Skocz do zawartości

Płatne Praktyki/praca W Przedszkolu W Chicago - Jaka Wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam spory problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. W związku z tym, że dostałem się na 11-miesięczny, płatny staż to Chicago (wszystko już załatwione), chciałbym zabrać ze sobą dziewczynę, bo to jednak długi dla mnie okres czasu :-)

Dziewczyna pracuje obecnie w przedszkolu jako zastępca dyrektora. Poszukała więc przedszkoli w Chicago, które zaoferowałyby jej płatny staż, ewentualnie pracę i o dziwo znalazło się jedno takie, które jest chętne, aby przyjechała na rok. Nie posiada ona jednak uprawnień do pełnienia opieki nad dziećmi, posiada uprawnienia pedagogiczne, uczyła języka niemieckiego, a teraz zajmuje się po prostu pracą biurową.

Pozostaje pytanie o jaką wizę miałaby się ubiegać. Z mojego stypendium nie wyżyjemy, ale zaproponowano jej dwie opcje:

- bezpłatne roczne praktyki w przedszkolu

- zatrudnienie na etat

Bardzo dużo się jednak naczytałem o tym jak ciężko jest uzyskać wizę z pozwoleniem na pracę, o tym, że jak raz się dostanie odmowę to już ciężko się nawet o wizę turystyczną starać.

Powiedzcie mi proszę, co zrobić w takiej sytuacji? Wiza H3 + I-129H ? Jaka jest REALNA szansa na uzyskanie takiej wizy? Czy lepszym wyjściem jest wylot na wizie turystycznej, a dopiero w stanach udanie się do konsulatu w wnioskiem o zmianę wizy?

Macie jakieś podobne doświadczenia? Co dla niej lepsze? Bezpłatne praktyki i potem poszukiwanie jakiegoś zarobku (pewnie na czarno…), czy od razu staranie się o wizę z praca na etacie na określony czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, co zrobić w takiej sytuacji? Wiza H3 + I-129H ? Jaka jest REALNA szansa na uzyskanie takiej wizy? Czy lepszym wyjściem jest wylot na wizie turystycznej, a dopiero w stanach udanie się do konsulatu w wnioskiem o zmianę wizy?

W stanach nie ma amerykańskich konsulatow. Wize możesz wyrobić tylko poza granicami USA. Możesz zmienić status w USA. Czy dacie rade w czasie trwania wizy turystycznej? Może być ciężko.

Jeśli będzie jechać na bezpłatny staż to pojawi się oficjalne pytanie za co zamierza żyć w USA? Musi być na takie pytanie przygotowana.

H3 wygląda nierealnie bo wymagań nie spełnia staż, który może odbyć w Polsce. Jest 50 wiz rocznie w special ed ale jest ich... 50 no i nie jest to jej specjalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 ma racje, jedno to miec dla kogos prace a przekonac wlasciwy urzad to dwa. Jednym z powodow jest chronienie rynku pracy. Wiele firm nie ma zielonego pojecia, ze trzeba jakies pozwolenia zalatwic, a po przeanalizowaniu kosztow i czasu rezygnuja. Moze cos tu razem wymyslimy, choc uwazam, ze 11 miesiecy da sie wytrzymac. Przeciez moze przyleciec Cie odwiedzic. I tak na turystycznej nie bedzie mogla byc dluzej niz 6 miesiecy a i tak moze to wzbudzic podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @KaeR nie pocieszyłeś mnie :-) A co można zrobić w takiej sytuacji? Nie wierze, że nie ma wyjścia z takiej sytuacji, kiedy osoba posiadająca legalną placówkę w USA zaprasza inną osobę i proponuje jej etat.

Niezly zart.... 90% przypadkow na sieci to sytuacje gdzie pracodowca oferuje czesto pelnoplatna pozycje bez zadnej swiadomosci co jest potrzebne do bycia legalnie zatrudnionym w US - zaklada ze to problem aplikanta i chetnie go zatrudni jezeli bedzie mial dokumenty upowazniajace go do legalnej pracy - co jest oczywiscie droga do nikad bo jedyna mozliwosc zdobycia tychze to sponsorowanie wizy pracowniczej / GC przez tego pracodawce ktory w takiej sytuacji w ogole nie zamierza ruszyc palcem ani wydac centa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...