Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odkopię temat, bo interesuje mnie kwestia wypożyczenia samochodu na wizie imigracyjnej. Czy dla wypożyczalni jest jakaś różnica czy będę posługiwał się polskim czy międzynarodowym prawem jazdy? Czy w związku z brakiem amerykańskiego prawka są dodatkowe opłaty, a jeśli tak, to o ile wzrośnie cena za wypożyczenie samochodu w stosunku do tego co pokazuje mi np. Alamo w swojej wyszukiwarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo interesuje mnie kwestia wypożyczenia samochodu na wizie imigracyjnej. Czy dla wypożyczalni jest jakaś różnica czy będę posługiwał się polskim czy międzynarodowym prawem jazdy? Czy w związku z brakiem amerykańskiego prawka są dodatkowe opłaty, a jeśli tak, to o ile wzrośnie cena za wypożyczenie samochodu w stosunku do tego co pokazuje mi np. Alamo w swojej wyszukiwarce?

Z tego co slyszalam od znajomych, polskie prawko wystarczylo. Koniecznie miec trzeba karte kredytowa. Wykupisz ubezpieczenie na samochod, jesli nie masz swojego samochodu (wtedy sie transferuje, w czasie gdy np Twoj samochod jest w naprawie). Podejrzewam ze nie pokazuje ta cena dodatkowego ubezpieczenia.

Zawsze slyszalam ze trzeba miec 25 lat, choc ponoc niektore firmy pozwalaja tez i mlodszym.

Zadzwon i upewnij sie, mysle ze detale beda sie to roznic od firmy.

linki

http://www.immihelp.com/newcomer/car-rental-tips.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyporzyczenie samochodu na "nieamerykanskie " prawo jazdy kosztuje drozej ( co najmniej 1000$ za tydzien najmniejszy, najtanszy samochod i kazda wypozyczania "zmusza" do wykupienia ubezpieczenia.

Serio?

To jak my wypożyczyłyśmy auto na 3 tygodnie i zapłaciłyśmy właśnie jakieś $1000, to - idąc Twoim tokiem rozumowania - gdybyśmy miały amerykańskie prawo jazdy, to dostałybyśmy je za darmo?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyporzyczenie samochodu na "nieamerykanskie " prawo jazdy kosztuje drozej ( co najmniej 1000$ za tydzien najmniejszy, najtanszy samochod i kazda wypozyczania "zmusza" do wykupienia ubezpieczenia.

Zupelnie Cię za przeproszeniem powaliło. Bzdury nie z tej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Hej, mam pytanie odnośnie prawa jazdy w CA. Przylatuję po raz pierwszy do Los Angeles na wizie imigracyjnej. Na stronie www.dmv.ca.gov znalazłam dzisiaj takie info:

New California Residents:

When you become a California resident and you want to drive in California, you must apply for a California DL within 10 days.

Posiadam polskie prawo jazdy i jeśli dobrze rozumiem to co jest napisane powyżej, to mam prawo się nim posługiwać tylko przez pierwsze 10 dni pobytu, a po upływie tych 10 dni nie mogę na jego podstawie prowadzić samochodu w CA aż do uzyskania amerykańskiego prawa jazdy? Nim dojdzie GC I SSN i będę mogła starać się o amerykańskie prawo jazdy pewnie minie trochę czasu. Poza tym zaraz po przylocie mam zamiar wypożyczyć samochód i pozwiedzać trochę okolice.Głównie mam zamiar poruszać się po stanach Kalifornia, Arizona, Nevada i Utah.Przeznaczyłam sobie na to +/- 3 tygodnie i te 10 dni mnie zmartwiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...