Skocz do zawartości

Medicaid A Zielona Karta I Obywatelstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Wygralem zielona karte w 2014 roku.

Mam możliwość korzystania z darmowego ubezpieczenia w Nowym Jorku, które pokrywa Medicaid. Jestem eligible.

Mam tylko jedną wątpliwość. Czy korzystając np rok z Medicaid nie wpłynie to o ubiegieganie sie w przyszłosci o obywatelstwo? Pamietam ze podpisywalem przy formularzu ze nie bede korzystal z pomocy Govermentu ( dokladnie nie pamietam jak oni tą pomoc sprecyzowali )

Znalazlem cos takiego:

https://uscitizenship.info/articles/public-benefits-for-green-card-holders/index.html

Certain non-US citizens along with their families qualify for some public benefits. They may be eligible for benefits related to immunizations, disaster relief, children’s nutrition, health care programs and treatment of communicable diseases. By getting these benefits, they do not become public charges. In order to avoid the chances of becoming public charges, the immigrants must avoid benefits providing cash assistance, for long-time care. The public benefits are not the same in all the American states; they vary from state to state.

Some of the public benefits granted to lawful permanent residents and for people seeking to become permanent residents, are certain non-cash programs, health care benefits and food programs. Health care benefits include Medicaid, prenatal care, the Children’s Health Insurance Program and certain other low-cost medical aid at health centers which include short-term care.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo zapoznac sie z tym co pisala jakis czas temu Karina,wskazywala co moze byc a co nie ;)

masz mase takich stron a teraz znajdz takie rzadowe :)

http://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/public-charge

pamietam kiedys inny uzytkownik korzystal z takiego programu wlasnie w NY i dostal obywatelstwo USA -wgral w loterii wizowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...