Skocz do zawartości

Rozpoczęcie Studiów W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Koncze teraz liceum, mam propozycje od członka rodziny aby studiować w Stanach. Mam zapewnione pieniądze na naukę, miejsce do mieszkania.
Czy mogę i o jaką wizę starać się po zdaniu matury? Czy muszę zacząć studia tu i dopiero starać się o wizę studencką? Jak to wszystko wygląda od strony prawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczysz szkole w Polsce, piszesz mature, zdajesz odpowiednie testy amerykanskie (SAT, SATII, ACT -- zalezy od uczelni co wymagaja) egzamin TOEFL (znajomosc angielskiego), wysylasz aplikacje na studia w USA, jak juz jestes akceptowany idziesz po wize studencka z listem od uniwersytetu.

O jakiej uczelni myslicie? Bo procedura jest troche inna zaleznie czy chcesz sie dostac na community college i inna niz na 4-letni uniwersytet.

Pare uwag: twoj sponsor bedzie musial pokazac (papier z banku) ze stac go na twoje studia nim dostaniesz wize. Twoj sponsor tez musi zdac sobie sprawe, ze cale studia bedzie placic out-of-state tuition ktora czesto jest dwa razy tyle co placa tutejsi. Na wizie studenckiej mozesz pracowac tylko na kampusie uczelni, 20 godzin tygodniowo max; to sa prace ktore placa miedzy $8-$10/godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj sponsor tez musi zdac sobie sprawe, ze cale studia bedzie placic out-of-state tuition ktora czesto jest dwa razy tyle co placa tutejsi.

Dwa razy to jak bedzie mial szczescie. Czesto jest to 3 razy wiecej.

Pare uwag: twoj sponsor bedzie musial pokazac (papier z banku) ze stac go na twoje studia nim dostaniesz wize.

A dokladniej zanim dostanie I-20 ze szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks, Kaer :)

Nie ma za co, ale widze, ze masz dobre serce serce, ze dziekujesz w imieniu OP. ;)

Na wizie studenckiej mozesz pracowac tylko na kampusie uczelni, 20 godzin tygodniowo max; to sa prace ktore placa miedzy $8-$10/godzine.

...i z tego co pamietam 40 godzin w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...