Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze juz sobie costam wybrales, ale moge dorzucic trzy grosze od siebie: znam sporo uczelni z tej listy, ktora wkleiles, bo pracowalam przez spory dla college counselling. Moge kilka uczelni polecic, tylko nie bardzoe potrafie wyczytac z twoich postow, czy chcesz sie czegos nauczyc, czy barzdiej zalezy ci na pieknych widokach i mozliwosciach turystycznych; albo czy szukasz czegos w tanszej wersji, czy pieniadze nie graja dla ciebie zadnej roli.

Odpowiedz, jesli masz ochote.

Pieniądze nie grają roli, ponieważ ja za nic nie będę płacił. Jest to 100% wymiana. Tzn. ja opłacam normalnie swój pobyt na uczelni anigelskiej (accomodation, meal plan etc) i zamieniam się z osobą ze stanów. Więc po prostu mam wybrać uniwerek.

Na czym mi zalezy?

To jest naprawdę dobre pytanie. Przede wszystkim chce przezyc fajną przygodę, ale jednocześnie jestem naprawdę ciężko pracującym młodym chłopakiem więc wymagająca uczelnia nie będzie dla mnie problemem. Ogólnie jeżeli możesz opowiedz mi o uczelniach które mi polecasz i co by je klasyfikowało wyżej od pozostałych. Przede wszystkim kieruje się opiniami użytkowników, ze znacznie większą wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. Klimat/pogoda jest dla mnie wazny, ale oczywiscie na pierwszym miejscu stawiam wiedzę .

Proszę, opowiedz mi coś na temat uniwerstytetów ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rozumiem :)

Od razu Ci mowie, ze raczej znam uniwersytety ze strony jakosci programow, wiec duzo nie wniose w opisy zycia studenckiego ;)

Z pieniedzmy - tak mysle - bedziesz jednak musial troche pokombinowac. Bo zakladam, ze jednak cos tam wiecej poza nauka planujesz;) Jakies wynajmy samochodow, drobne przyjemnosci, jednak ceny zaleza od lokalizacji. Kiedys mozna bylo kupic sobie auto niemal w kazdym stanie bez lokalnego prawa jazdy; teraz takie stany sa rzadkoscia; takie rzeczy trzeba wkalkulowac w koszta, niestety.

Kiedys na stronie ISEP-u byla klasyfikacja uczelni uczestniczacych w programie sporzadzona pod katem dostepnosci miejsc. Kilka lat temu sie z nia zetknelam, kiedy pomagalam corce znajomych wybrac sobie kilka opcji (chyba byly to tylko trzy opcje kwalifikowane jako first / second /third choice). Nie wiem, jak jest teraz, ale wowczas ona byla studentka uniwersytetu w Tubingen i szukala przyzwoitego programu dla prawnikow. Miala bardzo mocne portfolio, ale zalapala sie dopiero na uni trzeciego wyboru --- bo pierwszy i drugi to byly najbardziej pozadane uczelnie. Nie wiem, czy sie Tobie do czegos ta wiedza przyda, ale moze;)

Widze, ze szukasz programu biznesowego ---akurat te uniwersytety na liscie raczej nie sa pod wzgledem biznesu w czolowce, ale jest kilka przyzwoitych programow (szybko sie upewniam --- mowimy o undergraduate program, tak?)

Jutro w pracy sprawdze dla Ciebie aktualne rankingi --- z pamieci moge co najwyzej nazwac uczelnie, z ktorymi korespondowalam przy rekrutacji, a jest ich na liscie kilka.

Moza za wyjatkiem North Carolina State Uni w Raleigh --- ich chyba Pool College of Management (move cos schrzanic z nazwa, ale pisze z pamieci) jest dosc wysoko oceniany na roznego rodzaju listach, zazwyczaj gdzies w pierwszej piecdziesiatce - a to jest BARDZO wysoko przy takiej poteznej ilosci uczelni).

Z osobistych doswiadczen (nie, nie studiowalam, ale czasami bywalam na targach, albo spotykalam ludzi z tymi uczelniami zwiazanych) wymienione kalifornijskie uczelnie programowo wypadaja srednio, ale za to na pewno zapewnia ci przygode. Kalifornia jest po prostu ciekawym miejscem i nawet jesli nie dostaniesz tam jakiejs super fajnej oferty, to nikt ci nie odbierze kalifornijskiej przygody. Dla przygody zerknij sobie tez na university of Montana w Missoula - sredni program biznesowy, ale cudne zycie studenckie i poczucie zupelnie specjalnej amerykanskiej przygody, bo miasto polozne w gorach. Polecam tez Twojej uwadze uczelnie w Texasie --- szczegolnie w ostatnich latach duzo sie, ze tak powiem "w branzy" ;) mowi, ze tam sie rodza dobre programy biznesowe --- nie mialam okazji z zadnym z wymienionych uniwersytetow, ale udalo sie nam kiedys wyslac kogos na accounting w Uni of Texas w Austin i to sie okzalo strzalem w dziesiatke (zreszta oni od kilku dobrych lat sa w czolowce klasyfikacji).

Temat to troche moja dzialka - co pewnie widac. Jutro zajrze do kolegow w college counseling i posprawdzam na spokojnie rankingi. Dam zac w okolicach wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba, a to juz interpretacja "przygody" raczej ;)

Zgadzam sie, ze Missoula jest pieknym miejscem ale nie wiem czy byloby to dobre na wymiane. Raz, miasto male, dwa, rejon wlasciwie ma tylko jedna atrakcje - gory. Ani duzych miast, ani centra kultury, ani morza, ani prestizu uczelni. No - i ciezkie zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Loyola University of New Orleans -- system szkol Loyola jest dosyc znany w USA, Nowy Orleans to super ciekawe, zywe miasto, unikalny klimat -- no, i cieplo :)

https://colleges.niche.com/loyola-university-new-orleans/

http://www.loyno.edu/

Pozatym, sprawdziles Pitzer lub Eckerd?

Nie cieply klimat (ciezkie zimy/ fajne sporty zimowe), ale bardzo malowniczy rejon: poczytaj o University of Vermont, popularna szkola, sporo studentow z calych USA. Miasteczkno znane jako fajne college town, masz gory i wode, stosunkowo nie daleko do Bostonu, NYC.

https://colleges.niche.com/university-of-vermont/

http://www.uvm.edu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle, dostęp do fajnych plaż, fajna pogoda i naprawdę fajny uniwersytet. Miasto tez jest znacznie wieksze od pozostalych propozycji. Na pewno znajdzie się na mojej liście. Troche mnie nie pokoi ta historia Nowego Orleanu związana z Katriną itd. No ale mimo to zajmie 2-3 miejsce na mojej liście. Bardzo Ci dziękuje za tą propozycje. Jeżeli trafiła byś na coś jeszcze fajnego na mojej liście, proszę daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mialam wczoraj trzy podejscia do napisania w tym watku, ale za kazdym razem cos wazniejszego mi wpadlo na biurko:/

popatrzylam dosc solidnie w rankingi (nie takie z internetu, ale takie dla college counseling, wiec biorace pod uwage glownie jakosc programow oferowanych) i w zasadzie najbardziej jednoznaczny wniosek: jesli nie uda ci sie dostac do programu w railegh, kieruj sie polozeniem geograficznym.

calkiem wysoko w rankingu programem biznesowym (ale ciagle daleko nizej nis raleigh) jest IPFW w fort wayne, indiana, a tam zdecydownaie nie chcesz wyladowac - miasto nudne, blisko do chicago i detroit i chyba tylko fakt, ze zycie jest tam tanie moze byc jakims argumentem/.

pamietaj tez, ze tutaj nie ma czegos takiego jak "prestiz uczelni," no moze za wyjatkiem hniwersytetow z dlugoletnimi tradycjami

generalnie - szukajac programu dobrej jakosci - skup sie na szukaniu konkretnych programow

jako przyklad zawsze podaje uniwersytet w bloomington, indiana - dupa swiata generalnie rzecz biorac, a ich program biznesowy byl w 2014 w pierwszej dziesiatce najlepszych w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...