Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe A Brak Przychodu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Proszę Was o pomoc:) w zeszłym roku 'odebrałem' Zielona Kartę będąc w Nowym Yorku. Po prawie roku zdecydowałem się na dłuższą przygodę w USA.

Przyleciałem do Miami dwa tygodnie temu. Znalazłem pracę w Fort Lauderdale, zaczynam w poniedziałek. Dziś wypełniając W-4 Tax form dla pracodwacy, natknąłem się na informację, że do 15 kwietnia muszę rozliczyć z IRS podatek za rok 2014.

Proszę doradźcie jak mogę to zrobić najszybciej i bezboleśnie on-line? Czy wystaczy wypełnić Form 1040?

Dodam, że nie pracowałem w USA ani jednego dnia w zeszym roku, rozliczyłem PIT w Polsce w lutym.

Jak wygląda w tym momencie moja sytuacja podatkowa w USA? Czy muszę zwnowu rozliczyć w USA, to rozliczyłem już w Polsce?

Czy mogę rozliczyć się z 'zerowym' przychodem w USA? Zdecydowanie chciałbym to zrobić przed 15 kwietnia on-line, nie musząc udawać się do IRS.

KAŻDA porada będzie na wagę złota:)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdziłem TurboTax, bardzo intuicyjny i łatwy o obsłudze, ale zakładając przychód z poza USA, chcą 59$ za rozliczenie:/

czy wiesz jaką on-line form powinienem wypełnić na strosnie IRS, żeby poprawnie rozliczyć przychód w Polsce?

Nie kapuje pytania - kazdy wypelnia 1040 jako federal tax return (no moze poza tymi co wypelniaja 1040EZ i 1099 jak sa self employed). Jezeli chodzi o przychod w PL, to formularz 2555 i strona http://www.irs.gov/Individuals/International-Taxpayers/Foreign-Earned-Income-Exclusion bedzie Twoim przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozliczałem się jeszcze w Stanach, dlatego wszystko związane z rozliczeniem podatku/formularzami do wypełnienia to dla mnie czarna magia.

Zwłaszcza, że jest to przychód z Polski, a nie rozliczenie z W-2/W-4, które pewnie nie jest skomplikowane.

Ok, czyli 1040 + 2555? Ale chyba i tak czeka mnie wizyta w IRS jutro albo w poniedziałek, bo nie widzę żeby 2555 można było on-line wypełnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozliczałem się jeszcze w Stanach, dlatego wszystko związane z rozliczeniem podatku/formularzami do wypełnienia to dla mnie czarna magia.

Zwłaszcza, że jest to przychód z Polski, a nie rozliczenie z W-2/W-4, które pewnie nie jest skomplikowane.

Ok, czyli 1040 + 2555? Ale chyba i tak czeka mnie wizyta w IRS jutro albo w poniedziałek, bo nie widzę żeby 2555 można było on-line wypełnic.

A czy przypadkiem Turbotax Ci go nie wygeneruje jak wybierzesz Did You Make Any Money Outside the United States?

W Turbotax nie wypelniasz formularzy samych w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to pyta Turbotax, ale żeby kontynuować ten 'niestandardowy' przypadek, nie wystarczy ich darmowa wersja Turbotax, należy wykupić wersje rozszerzoną za 59$. Nie da się tego ominąć w żaden sposób, chyba na właśnie takich przypadkach zarabiają:/

$59. Dziwne. Normalnie jest drożej. Zapłaciłem ze stanowym ponad 60 w tym roku.

A na poważnie, c'mon. Dlaczego ma być za darmo? Możesz zawsze się bawić w ręczne wypełnianie. Będziesz do przodu 50 dolców, ale w plecy kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...