Skocz do zawartości

Studia W Polsce A Praca W Usa ?


Piotrex17

Rekomendowane odpowiedzi

Ja studiowalem i pracuje w zawodzie. Co chcesz wiedziec ?

Chcialbym wiedziec co studiowales ? Czy musiales ewaluowac dyplom ? Lub pokazywac Polski tyle ze przetlumaczony ? Czy prace dostales poniewaz ktos Cie polecil lub wkrecil lub to Twoj wlasny biznes etc? Czy poprostu przeszedles normalny proces rektrutacyjny, interview itd ? Jaki byl Twoj angielski na poczatku pracy ? W ktorym roku szukales pracy ? i w jakim Stanie ja dostales ? Troszke jest tych pytan ale z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEiL na PW.

Raczej moja historia Ci nie pomoże. Pracowalem w PL przez 10 lat w firmie z US, później wyjechalem na L-1B i zostałem, cały czas w tej samej firmie. Rekrutację przeszedlem normalna z tym ze 14 lat temu, odbyła sie ona z ludźmi z US przez telefon bo biuro w PL dopiero powstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wiedziec co studiowales ? Czy musiales ewaluowac dyplom ? Lub pokazywac Polski tyle ze przetlumaczony ? Czy prace dostales poniewaz ktos Cie polecil lub wkrecil lub to Twoj wlasny biznes etc? Czy poprostu przeszedles normalny proces rektrutacyjny, interview itd ? Jaki byl Twoj angielski na poczatku pracy ? W ktorym roku szukales pracy ? i w jakim Stanie ja dostales ? Troszke jest tych pytan ale z gory dziekuje za odpowiedz.

Nie chce sie wtracac, ale wydaje mi sie, ze wiekszosc pytan nie ma sensu z punktu widzenia osoby ubiegajacej sie o zatrudnienie w stanach. Nie wspomniales czy pytasz o przypadek osoby z pozwoleniem na pobyt czy poszukujaca pracodawcy, ktory by sponsorowal wize czy GC. To sa dwa zupelnie rozne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie mi nie pomozesz ale dzieki za odpowiedz. Ja jestem swiezo po studiach. Pozdrawiam


Nie chce sie wtracac, ale wydaje mi sie, ze wiekszosc pytan nie ma sensu z punktu widzenia osoby ubiegajacej sie o zatrudnienie w stanach. Nie wspomniales czy pytasz o przypadek osoby z pozwoleniem na pobyt czy poszukujaca pracodawcy, ktory by sponsorowal wize czy GC. To sa dwa zupelnie rozne przypadki.

Pytam z punku widzenia osoby z legalnym pobytem. Ciekaw jest doswiadczen innych osob na poczatku drogi do pracy w swoim wyuczonym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z punku widzenia osoby z legalnym pobytem. Ciekaw jest doswiadczen innych osob na poczatku drogi do pracy w swoim wyuczonym zawodzie.

Wiesz znam duzo ludzi z Europy, ktorzy szukali zatrudnienia w USA. Dla pracodawcy nie ma znaczenia czy jestes z Czech czy z Polski. Jesli chodzi o dyplom... jedni beda wymagac ewaluacji a innym to bedzie lotto. Wiekszosc ludzi dla swietego spokoju robi ewaluacje... co dziala na niekorzysc, bo w wielu krajach z naszym systemem, dyplomy sa ewaluowane nizej nam wychodzi. Pracodawcy zawsze beda patrzec na doswiadczenie a szkole beda premiowac z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...