Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 godzin temu, AleksandraMg napisał:

Hej, mam pytanie odnośnie prawa jazdy w CA. Przylatuję po raz pierwszy do Los Angeles na wizie imigracyjnej. Na stronie www.dmv.ca.gov znalazłam dzisiaj takie info:

New California Residents:

When you become a California resident and you want to drive in California, you must apply for a California DL within 10 days.

Posiadam polskie prawo jazdy i jeśli dobrze rozumiem to co jest napisane powyżej, to mam prawo się nim posługiwać tylko przez pierwsze 10 dni pobytu, a po upływie tych 10 dni nie mogę na jego podstawie prowadzić samochodu w CA aż do uzyskania amerykańskiego prawa jazdy? Nim dojdzie GC I SSN i będę mogła starać się o amerykańskie prawo jazdy pewnie minie trochę czasu. Poza tym zaraz po przylocie mam zamiar wypożyczyć samochód i pozwiedzać trochę okolice.Głównie mam zamiar poruszać się po stanach Kalifornia, Arizona, Nevada i Utah.Przeznaczyłam sobie na to +/- 3 tygodnie i te 10 dni mnie zmartwiło.

 

zależy od stanu,jedni mogą inny jak w Kalifornii juz mają tak. Poczytaj inne fora anglojęzyczne na ten temat. I nie radzę jeździć bez ważnych dokumentów bo jako stały rezydent łatwo później Cię znajdą w razie sprawy np w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cee napisał:

Na polskim prawo jazdy to ty chyba w ogóle nie możesz jeździć po Stanach. Ja wyrabiałem prawo jazdy międzynarodowe, taką  książeczkę,  w Polsce za 35 zł. Miesiąc się na nią czeka na 130 krajów  bodajże. 

Miesiac? U mnie od reki wyrabiaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/23/2017 o 13:45, AleksandraMg napisał:

Hej, mam pytanie odnośnie prawa jazdy w CA. Przylatuję po raz pierwszy do Los Angeles na wizie imigracyjnej. Na stronie www.dmv.ca.gov znalazłam dzisiaj takie info:

New California Residents:

When you become a California resident and you want to drive in California, you must apply for a California DL within 10 days.

Posiadam polskie prawo jazdy i jeśli dobrze rozumiem to co jest napisane powyżej, to mam prawo się nim posługiwać tylko przez pierwsze 10 dni pobytu, a po upływie tych 10 dni nie mogę na jego podstawie prowadzić samochodu w CA aż do uzyskania amerykańskiego prawa jazdy? Nim dojdzie GC I SSN i będę mogła starać się o amerykańskie prawo jazdy pewnie minie trochę czasu. Poza tym zaraz po przylocie mam zamiar wypożyczyć samochód i pozwiedzać trochę okolice.Głównie mam zamiar poruszać się po stanach Kalifornia, Arizona, Nevada i Utah.Przeznaczyłam sobie na to +/- 3 tygodnie i te 10 dni mnie zmartwiło.

 

To widocznie sie zmienilo bo bylo 3 msc a teraz 10 dni pisza, tak czy siak coby tam sobie nie napisali na stronach dmv to mozesz jezdzic na prawo jezdzie polskim i to dlugo i namietnie, czyli do drugiej kontroli bo na pierwszej odnotuja ze cie wiskali i pokazalas polskie prawko, a wtedy na drugiej (bardzo malo prawdopodobne ze przez pare lat bedziesz zatrzymana dwa razy, no chyba ze jezdzisz jak wariat) beda wiedzieli ile na tym prawku smigasz. Pokazuj tylko te plastikowe z PL jak cie zatrzymaja, tej ksiazeczki co pisza za 35 zl nie pokazuj glinie bo oni (w calych stanach) maja wzory praw jazdy (tych plastikowych) z calego swiata a na taka ksiazeczke to sie popatrzy jak na twoj prywatny notes, nikt tutaj tej ksiazeczki z PL nie bedzie respektowal.

Do dmv mozesz sobie wczesniej zrobic appointment, zaraz po przylocie czy jakos tak, bo poczekasz troche, zalezy jeszcze gdzie, a tak skonczysz zwiedzanie i od razu bedziesz miala wejscie. W calej CA mozesz brac testy na prawo jazdy w jezyku polskim, oprocz prawka CDL (tiry) czyli ciebie nie dotyczy. Jesli zdasz (a napewno zdasz) od razu dostaniesz papier z dmv ze zdalas i mozesz jezdzic, na plastik poczekasz sobie ponad miesiac. 

Takze olej te 10 dni i niech tam ci zaden prawiczek ze zgodnie z prawem itd nie maci w glowie, podrozuj, zwiedzaj nie przekraczajac wiecej niz 5-10 mil dozwolonej predkosci, zatrzymujac sie na stopach itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert7 napisał:

 Pokazuj tylko te plastikowe z PL jak cie zatrzymaja, tej ksiazeczki co pisza za 35 zl nie pokazuj glinie bo oni (w calych stanach) maja wzory praw jazdy (tych plastikowych) z calego swiata a na taka ksiazeczke to sie popatrzy jak na twoj prywatny notes, nikt tutaj tej ksiazeczki z PL nie bedzie respektowal.

 

Nic dodać - wypożyczałem auto na lotnisku, dziewczyna chciała moje prawo jazdy do wglądu, dałem jej międzynarodowe. Patrzyła na mnie długo i namiętnie, jak bym wylądował jakimś wehikułem czasu z połowy ubiegłego wieku (dokument wprowadzono Konwencją Genewską z 1949 r.... ). Podałem jej plastik. Załatwiło to sprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robert7 napisał:

chwalipieta:P

Takie są fakty!:P

 

Najpierw zdawałem te dwa małe testy, bo są za darmo. Gdy przyszedłem na ten najważniejszy, płatny, babka w DMV zobaczyła ze dwa poprzednie zdałem na 100% to posadziła mnie na oku, podejrzewając ze pewnie ściągam. Ten trzeci zdałem z błędami ale zmieściłem się w limicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robert7 napisał:

Jesli zdasz (a napewno zdasz)

Jestem chyba jedynym przypadkiem,  ze w Polsce zdałem za pierwszym razem a w stanach za drugim. Speeding :) Mój mózg nie był jeszcze przestawiony na poruszanie sie z prędkością 25 mph. Nastepnego dnia juz uważałem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...