Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Ten uniwersytet z North Caroline ma dobry program biznesowy tak? Swietnie. Dziękuje bardzo Jannapa :) Na pewno trafi na moją listę. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za zaangażowanie i odzew z którym się spotkałem.

A co możecie mi powiedziec o North Caroline? A zwłaszcza o Raleigh? Pogoda/i ogolnie jak miasto :)

Jeżeli są jeszcze jacyś użytkownicy, którzy mogliby mi pomóc to gorąco zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ten uniwersytet z North Caroline ma dobry program biznesowy tak? Swietnie. Dziękuje bardzo Jannapa :) Na pewno trafi na moją listę. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za zaangażowanie i odzew z którym się spotkałem.

A co możecie mi powiedziec o North Caroline? A zwłaszcza o Raleigh? Pogoda/i ogolnie jak miasto :)

Jeżeli są jeszcze jacyś użytkownicy, którzy mogliby mi pomóc to gorąco zapraszam :)

Nie wiem jak się tam studiuje ale oni bardzo ładnie współpracują z moją firmą. Prowadzą badania naszych wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uniwersytet z North Caroline ma dobry program biznesowy tak? Swietnie. Dziękuje bardzo Jannapa :) Na pewno trafi na moją listę. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za zaangażowanie i odzew z którym się spotkałem.

A co możecie mi powiedziec o North Caroline? A zwłaszcza o Raleigh? Pogoda/i ogolnie jak miasto :)

Jeżeli są jeszcze jacyś użytkownicy, którzy mogliby mi pomóc to gorąco zapraszam :)

wyslalam pytanie odnosnie ich warunkow generalnie do kogos na miejscu. jak mi odpisza, to wkleje. tylko pamietaj, ze ja mam dostep do bardziej do akademickiej strony nauki tam, wiec moze to nie byc specjalnie wielka przygoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie mi powiedziec o North Caroline? A zwłaszcza o Raleigh? Pogoda/i ogolnie jak miasto :)

Mój facet studiował w Raleigh. Zaraz po szkole spieprzył do San Francisco, choć nie miał zaklepanej pracy. Na moje pytane dlaczego, odpowiedział "the majority of culture in Raleigh can be found in a yogurt cup". Czytaj - niewiele sie tam dzieje w porównaniu z większymi miastami, choć na pewno nie jest to kulturowa pustynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo krotko, raleigh to jedna z najwyzej punktowanych szkol w rankingu isep

dosc selektywna jesli chodzi o kandydatow na wymiane

miasto podobno nuda, ale na twojej liscie to jeden z najlepszych programow biznesowych

czyli to w sumie rozwazania w stylu wycieczka dla przyjemnosci vs wycieczka po wiedze

pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia, nie watpie!

wspominalam juz wczesniej, ze znam sie glownie na szkolach, z ktorymi wczesniej sie zetknelam - moze przsadzilam z generalna ocena, ale mowiac szczerze lista szkol isep-owych jest raczej malo imponujaca

a posluguje sie niezaleznym rankingiem dla szkol niepublicznych, ktory bierze pod uwage jakosc pojedynczego programu, nie skupia sie na prestizu uczelni - stad np. forestry w missoula jest w pierwszej pietnastce ;) i rozklada na czynniki pierwsze wszystkie programy open for enrollment w danym roku akademickim, wiec to jest lista z setkami, jesli nie tysiacami pozycji (choc w ktorejs tam setce juz nie przyznaje sie programowi miejsca, tylko jakis generalny oznacznik)

pamietaj tez, ze ranking bloomberg/businessweek to ranking selektywny, ktoremu szkoly poddaja sie mu szkoly na wlasne zyczenie, takie, ktore zgodza sie na przeprowadzenie ankiet wsrod studentow i kadry naukowej - w 2014 zglosilo im sie okolo 200 szkol, zrobili ranking - o ile pamietam - tylko dla 150, bo pozostale nie miescily sie w jakichstam kryteriach --- znowu, jesli mnie pamiec nie myli np. bloomington w ogole na tej liscie nie bylo, a to od dluzszego czasu bardzo popularna szkola biznesu

z ciekawostek: raleigh jest w drugiej grupie chances of placement dla isep-u, czyli robia spora selekcje aplikantow, choc sa szkoly, do ktorych trudniej sie dostac (ale znowu, w klasyfikacji isep to jest czysta kalkulacja "zainteresowania" szkola, ktore nierzadko wynika z geograficznego polozenia uczelni); jak pisalam gdzies wczesniej, warto wybrac sobie przynajmniej jedna szkole z good chances of placement, tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...