Skocz do zawartości

Pytanie O Koszty Związane Z Affidavit Of Support


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie - otrzymałam Affidavit of Support od dziadka, który mieszka w USA od 27 lat, ma obywatelstwo, jest na emeryturze. Czy oprócz tego, co zadeklarował w Affidavit of Support, musi on pokrywać jakieś koszty?

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ cały czas słyszę od innych, że musi zapłacić jednorazowo 1000$, a potem po 6000$ za każdy miesiąc oczekiwania. Czy to prawda? Jestem bardzo zaniepokojona, tym bardziej, że zupełnie się na tym nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - otrzymałam Affidavit of Support od dziadka, który mieszka w USA od 27 lat, ma obywatelstwo, jest na emeryturze. Czy oprócz tego, co zadeklarował w Affidavit of Support, musi on pokrywać jakieś koszty?

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ cały czas słyszę od innych, że musi zapłacić jednorazowo 1000$, a potem po 6000$ za każdy miesiąc oczekiwania. Czy to prawda? Jestem bardzo zaniepokojona, tym bardziej, że zupełnie się na tym nie znam...

? Bzdura jakas, jest zdaje sie AOS fee ktore petitioner musi zaplacic w NVC (ale sprawdz bo ja w CR1/IR1 procedurach biegly nie jestem) i zdaje sie wynosi ona $88, ale sam fakt wystawienia dla kogos I-864 nie wiaze sie absolutnie z zadnymi oplatami - to wszystko jest prawda oczywiscie dopoki sponsorowany tymze affidavitem nie wyjedzie do US i nie stanie sie "public charge" czyli zacznie korzystac z "mean tested benefits". W tym wypadku rzad moze pozwac sponsorujacego o zwrot kosztow tych benefitow. Ale to zupelnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, kzielu za pomoc :)

A co dokładnie mam rozumieć przez "public charge" i "mean tested benefits"?

Generalnie chodzi o to zeby nowy imigrant nie aplikowal o benefity finansowane przez podatnikow - po to ten caly affidavit of support jest. W momencie jezeli tak sie stanie, na podstawie tego dokumentu (I-864) rzad ma mozliwosc wystapienia o zwrot kosztow przez sponsorujacego.

Nie mam pod reka dokladnej listy benefitow ktore sie pod to kwalifikuja, ale zdaje sie Karina kiedys publikowala na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...