Skocz do zawartości

Manitoba Immigration Polish Initiative


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ze OT ale tak mnie sie wspomnialo. Ostatnio w Meksyku poznalem ludzi z Winnipeg, Manitoba.

Przylecieli w Sylwestra tak jak my, w dniu wylotu mieli tam -35 stopni Celsjusza.

Podczas gdy przy temperaturze -5 Celsjusza Oregon jest "out of service" to tam dzieci do szkoly jada jeszcze w krotkich spodniach a szkoly zamykaja dopiero przy temp. -45 Celsjusza.

To tak pod uwage przyszlych emigrantow. No i zimy tylko 10 m-cy, reszta "wsio lieto"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie programy sa od wielu,wielu lat ;) bo sa takie okresy czasu ze brakuje osob :)

a do tego nadal ta Prowincja ma jedno z lagodniejszych praw aby zostac na stale.

Mozna spotkac osoby w calej Kanadzie ze na pytanie jak przylecialy powiedza przez Manitobe ;)

co do pogody to racja :) a do tego ciekawe jest lato ;)


i jak widac ,ze Kongres Polonii dziala i mozna cos zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyopole :

nie ukrywajmy, że pogoda nie jest mocnym atutem tej części Kanady, dlatego traktuje to jako przygodę i trochę szkołę przetrwania. Paradoks, ale moim marzeniem zawsze była Australia, ale musiałem wybrać tam gdzie moge jechać i jadę ! :P Swoją droga ciekawe jakie to uczucie wsiadać do samolotu przy temperaturze - 35 a wysiadać + 35 :lol:

Nie mam ciśnienia aby zostać w Kanadzia na stałe, ale skoro już tam jadę i by mi się spodobało, dobrze być w dobrej pozycji wyjściowej przy skladaniu dokumentów o pobyt stały :)

@sly6

Mimo, że nie miałem jak dotąd żadnej styczności z polonią zagranicą, a skojarzenia mam raczej negatywne usłyszane na forach (Londyn, Chicago), to jednak z tego co widze w Winnipeg nie jest źle, doświadczyłem już pomocy z ich strony (dzięki Grzesiu !). Może klimat w tym wypadku udziela się ludziom i sprawia, że są dla siebie milsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Polonię w Manitobie to jeden z członków Kongresu jest bardzo pomocny i ma szerokie kontakty jeśli chodzi o współpracę z MPNP. Jeśli ktokolwiek rozważa emigrację przez Manitobę to ta osoba może wiele rzeczy załatwić i pomóc uzyskać nominację nawet jeśli kandydaci nie do końca spełniają niektóre z warunków. Innymi słowy rekomendacja Kongresu jest w stanie dużo zdziałać. A powyższa inicjatywa jest pokłosiem tych dobrych stosunków pomiedzy Kongresem a MPNP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...