Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

a jezeli ktos wyjezdza na wizie imigracyjnej to czy polskie prawo jazdy bedzie przez jakis okres wazne?

Przy wyjeżdzie na wizie imigracyjnej od momentu pojawienia się na lotnisku jesteś rezydentem Stanów Zjednoczonych. Rezydent USA musi posiadać amerykańskie prawo jazdy aby prowadzić samochód .

Chętnie dowiem się od sly6 który stan w USA ma inne przepisy na podstawie których rezydenci USA mogą kierować samochodem posługując się prawem jazdy z własnego kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem jak teraz bo zdawalem juz ponad 5 lat temu, ale chociazby w Ohio mozna bylo jezdzic do 1 roku na zagranicznym prawie jazdy. Nic nawet nie bylo wspomniane ze trzeba miec miedzynarodowe. I nie bylo rowniez mowy o turystach czy rezydentach. Ale tak jak mowie bylo to ponad 5 lat wstecz.

Jednak sorki, pamiec mnie zawiodla. Z ciekawosci wszedlem na stronke bmv ohio i rzeczywiscie jest mowa o turystach, nie wiem czy tego nie bylo wczesniej czy to przeoczylem wtedy, (turysta wtedy nie bylem, ale studentem dlatego moze utkwilo mi ze moge tak jezdzic). W kazdym razie w Ohio do roku mozna jezdzic z wlasnymi license plate jesli jest sie "bona fide tourist" a prawko miedzynarodowe powinno sie miec ale nie jest "obligatory".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

jezdzilam z polskim az do czasu uzyskania rezydentury i lokalnego prawa jazdy

w indianie musialam jednak zdac knowledge test i road skill test zarowno na samochod jak i motocykl zanim wydano mi prawo jazdy z pozwoleniem na motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Indianie mialem egzamin na samochod krotko po przyjezdzie (knowledge test, vision, road skill). Pol roku pozniej zrobilem dwudniowy kurs na motocykl (ktory zazwyczaj wszyscy zdaja), ktory po ukonczeniu dawal mi mozliwosc pojscia do lokalnego BMV i "wbicia" uprawnienia "L - motorcycle" do prawka - bez zadnych dodatkowych testow czy egzaminow. Polecam ta sciezke kazdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Indianie mialem egzamin na samochod krotko po przyjezdzie (knowledge test, vision, road skill). Pol roku pozniej zrobilem dwudniowy kurs na motocykl (ktory zazwyczaj wszyscy zdaja), ktory po ukonczeniu dawal mi mozliwosc pojscia do lokalnego BMV i "wbicia" uprawnienia "L - motorcycle" do prawka - bez zadnych dodatkowych testow czy egzaminow. Polecam ta sciezke kazdemu :)

tez zrobilam ten kurs, ale sam kurs byl zakonczony egzaminem teoretycznym i praktycznym, wiec zasady sa chyba generalnie takie same --- trzeba zdac egzamin one way or another, roznica polegala na tym, ze w bmv zdawalabym na wlasnym motocyklu, a po kursie zdawalam na malenkiej hondzie nalezacej do organizatorow kursu

nie polecam tej sciezki osobom, ktore maja doswiadczenie z wiekszymi motocyklami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Californi podobnie, polskie prawko jest honorowane przez 60 dni. Mozna wyrobic na wizie turystycznej, testy sa po polsku, maja tylko 3 wersje tych testow A,B,C (mam wszystkie)

Na motocykl mozna tez zdawac testy w j.polskim, tylko juz nie pisemnie, trzeba zglosic taka chec do DMV, szukaja wtedy wlasnego tlumacza (maja na to 30 dni), z reguly go nie znajduja, wtedy mozna miec wlasnego.

Jest tez mozliwosc otrzymania prawa jazdy, dla osob nielegalnie przebywajacych w CA. Samo prawko jest w innym ksztalcie (jest w pionie) czeka sie na nie do 6 miesiecy, potrzebny jest do niego odpis aktu urodzenia (przetlumaczony).

CDL to GC i testy tylko w j. angielskim lub hiszpanskim (dyskryminacja) Mozna podejsc 3 razy do czesci pisemnej (ktora musimy zdac, zanim pojdziemy do CDL School) jesli sie je obleje, traci sie tez automatycznie class C (jesli sie ja wczesniej mialo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...