Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawe, również specjalizuje się w branży TSL (tzn. dopiero się edukuję) - ciężko było w Polsce utrzymać się jako logistyk? Nie planujesz w Kanadzie wrócić do zawodu? Jak tam jest z zarobkami w dziedzinie TSL w porównaniu do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przyłączając się do niniejszego tematu chciałbym spytać jakie zarobki w Kanadzie (za 1h) można uznawać za wystarczające na początek (dla 4ro osobowej rodziny przy założeniu że w początkowym okresie pracuje jedna osoba na pełen etat, drugi małżonek szlifuje język i pracuje na pół etatu gdzieś? a dzieciaki uczęszczają do szkoły)? Czy np 25 dolarów w Toronto to dużo? mało? w sam raz? A Vancouver (wiem, że Kanadyjczycy z Vancouver jeżdżą na sobotnie zakupy do Seattle...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 dol to przed podatkiem czy po podatku oraz czy ma sie w pracy dodatkowe ubezpieczenie medyczne bo te z Prowincji czasami nie wystarcza

BC jest droga,podobnie bedzie w Ontario za to w Prowincjach Atlantyckich bedzie w sam raz :)

Manitoba podobnie oraz Alberta.

zalezy jakie macie wydatki,bo jesli te 25 dol jest po odjeciu podatkiw to Wam starczy na zycie,nie bedzie ani duzo ani malo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Hej Pacowsky :) Jak tam u Ciebie? Jakieś zmiany? Jak wygląda perspektywa zostania w Kanadzie? Co jakiś czas sprawdzam Twój blog ale nic tam nie piszesz :( Z narzeczoną przymierzamy się do wyjazdu we wrześniu (IEC 2015) dlatego jesteśmy ciekawi jak Ci leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Pacowsky :) Jak tam u Ciebie? Jakieś zmiany? Jak wygląda perspektywa zostania w Kanadzie? Co jakiś czas sprawdzam Twój blog ale nic tam nie piszesz :( Z narzeczoną przymierzamy się do wyjazdu we wrześniu (IEC 2015) dlatego jesteśmy ciekawi jak Ci leci :)

Hej !

Ale mnie dlugo nie było na tym forum, aż do czasu kiedy przy okazji porządków w śród zakładek trafilem na ikonkę tej strony :)

Jeśli chodzi o to ja oceniam pomysł wyjazdu do Kanady z perspektywy roku (bez 2 miesięcy) to była (i jest!) to najlepsza decyzja w moim życiu. Nie wyjechałem tu za chlebem, ale za przygodą i chęcią doszlifowania języka angielskiego, a dostałem znacznie więcej. Bez konkretnych pytań można by pisać wiele, ale tak w skrócie:

Ludzie :

Naprawdę duża mieszanka, ale ja osobiście w żaden sposób nie czuje się dyskryminowany czy coś podobnego. Ludzie mili, na początku mały szok, ale teraz już ta uprzejmość jest naturalna, taka jak być powinna - nie zwracam na to uwagi :)

Praca :

Będąc jeszcze w Polsce uważalem, że dla chcącego praca zawsze jest. Podtrzymuje moją opinię. Trudno wypowiedzieć mi się dokładniej. Pracę znalazłem (a dokładie wybralem wśród 3 mi oferowanych) i mam ją do teraz. Początkowo pracowalem przez agencję, do pół roku umowa na stałe, w moim odczuciu jak na pierwsz pracę całkiem nieźle do tego dobre benyfity. Wśród moich znajomych nie znam nikogo, kto szukałby pracy.

Miasto:

Tutaj nie ma co czarować. D**y nie urywa, ale .... ma swój urok i polubiłem je ! Trochę szare, ale to się zmieni na lato :D Cały czas je odkrywam, jak dla mnie w sam raz, nie małe, ale też nie na tyle duże żeby je nie opanować J Problemem są rdzenni mieszkańcy Kanady, w większości ludzie marginesu społecznego, przez co kilka dzielnic w tym downtown się omija, no ale co zrobić.

Pogoda:

Dużo naczytałem się przed przylotem, jestem za krótko aby móc powiedzieć jak jest naprawdę. Jak dotąd przeżyłem najcieplejsze lato w moim życiu, a teraz przeżywam najzimniejszą zimę. Temperature podaje się tutaj jako tą faktyczną i odczuwalną, ta druga sięga i – 40. Chyba płakałbym każdego ranka gdyby nie podziemny parking J Sama temperatura to nie problem, gorzej gdyby codziennie padał śnieg, na szczęscie tak nie jest. Śnieg który spadł pare tygodni temu jest uzupełniany przez mały opad.

Nie wiem co miałbym jeszcze opisać, jak macie konkretne pytania to śmiało. Aplikowalem o stały pobyt z programu nominacji prowincji. Każda prowincja to trochę czasami jak osobne Państwo, inne podatki, programy emigracyjne itp., ale to temat rzeka. Oczywiście Manitoba to prerie i z pewnością nie umywa się do choćby Vancuwer, ale .. ! Dzięki temu łatwiej tu zostać, dobre miejsce dla osób które chcą wystartować. Prowincja się rozwija i my razem z nią itp. Itd.

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, ponownie.

Dzisaj dostałem info o przyznaniu wizy na pracę, możliwość wyjazdu do marca przyszłego roku, chyba czas sie przygotowywać :).

Kolego Pacowsky masz na początek dobre rady dla mnie w sensie przygotowania :)

pewnie później będę miał więcej pytań, póki co muszę uporządkować swoje sprawy, trochę podszlifować angielski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Prowincja ma różne zasady np w karcie do lekarza po pobyt stały

Nie można budować swojej bazy wiedzy o Kanadzie z jednej Prowincji.chyba ze chcemy tam pracować i zamieszkać ;)

Masz wizę x programu wakacyjnego bo to jest ważne i istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...