Skocz do zawartości

Work&travel - Pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przeczytałem już sporo tematów jeżeli chodzi o wizę J-1 i nigdzie nie mogę znaleźć istotnej dla mnie informacji...

Otóż jestem absolwentem uczelni ekonomicznej na której zdobyłem tytuł magistra. Na ten moment nie mam statusu studenta, natomiast aplikuję obecnie na studia magisterskie które rozpoczynają się pod koniec lutego, czyli podczas ewentualnego pobytu w USA, status studenta bym posiadał. Dowiedziałem się jednak, że aby móc się ubiegać o udział w W&T muszę mieć zaliczony przynajmniej jeden semestr studiów. Nigdzie nie jest napisane natomiast czy musi to być semestr studiów na które właśnie uczęszczam. Teoretycznie nie mam zaliczonego jednego semestru a 10 semestrów. Rozłąkę ze studiami miałem tylko półroczną, ponieważ studia ukończyłem i obroniłem się w 2014 roku. Czy w takiej sytuacji mogę starać się o udział w W&T?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam jeżeli ten temat się już wcześniej pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O udzial w w&t mozesz sie zawsze starac, przez biuro praktycznie wszystko przejdzie, jesli tylko masz status studenta.

2. Pozostaje tylko pytanie na jakiego konsula trafisz i czy da Ci wize.

3. Jesli jest kontynuacja studiow to oczywiscie mozesz pokazac index z poprzedniej uczelni a zaswiadczenie i legitymacje z nowej (kontynuacja to powinno być inż -> mgr, a u Ciebie jest mgr ->mgr, moim zdaniem szanse masz ale znowu patrz pkt.2 )

4. Przerwa pomiedzy studiami wlasnie nie powinna byc dluzsza niz pol roku. Przykladowo konczysz jedne studia w listopadzie lub grudniu, a drugie zaczynasz w lutym, tu mozna podciagnac to pod kontynuacje bo rok akademicki rozpoczyna sie dopiero w lutym i wtedy mozna najwczesniej rozpoczac nowe studia. Ale jesli poprzednie studia skonczyles (obroniles) we wrzesniu, to nowe powinny sie rozpoczac w pazdzierniku. Tutaj tez wszystko zalezy od pkt.2

5. Kiedys nie sprawdzali tak dokladnie indeksow i rozne rzeczy przechodzily. Teraz jest inaczej, poczytaj ten temat:

http://forum.usa.info.pl/topic/22807-work-travel-2014-problem-studenta/

Szanse na wyjazd masz, ale jak widzisz wiecej zalezy od szczescia niz od tego co masz w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...