz na nartach to raj - wschodnie wybrzeze, w przeciwienstwie do wiekszosci USA, ma jako-taka komunikacje miejska, wiec autobusami/pociagiem mozesz sobie troche podrozowac]

OSOBISCIE ja bym wybrala jedne z kalifornijskich szkol... fajne szkoly, ciekawe miejsca, super pogoda. Wazne jest czy wiesz gdzie bedziesz mieszkal (akademik?) i dobrze tez wybadac czy samochod bedzie niezbedny... w Cal State East Bay, naprzyklad, nie.

Ostatnia uwaga: trzeba miec 21 lat zeby legalnie pic, kupowac alkohol, dostac wstep do klubow, itp. Wiekszosc mlodszych studentow ma podrobione ID, ale trzeba troche uwazac, bo to jednak ma troche wplywu na zycie towarzyskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poludniu USA nie wiem nic, wiec nie moge ci powiedziec o Columbus State.

Na wszystkich tych wymienionych uczelni znajdziesz slonce. Zwlaszcza w Sacramento i Stockton, gdzie jest Uniw. of the Pacific, w lecie jest bardzo goraco. Sacramento jest wiekszym i ciekawszym miastem niz Stockton ktore nie ma najlepszej opinii. (Poszukaj w necie, jest sporo na ten temat.) Plusem jest to, ze wiekszosc studentow mieszka na kampusie, wiec klimat stu dencki bedzie inny niz, naprzyklad w Fresno lub San Marcos, gdzie wiekszosc bedzie mieszkala poza kampusem. Sacramento tez nie jest jakims super ciekawym miejscem, ale na rok studiow powinno byc jak najbardziej OK. Na obu bedzie trudno zwiedzac Cali bo samochod jest raczej niezbedny. To samo mozna powiedziec o San Marcos i Fresno -- kiedys to bylo na wsi, teraz to jest suburbia. Gdybym musiala wybrac z tych, to bym wybrala Sacramento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sorki, myslalam ze California State University Sacramento jest na tej liscie (skojarzylam, bo jest stosunkowo blisko Stockton). Wiec gbyby wybor byl miedzy San Marcos, Fresno i Stockton to bylaby bardzo trudna decyzja. Moze San Marcos bo blizej to oceanu. Dla mnie lokalizacja jest wazniejsza niz pogoda, bo slonce sloncem, ale ja wole ciekawe chlodne miejsce niz cieple nudy.

Wrzuc do google "what's Cal State San Marcos like?" i zacznij czytac.

Samochody raczej nie sa drogie? Hmmm. Zalezy co uwazasz za drogie! Tu jest lista samochodow na sprzedaz w okolicach Fresno

https://fresno.craigslist.org/search/cta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...